SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciąg MH-W001 montaż - pytanie

temat działu:

Recenzje sprzętu Marbo Sport

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od kilku dni jestem posiadaczem wyciągu górnego i dolnego z mocowaniem do ściany MH-W001. Dziś znalazłem w końcu chwilę czasu aby go zmontować.
Najpierw miałem straszny problem z założeniem dwóch tzw. przelotek 50x50 na krótki profil, który to ma te wystające ramiona do zakładania obciążeń. Bardzo mocno musiałem je wciskać, bo strasznie to spasowane. Nie mniej jednak może to i dobrze, bo nie będzie miało tendencji do spadania.
Kolejny problem powstał, gdy usiłowałem wsunąć ten cały podzespół na główny profil wyciągu 40x40. W końcu z pomocą odrobiny mydła udało mi się wsunąć to tak, że obie przelotki już są na tym głównym profilu. Cóż z tego, gdy nie mogę tego dalej przesunąć. To, że nie powinno być zbyt dużych luzów podczas ćwiczeń, to zrozumiałe, ale żeby aż tak to spasować? Brakuje mi siły aby do dalej przesunąć. Jak zatem mam ćwiczyć na tym wyciągu? Póki co nie montuję reszty (rolek itp.) bo stanąłem w tym właśnie miejscu. Proszę o jakąś poradę, wskazówkę.

Zmieniony przez - zbigniew57 w dniu 2012-05-25 16:24:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Normalne, że początkowo przelotki są tak spasowane.
Proszę delikatnie przesmarować prowadnicę najzwyklejszą oliwą - przelotki są z tworzywa, po kilkunastu-kilkudziesięciu ruchach z obciążeniem przelotka dotrze się w taki sposób, aby płynnie chodziła i nie miała luzów bocznych.



Zmieniony przez - MS-Michal w dniu 2012-05-25 16:45:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok, zrobię jak Pan radzi. Sam nie chciałem eksperymentować z żadnymi olejami, bo nie znam właściwości tworzywa z którego są zrobione owe przelotki.
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Wkrótce napiszę jak się wyciąg sprawuje.
Ps. Przydałyby się jakieś zaciski sprężynowe, aby mieć pewność, że obciążenia nie będą się zsuwały.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka uniwersalna składana MH-L011

Następny temat

Recenzja wyciągu MS-W003

Wiecej