SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Woda Oaza vs Zywiec Zdroj :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 75408

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2713 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23810
Witam mam troszke dziwne pytanie ale mnie to ciekawi, otoz chodzi o wode niegazowana a dokladnije chcialbym porownac wode OAZA z biedronki za 60 gr. 1.5l i wode niegazowana np. Zywiec Zdroj czy Danone Vitalife 1.5 litra za ok 1.90 zl. Zywiec zdroj srednio kosztuje 1.90 zl i teraz chcialbm sie zapytac czym sie rozni ta tansza woda niegazowana z Oazy od Zywca zdroj, jest mniej wartosciowa czy jak to jest?

"Dużo poświęcisz aby osiągnąć swój cel, zdrowie nie powinno być jednak częścią poświeceń"
4

SFD Team, na forum od 2002-10-05

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Nasze ciało złożone jest w 70% z wody, która pełni bardzo ważną rolę w każdej funkcji organizmu. Rozpuszcza i transportuje pokarm do komórek, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, bierze udział w wielu reakcja biomechanicznych, reguluje temperaturę oraz zapobiega przesuszaniu błony śluzowej, gałki ocznej.
Każdy z nas wydala z organizmu ok. 2 litrów wody – poprzez oddychanie, skórę, jelita a także przez nerki. Jeśli dodamy do tego aktywność fizyczną czy przebywanie w wysokich temperaturach to ilość wydalanej wody się zwiększa. Utracie wody z organizmu sprzyja też picie dużej ilości kawy, herbaty i innych napojów zawierającej składniki moczopędne.

Jaka woda będzie najlepsza do picia?
Na rynku jest bardzo duży wybór wód do picia. Podzielić je można na źródlane i mineralne – różnią się między sobą ilością minerałów i mikroelementów.

Woda źródlana ma poniżej 500 mg minerałów na 1 litr swojej objętości – jest niskozmineralizowana. Taka woda będzie dobra dla dzieci do 6 miesiąca życia, których układ pokarmowy nie jest jeszcze dostatecznie rozwinięty i przygotowany na większe ilości. Z kolei osoba dorosła ma dużo większe zapotrzebowanie dlatego powinna sięgać po wodę mineralną. Ma ona co najmniej 1000 mg minerałów na 1 litr i jest średniozmineralizowana. Wybór takiej wody jest optymalny dla „przeciętnego Kowalskiego”.
Większe zapotrzebowanie na minerały mają osoby uprawiające intensywny sport, kobiety w ciąży i matki karmiące - nawet do 1500 mg na litr.
Na rynku spotkać można też wody lecznicze, wysokozmineralizowane. Mogą one mieć aż 23 000 mg minerałów na litr. Taka woda może odegrać znaczącą rolę we wspomaganiu zdrowia, należy jednak stosować ją z rozwagą.

Jaka powinna być wartość poszczególnych minerałów?
- magnez – powyżej 50 mg/l
- wapń – powyżej 150 mg/l
- siarczany – powyżej 250 mg/l
- wodorowęglany – powyżej 600 mg/l

Są to wartości optymalne dla zdrowych, aktywnych osób. Mogą się różnic w zależności od indywidualnego zapotrzebowania wynikającego z trybu życia czy zdrowia.

Cena wody - od czego zależy?
Skąd różnice w cenie? Są dwa główne powody. Pierwszy z nich to skład – tańsze wody są uboższe w minerały a co za tym idzie mniej wartościowe. Drugi powód to marka. Dlatego też nie warto sugerować się ceną – zawsze trzeba spojrzeć na etykietę i zobaczyć skład.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Shake__przepisy-t288251.html
https://www.sfd.pl/Coca_Cola_Zero_1_litr_=_2_kcal__WTF_!-t598342.html
https://www.sfd.pl/Napój_izotoniczny_oshee_na_siłownie__-t952075.html






Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-08 13:56:52
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to ja też se poczekam na odpowiedź





--= =--

Wszystko dobre co się dobrze kończy, wszystko złe co się kończy źle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1678 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5594
no to ja poczkam takze:)

