SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpływ przerwy od treningów na organizm

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3451

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

K

Wiek

23

Waga

55

Wzrost

163

Cel treningowy

52kg, 15-16%bf, wzrost siły i masy miesniowej

Staż treningowy na siłowni

8 miesięcy

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

Niski IG, B:25 (113g)%, T:40 (80g)%, W:35(158g)%

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

wit D 4000 jm, cynk, wit B12, omega 3

Ostatnio przerabiany plan

10 min rozgrzewka, split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 40 kg, wyciskanie 25-30kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3005
Cześć Wszystkim ! Chciałam się Was (bardziej doświadczonych) poradzić co zrobić w następującej sytuacji: Trenowałam 3x w tygodniu (rozgrzewka+ trening siłowy) przez kilka miesięcy, forma była bardzo ładna, bf spadł do eleganckiego poziomu, figura wyglądała fajnie. Niestety sytuacja zmusiła mnie do wyjazdu i zaniechałam treningi i liczenie kalorii na miesiąc. Porównując wymiary i moją sylwetką sądzę że "zalałam się" w widoczny sposób, szczególnie na nogach. W moim przypadku brak treningów wpłynął na wzrost apetytu więc mimo że jadłam zdrowe rzeczy to było ich chyba za dużo. Co zrobić w tej sytuacji? Nie ukrywam, że załamał mnie mój obecny brak formy, ciężko jest wrócić. Lepiej więc kręcić aeroby/ wskoczyć na wysoką intensywność treningów? Czy są szanse że to co "nadrobiłam" w miesiąc czyli jakieś +2kg szybko (też w około miesiac) zgubić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
To tylko miesiac, wroc do tego co robiłaś przed przerwą i wszystko wroci do normy po paru tygodniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Ol_95_Ol
Cześć Wszystkim ! Chciałam się Was (bardziej doświadczonych) poradzić co zrobić w następującej sytuacji: Trenowałam 3x w tygodniu (rozgrzewka+ trening siłowy) przez kilka miesięcy, forma była bardzo ładna, bf spadł do eleganckiego poziomu, figura wyglądała fajnie. Niestety sytuacja zmusiła mnie do wyjazdu i zaniechałam treningi i liczenie kalorii na miesiąc. Porównując wymiary i moją sylwetką sądzę że "zalałam się" w widoczny sposób, szczególnie na nogach. W moim przypadku brak treningów wpłynął na wzrost apetytu więc mimo że jadłam zdrowe rzeczy to było ich chyba za dużo. Co zrobić w tej sytuacji? Nie ukrywam, że załamał mnie mój obecny brak formy, ciężko jest wrócić. Lepiej więc kręcić aeroby/ wskoczyć na wysoką intensywność treningów? Czy są szanse że to co "nadrobiłam" w miesiąc czyli jakieś +2kg szybko (też w około miesiac) zgubić?


Nie jesteś w stanie zrobić jakiegoś treningu np z masą własnego ciała? Nie wiem jakie masz warunki aktualnie do treningu?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3005
Teraz mam dostęp do normalnej siłowni. Po prostu nie wiem jak sie za to zabrac po takiej przerwie..
Wiecej cardio? Uciac kalorie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Ja bym kalorie ustawił w okolicach zapotrzebowania Twojego i trening siłowy w dowolnej formie najlepiej jakiś całościowy fbw. I obserwuj na razie nie trzeba dokładać kardio dodatkowo i powinny zmiany zachodzić pozytywne bo unormujesz dietę i dołożysz sensowną aktywność fizyczną.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Wróć do tych treningów co robiłaś wcześniej, organizm ma pamięć i łatwiej jest mu po przerwie wrócić
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3005
Cześć, dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Wróciłam do ćwiczeń, staram się utrzymywać odpowiednią kaloryczność. Jednak idzie mi bardzo bardzo ciężko. Centymetry nie ubywają, wręcz przeciwnie- nie mieszczę się w spodnie, wewnętrzna część ud jest dość mocno "nalana". Tracę powoli motywację. Niestety byłam przez około 2 tygodnie na lekach hormonalnych, na których dosyć mocno spuchłam. Spotęgowało to efekt "nalania", zwiększyło apetyt. Progres siłowy też jest marny, nie biorę większych ciężarów bo po prostu nie dam rady. Czasami wręcz robię mniej powtórzeń niż zwykle bo drżą mi mięśnie. Nie wiem gdzie może leżeć błąd, co mogę robić źle. Czy dobrym rozwiazaniem będzie zwiększenie kardio i ucięcie dodatkowych kalorii? Ćwiczę 3 razy w tygodniu split: 1) plecy, biceps, brzuch 2) klatka, triceps, barki 3) nogi, łydki, pośladki. Rozgrzewka: 10 min bieżnia, na koniec treningu: 10 min orbitrek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Leki bierzesz stale czy tylko chwilowa jakaś kuracja była, na coś chorujesz stale.

Pokarz przykładowy dzien odżywiania, najlepiej zrobić zrzut

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zdjęcie sylwetki, bo z samej wagi i wzrostu nie można wywnioskować, czy redukcja jest potrzebna. Mam podobne "gabaryty" to wiem

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3005
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3005
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 1 partia dziennie

Następny temat

Rower długi dystans

WHEY premium