SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpływ alkoholu na szare komórki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40622

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5195


jak w temacie , wiecie może jaki wpływ dokładnie alkohol ma na mózg? Przegladałem troche net i z tego co tam jest napisane to porblem dotyczy głównie alkoholików. Wiecie może coś na ten temat ? Znacie może jakieś wyniki badań ? Tak z ciekawości pytam ;]

niech twoja wola bedzie jedynym prawem

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
Zgodzę się z powyższą wypowiedzią mówiącą o tym, że komórki móżgowe się odnawiają, lecz jak napisałem w poprzednim komentarzu odnawiają się w niewielkiej ilości, która jest znacznie mniejsza od tej, którą utraciliśmy, więc "należy się bać" nadmiertnego spożywania alkoholu... Jednakże nie moźna wyłącznie negować alkoholu, co oznacza, że w niewielkich ilościach (jeden kieliszek lub jedno piwo dziennie) może on odpowiednio wpływać na nasz organizm...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1054
gdzieś kiedyś czytałem że człowiek ma tyle szarych komórek których w większości i tak nie wykorzystuje, to jakbym codziennie chodził nawalony to i tak starczyło bu mu ich do końca życia.
Ale ile w tym prawdy to ja nie wiem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 572 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19308
Szarego to ma ten heavy drinker więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
pierwsze
co do komórek - to nie jest do konca prawda
np to tak jakby były drogi w mieście i za każdym razem by zamknąć kilka z nich - do niektórych miejsc nie dało by się dojść

a co do mózgów alkocholików to tam się robią autentyczne DZIURY

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 112 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16456
Alkohol łatwo atakuje komórki organizmów młodych ,w okresie rozwoju, szczególnie komórki kory mózgowej, u alkoholików zuwazyc mozna osłabienie pamieci , otępienie umysłowe i uczuciowe. Alkohol uszkadza nie tylko układ nerwowy ale i serce wątrobe i żoładek .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
No ale żebyście niebyli takimi wrogami alkoholu to trzeba też przypomnieć o jego pozytywach np;piwo oczyszcza nerki (ostatnio czytałem artykół opublikowany przez zespół badawczy jakiegoś znanego uniwersytetu-dowiedli tam ,że picie codziennie 0,5 litra jasnego piwa wpływa korzystnie na [było to jakoś tak specjalistycznie ujęte naco ale niepamiętam wtej chwili dokładnie jak to szło] myslenie),wino wspomaga proces trawienia,wódka hmmm tutaj trzeba wyjść z założenia ,że co cię niezabije to cię wzmocni (ogólnie wiele się słyszy o osobach które długo żyły i niechorowały zbyt często pijąc sobie codziennie seteczkę tak dla zdrowotności)
1

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5195
To zdjecie co zapodalem to aktywność mózgu w czasie jakiegoś ćwiczenia na zapamiętywanie.
Jak bylem mlodszy (15-16 ) to czesto pilem i tak się zastanawiam jak mocno sobie tym zaszkodzilem ;] Wiem , że po piciu kuleje zapamiętywanie etc. ale wiecie może czy jest proces odwracalny, tzn. jeżeli zrobisz sobie taką polroczna przerwę to uspione neurony znowu sie aktywuja. Czuyjak to Boofi napisal drogi(połaczenia między neuronami) zostana na zawsze zniszczone ;] ?

niech twoja wola bedzie jedynym prawem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 210 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12434
Tak sa na zawsze utracone, ale stary czym tyy sie przemujesz. Jakbyś chlał dzień w dzień przez 90 po 10l spirolu dziennie to moze wtedy bys umarł z powodu braku szarych komórek. Wątpie, że w jakikolwiek sposób alkohol przyczynił sie do gorszego zapamiętywania u ciebie. To trzeba być alkoholikiem przez pare lat żeby cokolwiek się pogorszyło!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20
Witam wszystkich.
W zwiazku z zamieszczonym tu tematem mam pytanie:
Czy alkohol spozywany w duzych ilosciach kiedy czlowiek jest zmeczony, bardziej niszczy nasz mozg a co za tym idzie zdolnosci kojarzenia faktow i "logicznego myslenia" niz gdy jest spozywany wtedy gdy czlowiek jest wypoczety?

Podam przyklad: normalnie spie ok 9 godzin, jednak we wtorek ide na impreze ktora zaczyna sie o 20:00, zaraz na poczatku pije 4 piwa w pol godziny, ide spac kolo 2:00, spie 6 godzin, we srode znowu impreza, znowu zaczyna sie o 20:00 i na poczatku tez pije 4 piwa w pol godziny i 5 godzin snu(tez ide spac kolo 2:00), potem w czwartek jestem juz bardzo zmeczony, przed impreza nie spie wogole, ide na impreze i w ciagu 2 godzin wypijam 4 piwa(zaczynam pic o 20:00), impreza trwa do 6:00.
Na wszystkich tych imprezach piwa maja 7% alkoholu.

Dodam ze normalnie zadko pije alkohol, po 4 piwach (7%) nie trace przytomnosci ale trzezwy tez nie jesetm.

Czy takie cos bardziej zniszczy moj mozg i wyzej wymienione zdolnosci niz jednorazowe wypicie np. 0,25 litra wodki w godzine?

Zmieniony przez - rekkik w dniu 2007-10-05 21:26:17

Zmieniony przez - rekkik w dniu 2007-10-05 21:27:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2189 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19606
ale po co odkopałeś temat z przed 3 lat ??:P

nie p******- ZARZUCAJ!!!!
Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA MOJE BŁEDY WYNIKAJĄCE Z BRAKU SŁOWNIKA ORTOGRAFICZNEGO W DOMU
SPAM http://www.sfd.pl/-t458742.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5438
bo fajnie archeologiem być

hF:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oko - korekcja laserowa :/

Następny temat

Browar a trądzik

Wiecej