SFD crowd makes me rrrah rrrah rrrah

SFD crowd makes me rrrah rrrah rrrah

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na zajęciach ekologi miałam doświadczenie z którego wynikało że woda Zywiec Zdrój miała ok.130 jednostek ( chodzi o ten syf), woda filtrowana ok.5 a kranówa ok.380, natomiast Bonaqua aż 423 - czyli wychodzi że kranówa jest czystsza! Moja nauczycielka powiedziała ze tylko co setna butelka wód mineralnych naprawde pochodzi ze źródła a reszta to licho wie co A na Żywcu Zdrój jest napisane że Instytut Matki i DZiecka dopuszcza tą wodę do spożywania przez niemowlęta, wię c ona jest najlepsza.
Ciąg dalszy doswiadczenia to wytrącanie osadu z wody za pomocą takiej smiesznej grzałki- no i masakra! wytrąciła się taki osad że zajmował połowę szklanki( w przypadku kranówy) to wyglądało jak zardzewiałe opiłki metalu! fuj...
a ja niestety pije kranówę

Nie podskakuj tak, bo się przewrócisz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ja właśnie też pije kranówe na trening---całe 1,5 litra---albo oaze se kupuje.
jak mam kupować żywiec zdruj to wole se tuńczyka kupić

a można se jakoś przygotowywać wode dzień przed treningiem??
np. wlać przegotowaną albo jakimś innym sposobem żeby ta woda nie była taka zła jak piszesz





--= =--

Wszystko dobre co się dobrze kończy, wszystko złe co się kończy źle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepiej założyć sobie porzadny filtr, ale na to potrzeba kasy No ale w końcu za pare lat koszty się zwrócą a z resztą mamy dostęp do czystej wody przez 24h na dobe

Nie podskakuj tak, bo się przewrócisz!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1294 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5260
ja tam sobie zapodaje na trening Oaze z biedrony i jest dobrze
pozdro

prongo------Być nie mieć------

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no właśnmie ja też i też jest dobrze--a nie raz to i kranówke.

ale ostatnio stary mi powiedział (a też ćwiczył) że z kranówki lepiej nie pić takimi ilościami.
i tera oaze





--= =--

Wszystko dobre co się dobrze kończy, wszystko złe co się kończy źle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja na początku kupoałem nałęczowianke albo żywca...
Za zgrzewę wychodziło około 11 - 12 zł i pare zgrzewek i kasowo nie wyrabnaiłem... A zgrzewke wypijam w 3 dni...
Wiec kupiłem raz oazę i nie widziałem w smaku różnicy moze w mineralnych składnikach jest inaczej... ale za to ta cena... :)
Zamiast zgrzewki nałęczowanki mam 3 zgrzewy oazy... i starcza na 9 dni, zamiast na 3:)
Cena/jakość to oaza jest the best

Pozdrawiam
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 444 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9558
wode to sie poznaje po CHZT'ce i zawartosci jonów a to co oni leją do butelek to w wiekszosci przypadków kranówa przefiltrowana albo nawet i niefiltrowana. ZYwiec moze być....ale piwko:)

"NIE TRAKTUJ ŻYCIA POWAŻNIE BO I TAK Z NIEGO NIE WYJDZIESZ ŻYWY"
3

"NIE TRAKTUJ ŻYCIA POWAŻNIE BO I TAK Z NIEGO NIE WYJDZIESZ ŻYWY"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13207
Ja tam kupuje wode z Lidl-a taka w 5 litrowych butlach Chyba najtansza na rynku - 1,49zl za 5 litrow Pewnie kranowa ze hej ale co tam, nie wyrabiam juz z kasa na to wszystko, ogolnie to juz mysle o odzywkach na nastepne miesiace i nie wiem jak sie wyrobie, dobrze ze Swieta juz nie tak daleko to troche sie moj budzet zreperuje
A tak BTW: Wiecie ile wydaje Pudzian na odzywki miesiecznie?
szesc tysiecy zlotych!!! dzisiaj przeczytalem w gazecie hehehe, chcialbym moc tyle wydac chociaz na 2 lata

Silent Master
"No pain, no gain!"
"I'll be back..."

Silent Master
"...hope is a good thing, maybe the best of things"
"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

piękne włosy ,skóra i pazurki

Następny temat

Oliwa z oliwek

WHEY premium