SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Wojskowa Komisja Lekarska - normy zdrowotne

Temat przeniesiony z 'Zdrowie' przez: krzykacz
Wysłana -
Witam,

Mam zamiar zostać żołnierzem zawodowym, po obronie mgr celuję w WSOWL. W czym leży problem? Mianowicie w maju tego roku złamałem rękę w łokciu, mam założony popręg Webbera, którego nota bene, niedługo się pozbędę (lewa ręką). Brak mi jednak dotychczas pełnego wyprostu, rehabilitacja jest w toku, poza tym liczę na to, że łokieć odpuści do końca po wyjęciu tego żelastwa. Załóżmy hipotetycznie, że jednak nie uzyskam pełnego wyprostu, pozostanie pewnego rodzaju deficyt. Ręką już na tą chwilę jest w pełni sprawna (relatywnie do sytuacji). O dziwo, zasiąg obu rąk mam taki sam. Nie mam żadnych mrowień, bóli, chwyt jest pewny. Czy mimo to, mogą mnie z racji pewnego deficytu wyprostu, odwalić na komisji?
Prosiłbym o wypowiedzi osób, które są pewne swych racji, a nie nabijaczy postów, którym się coś wydaje.

Pozdrawiam.
Wysłana -
Kategoria zdrowia kandydata na żołnierza uzależniona jest od stanu zdrowia. Jest to podstawa, którą należy przejść, aby myśleć o służbie wojskowej. Celu określenia stanu zdrowia, wojskowe komisje lekarskie posługują się wykazami różnego rodzaju chorób. Wykazy te różnią się od siebie, w zależności od tego, do jakiej jednostki wojskowej i specyfiki pracy chciałby udać się kandydat na żołnierza.

Wyróżnić możemy wykaz chorób i ułomności brany pod uwagę w określaniu zdolności kandydata do następujących jednostek wojskowych:

1. Jednostki desantowo - szturmowe, jednostki reprezentacyjnych Sił Zbrojnych RP, Żandarmeria Wojskowa, instruktorzy skoczków spadochronowych): www.wojskowe.info/pobierz/wykaz_chorob_nr1.doc

2. Personel latający, naziemnego zabezpieczania lotów, personel służby inżynieryjno - lotniczej i służby wojskowej: www.wojskowe.info/pobierz/wykaz_chorob_nr2.doc

3. Okręty wojenne i inne jednostki pływające Marynarki Wojennej oraz w jednostkach nabrzeżnych Marynarki Wojennej: www.wojskowe.info/pobierz/wykaz_chorob_nr3.doc

4. Służba o charakterze nurków i płetwonurków: www.wojskowe.info/pobierz/wykaz_chorob_nr4.docWitaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zobaczysz po rehabilitacji.
Ona trwa najdłużej, kumpel po złamaniu ponad rok temu, do tej pory ma problemy, przy czym miał podwójne złamania z przemieszczeniem. Ale jak będziesz miał dobrą rehabilitacje to powinno wszystko wrócić do normy. Pytanie ile masz do obrony, bo rok czasu będzie musiał poświęcić, chyba że stać cię na rehabilitacje prywatnie ;)
No i zawsze jak coś będzie nie tak to możesz zataić, aż tak dokładnie nie badają, a z doświadczenia wiem ze da się ściemnić nawet lekarze do badań lotniczych ;)
Tylko czy ty będziesz się z tym dobrze czuł, że coś zataiłeś?
Wysłana -
nie no, zeby takie coś zataić do lotników to musiałby mieć naprawdę niezłe chody wśród komisji...

normy dla żołnierzy zawodowych:
http://www.sfd.pl/Żołnierz_zawodowy,spis_chorób_i_ułomności_dyskwalifikujących-t491042.html

o pełną sprawność ręki się staraj,bo jedną z konkurencji do
WSO jest podciąganie na drążku,a tu sprawna ręka Ci się przyda.

a tak z ciekawości.
W tym roku nie było naborów z cywila na studium oficerskie,skad wiesz ze za rok będą?
Wysłana -
Do obrony mam niecałe dwa lata (czerwiec-lipiec 2012). Nie mam żadnych informacji, co do faktu, czy SO wróci do łask. Jeżeli nie, postaram się o przyjęciu do NSR w korpusie oficerskim. Po prostu, wojsko to moja druga pasja i chciałbym przez to przejść ;)
Komisji raczej nie oszukam, bo ciężko zamarkować brak pełnego wyprostu, szczególnie jeżeli ma się widoczną bliznę operacyjną na tymże łokciu :) Czas pokaże. Zacząłem ponownie ćwiczyć na siłowni (małymi ciężarami), więc mam nadzieję, że i to stanowić będzie jakiś bodziec dla organizmu żeby sobie z tym cholernym łokciem poradzić.
Wysłana -
Jak stajesz na TWKL w celu orzeczenia zdolności szanowna komisja ocenia twoje wyniki według odpowiednich kryteriów przypisanych do odpowiednich zdolności służbowych ,tj :
o ile mogą Ci wydać orzeczenie ze zdolnością do zawodowej służby wojskowej ,to na orzeczenie wyższej kategorii (typu pow-des,czy na misje) nie masz co liczyć.
Z tego co pamietam jest 5 typów kategori dla żołnierzy zawodowych i przy odbiorze obiegówki na badania podpytaj czy twoja dolegliwość Cie nie dyskfalfikuje
Wysłana -
A jak wygląda komisja w wypadku przebytej kontuzji i operacji kolana? Kolano mam w pełni sprawne. Zakres ruchów 100%, nic mnie nie boli. Boję się jednak, że mogą mnie odpalić z powodu przebytego urazu(zerwanie ACL)
Wysłana -
Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednio-bocznych krawędziach trzonów kręgów szyjnych .
Szczeliny m/k C5/C6, C6/C7 zwężone.
Czy z takimi wadami moge sie starac do służby zawodowej. Służyłem 4 lata jako żołnierze nadterminowy czy ma to jakies znaczemie. Dzieki
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź