SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2234

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 643
Witam serdecznie.

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a ja jeszcze mam trochę do zrobienia. Regularnie chodzę na siłownię, uprawiam sport (przede wszystkim futbol) i staram się jeść zdrowo. No ale właśnie. Kiedyś, aby zrzucić kilka kilogramów, wystarczyło mi odrzucić niezdrowe produkty i grać w piłkę. Ale doszedłem już do takiego momentu, że więcej nie potrafię, nie jestem w stanie, jestem bezsilny. Dlatego liczę, że znajdę tu pomoc.

Od razu zaznaczam, że nie prowadzę żadnego dzienniczka i nie wiem, ile kalorii jest w danej potrawie. Niemniej jak mówię, staram się jeść zdrowo, unikam słodycze, a jem wartościowe składniki. Mało różnego rodzaju tłuszczu jak olej, masło czy inne margaryny.

Obecnie ważę 86 kilogramów przy wzroście 193 cm. I muszę przyznać, że czuję się zdecydowanie lepiej w tym wydaniu, niż kiedyś, kiedy się trochę zapuściłem i nie znałem czegoś takiego jak siłownia. Ale wciąż mam niedosyt, bo jednak czasami czuję się niekomfortowo przez brzuch, gdzie troszkę sadełka jest. Co powinienem zrobić, żeby się tego raz na zawsze pozbyć? Poniżej załączam zdjęcia, może się przydadzą.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699309
Problem jest taki ze ty nie masz miesni . Potrzebujesz mocnego treningu siłowego typu FBW . Ciężkie ćwiczenia wielostawowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 643
Lubię chodzić na siłownię, widzę po sobie, że bardzo dużo mi to dało i wciąż daje, ale - jak pisałem - gram w piłkę (a w zasadzie kopię, grał to Boniek). To jest mój priorytet i nie chcę stracić na dynamice czy zwinności.

Co nie zmienia faktu, że może być lepiej pod tym względem, ale przede wszystkim chcę zrzucić te zbędne kilogramy. Jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699309
Odpowiednia dieta .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 643
Co może Pan polecić z tych, co można znaleźć na stronie? Nie ukrywam, że nie jestem osobą, która zje wszystko, co zobaczy na talerzu. Ryż, kaszę, gotowane warzywa, owoce, jajka jem bardzo chętnie. Co do mięsa, to oczywiście też, ale nie każdy rodzaj. Śniadanie i kolacja - tu biję się w pierś, przeważnie spożywam kanapki, nic poza tym (poza jajecznicą wieczorem).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Jesteś szczupłą osobą. Obawiam się, że schudnięcie 5kg niewiele by pomogło w poprawieniu wyglądu Twojej sylwetki - żebra i tak prawie sterczą, a chyba się zgodzisz, że skóra naciągnięta na kości nie jest apetyczna.

Odpowiednio dobrany trening siłowy nie sprawi, że stracisz na swojej dynamice, czy szybkości. Śmiem twierdzić, że wzmocnienie chociażby mięśni core mogłoby je poprawić. ;) Priorytet jest wtedy inny, więc i dobór ćwiczeń również się zmienia. Nie każdy ćwiczący na siłowni musi być Hulkiem, każdy ma swoje cele i ideał sylwetki.

Nie oczekuj po forum kulturystycznym innych rad niż takich, żeby wziąć się za porządne ciężary i liczenie makro. Redukcja wagi = odpowiednio dobrana dieta, o ujemnym bilansie kalorycznym (w połączeniu z aktywnością fizyczną).


Zmieniony przez - Skelque w dniu 2017-06-13 17:25:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699309
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jak zabrac-sie-za-ukladanie-diety
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz ok 300kcal, jeżeli masa to dodajesz Ok 300 kcal
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jak chcesz tego brzucha się pozbyć to już by trzeba się przyłożyć do diety bo jak się nic nie mzienia to widocznie trzeba by to wyliczyć i zobaczyć co i jak, ale ja i tak za dodaniem trochę mięsni

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 643
Okej, dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc. Rozważę każdą i na pewno skorzystam. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zacznij więc od wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego i wklej tutaj obliczenia. To na początek. Później pójdziemy dalej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Źaden deficyt kaloryczny nie wchodzi w grę.
Wcale nie masz wysokiego poziomu tkanki tłuszczowej w ustroju, zresztą Twoją pasją najpewniej nie są sporty sylwetkowe.

Jeśli grasz w piłkę nożną to należałoby zwiększyć nieco masę, ale mięśniową aby nie tracić na dynamice, z prostych powodów ( walka ciałem na boisku ). Jak już wcześniej zostało wspomniane, bezwzględnie należy wprowadzić zarówno odpowiednio zbilansowaną dietę jak i wprowadzić w praktykę trening oparty na wielostawowych ćwiczeniach, tutaj nie ma filozofii.

Wstaw swoją obecną dietę.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-14 15:59:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje do oceny

Wiecej