SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie - pytanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13893
No to może zacznę od tego, że ćwiczę niecałe 2 miesiące więc coś tam liznąłem na temat ćwiczeń, ale ostatnio przeczytałem artykuł (nie pamiętam czyjego autorstwa), że blokowanie łokci podczas wyciskania niszczy stawy.
Dlatego chciałbym zadać pytanie. Jak wyciskam to mam zaprzestać przed momentem, w którym blokują się łokcie, czy po prostu nie przytrzymywać ich w takiej pozycji ?
Dzisiaj podczas treningu próbowałem nie prostować rąk do końca i jakoś mi to dziwnie wychodziło ...

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Ciągły trening w drodze do chwały, świat jest zbyt duży, żeby być małym.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Mięsień ma być ciągle napięty.
Dobrze przeczytałeś, że nie można prostować łokci, kolan do końca.
Ciężar zawsze opada prostopadle na dół, dlatego nie może staw być całkiem wyprostowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13893
Dzięki za odpowiedź ;) To już wiem, że nie mogę do końca prostować łokci ( zwłaszcza, że mnie pobolewają ;/ ) da się coś z tym zrobić? Bo ja np artresan biorę (zamiast czystej glukozaminy)
No i sog za pomoc ofc poleciał.

Zmieniony przez - tAKe w dniu 2010-08-30 17:57:02

Ciągły trening w drodze do chwały, świat jest zbyt duży, żeby być małym.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Pobolewają? Podczas wyciskania czujesz ból w stawach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13893
Może to nie jest jakiś ból, ale takie, że tak powiem śmieszne uczucie ;) No i czasami strzelają jak robiłem francuskie wyciskanie (może za duży ciężar?), dlatego teraz robię pompki takie na trica

Ciągły trening w drodze do chwały, świat jest zbyt duży, żeby być małym.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Jak z rozgrzewką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13893
No rozgrzewka jest, nie zawsze b. intensywna, ale staram się mocno rozgrzać szczególnie łokcie ... xD Myślę, że mogłem się przeliczyć z tymi ćwiczeniami, które przeciążają, kiedy zacząłem zabawę z żelastwem. Bo na dobrą sprawę już jest lepiej jak biorę trochę mniej na wyciskanie na barki no i zastąpiłem francuzy

Ciągły trening w drodze do chwały, świat jest zbyt duży, żeby być małym.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Niech ktoś oceni, czy poprawnie robisz technicznie ćwiczenia.

Zrób sobie tydzień przerwy. Jak problem się powtarza, wróć tu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
mialem podobny problem z wyciskaniem francuskim. przestalem wykonywac to cwiczenie i teraz juz nie szarzuje z ciezarami w tym cwiczeniu i bole minely.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 608 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7103
Najlepiej jakby ruch byl plynny i nie zatrzymywal bys go w zadnej pozycji. Do gory i na dol bez postoju.

Jesli pomoglem, poczestuj sogiem.

AVE!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13893
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Niestety soga już nie mogę przyznać, ale duchowy jak najbardziej :) Postaram się na razie zmniejszyć obciążenie i może będzie dobrze

Pozdrawiam

Zmieniony przez - tAKe w dniu 2010-09-01 12:24:36

Ciągły trening w drodze do chwały, świat jest zbyt duży, żeby być małym.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 4 dniowy do oceny i poprawy

Następny temat

Trening siłowy + aeroby

WHEY premium