SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Wybity bark. pytanie

Wysłana -
Witam! 2 tygodnie temu wybilem bark (przednie wybicie barku) od razu pojechałem na pogotowie gdzie został nastawiony i unieruchomiony w prowizorycznej bandażowej ortrzie. Następnego dnia kupiłem kamizelkę dessault i przez tydzien odpoczywalem starając się nie ruszać ręką. Faktycznie ból odpuścił a ręka nabrała większej sprawności. Po tym pierwszym tygodniu poszedłem do lekarza na NFZ. Ten nie oglądając ręki kazał wrócić za 3 tyg. Nie odpowiedział na żadne pytanie związane z rehabilitacja. Przez drugi tydzień kontynuowałem kuracje i starałem się nie ruszać ręką.

Jednak mój tryb życia (mieszkam sam) i praca (bardziej polegająca a mówieniu niż dużej aktywności) nie pozwalają mi trzymać ręki cały czas w kamizelce. I tak oto kilka dni temu, również przez upały pozwalałem sobie na coraz duże odpoczynki od kamizelki. Np po domu chodziłem bez (lecz przy wyjściu z domu zawsze zakładam) . Nie wspomnę o tym, że nie da się zrobić obiadu jedną ręką o myciu naczyń już nie wspomnę ;) w niektórych sytuacjach używałem chorej ręki jednak w taki sposób aby nie przekroczyć jej sprawności oraz nie wykonywać ruchów które sprawiają ból.

Niestety dzisiaj biorąc kąpiel słuchawka od prysznica wypadła mi że zdrowej ręki a ja z odruchu odrazu chciałem gwałtownym ruchem złapać ją chorą ręką. W tym momencie pojawił się gwałtowny ból, który powstrzymał dalszy ruch. Unieruchomilem rękę i już jej nie używałem dzisiaj. Jednak ból przy próbie poruszania barkiem pozostał. Jest bardziej wzmożony niż do tej pory i mam wrażenie że bark jest jakiś taki bardzie "luźny" nie w dosłownym i poważny sposób ale zauważalny.

Do lekarza idę we wt (oczywiście prywatnego) natomiast męczy mnie ta kwestia i dostaję "paranoi" :P jak myślicie czy jest się czym martwić? Czy to może tylko zwykłe przeforsowanie i po kilku dniach oszczedzania ręki przejdzie? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Może być mnie taka kontuzja ciągnie się już ze 13 lat,długo jest dobrze ale czasem przesadze z ciężarami i pobolewa kilka dni .tak więc pilnuj się teraz i nie olej rehabilitacji jak ja to zrobiłem.
Wysłana -
Na pewno nie oleje rehabilitacji wiem jakie to ważne :)
Wysłana -
NA takiej podstawie niewiele idzie stwierdzić potrzebne jest wykonanie badania klinicznego i wszystkiego się dowiesz niebawem podczas wizyty , następnie rehabilitacja.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź