SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciąg do sufitu

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3915

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3854
Witam.

Miesiąc temu zakupiłem u Państwa zestaw Spartan II z modlitewnikiem HZ6 i jestem z niego zadowolony. Ostatnio pomyślałem, że dobrze byłoby jeszcze trochę zaopatrzyć tą moją piwniczną siłownię i myślę właściwie tylko o dwóch sprzętach: ławeczce skośnej HL13 i wyciągu do sufitu. Co do pierwszego to właściwie nie mam żadnych wątpliwości i właściwie czekam na jakieś wolne grosze, żeby sobie takie cudeńko zamówić, ale co do wyciągu to mam trochę wątpliwości.

A mianowicie - gabaryty pomieszczenia przeznaczonego na siłownię niestety nie pozwalają mi na zakupienie wolnostojącego wyciągu takiego jak Python/Heavy Python.. Może podam wymiary pomieszczenia: 3.50m x 3.20m x 2.20m (szerokość, długość, wysokość). Myślę, że jeśli wstawię tam ławeczkę skośną to jedynym rozwiązaniem będzie dla mnie wyciąg do sufitu..

1. Czy jeśli zamontuję ten wyciąg do sufitu nad ławką Spartan to będę mógł korzystać z siodełka od ławki i z takiej pozycji korzystać z wyciągu?
2. Czy do tego wyciągu dołączana jest linka, karabinczyki i kółka Kelton?

Dodatkowo, czy jest to sprzęt warty zakupu do takiego małego pomieszczenia i dla takiego laika jak ja? Dodam, że dopiero zaczynam trening i właściwie to nie wiem czy warto kupić wyciąg, czy lepiej skupić się na ćwiczeniach na plecy takich jak: podciąganie na drążku, MC, wiosłowanie...

Proszę o rady i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Witam Ciebie


1.Ja nie widzę wielkich przeszkód żebyś mógł korzystać z takiego rozwiązania ale czy będzie to wygodne to tego Tobie nie powiem
2. Tak Cały komplet ale zamiast karabińczyka dostaniesz Przyczepkę w kształcie litery S jak na zdjęciach wyciągu
3.Jak dla mnie powinieneś mieć wyciąg nie tylko grzbiet na nim możemy zrobić

Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3854
Dziękuję za odpowiedź Duda.

Ale dlaczego mówisz, że nie wiesz czy będzie to dla mnie wygodne.. Hmm.. przecież na stojąco nie zrobię na tym wyciągu żadnego ćwiczenia.

No w sumie racja, że można jeszcze robić triceps czy biceps, ale najbardziej mi zależy na grzbiecie.. Od biedy nawet można by nogi na wyciągu ćwiczyć, ale to już nie ma totalnie nic wspólnego z wygodą.

Myślę, że jak po użyciu wyciągu zdejmę z niego linkę i drążek i zostanie tylko konstrukcja przyczepiona do sufitu to praktycznie nie będzie to zajmować żadnego skrawka miejsca...

Ale dalej zastanawiam się czy taki, nie ukrywajmy, prościutki wyciąg może być dla mnie przydatny...

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Tony333


Nie zajmie Tobie w ogóle miejsca jedynie belka na suficie
A myślę że przyda się Tobie jaki kolwiek wyciąg ułatwi to Tobie rozwijanie mięśni grzbietu

Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3854
Dziękuję za odpowiedź.

Jak myślisz Duda.. czy jest sens dokupić np. drążek trójkąt do tricepsa i drążek kierownica do najszerszego, czy można najszerszego i triceps ćwiczyć za pomocą tego drążka prostego dołączonego do zestawu?

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Tony333 Na upartego można robić ale jest strasznie nie wygodnie i źle technicznie ciężko złapać stabilność długim chwytem

Lepiej dokup sobie uchwyty

Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 706 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5484
Jeśli mogę to chciałbym wtrącić swoje 3 grosze. Mówisz, że pomieszczenie, którym dysponujesz jest za małe na wyciąg 'stacjonarny', a wg. wymiarów, które podałeś jest dość spore. Tutaj przygotowałem taki uproszczony rozkład sprzętów w pomieszczeniu o tych wymiarach. (wymiary sprzętu zgodne z tymi ze strony, wszystko w centymetrach). Nie wiem gdzie masz drzwi i czy są tam jakieś okna no ale pomimo tego prezentuje się to tak:




Tu jeszcze w wyższej rozdzielczości jeśli coś nie byłoby widoczne:
http://img196.imageshack.us/img196/3097/untitl32ed.jpg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Kuuki Teoretycznie ładnie to wygląda ale praktycznie nie wiem czy bym się zmieścił z całym tym sprzętem

Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 706 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5484
Ty byś się nie zmieścił Duda? xD To w końcu kto kupuje ten sprzęt

Właśnie zauważyłem 'byka' na tym obrazku. Wyciąg powinien być obrócony drugą stroną.

A co do mieszczenia no to nie wiem zostaje sporo wolnej przestrzeni na wykonywanie ćwiczeń. Wszystko zależy od długości gryfów i rozmieszczenia drzwi. W tym przypadku wyciąg zajmuje 3.57% powierzchni całej podłogi, więc na moje to raczej mało ;E A w przypadku ćwiczenia na nim można ew. zsunąć/przesunąć ławki. Ale to tylko moje zdanie. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Kuukii Tu masz rację wszystko zależy od Tony333 najlepiej niech on się wypowie , (na moje oko będą dzwi lub inne rzeczy np gospodarstwa domowego)


Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3854
Witam.

Widzę, dużo tu się dzieje w tym moim temaciku.

Już spieszę z odpowiedzią..

Jako, że nie mam dostępu do takich skomplikowanych narzędzi graficznych jak Kolega Kuukii, to użyłem starego poczciwego Painta





Widok z góry tak jakby.

Jak widzicie, nie będzie tutaj już niestety miejsca na wyciąg wolnostojący... Dlatego myślę o zamontowaniu wyciągu do sufitu nad Spartanem.

Pozdrawiam.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

7

Następny temat

Pytanie do posiadaczy stojakow HS1

Wiecej