SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witaminy plus witaminy w odzywkach

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Wiek 52 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3343
Panowie, czy biorac witaminki i dokladajac te w odzywkach (bialko, gainer) i innych preparatach jak na przyklad Hepaplus (na watrobe i trawienie) Kolagen Activ (stawy, wlosy, paznokcie) ZMA, nie dostarcza sie za duzych dawek ? Czy wogole w ten sposob mozna przedawkowac witaminy czy raczej nie ma sie co martwic, bedac aktywnym ?


Dzisiaj dostalem towar i tak (jak nigdy) poczytalem ulotki i te ilosci witamin w kazdym produkcie daly mi do myslenia i zadania tego pytania.

Co to za chłop, co 100 kg nie wazy ?!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Jeśli mogę coś dodać - to USG w wielu przypadkach (stawy) to wróżenie z fusów - 90% zależy od lekarza i jak interpretuje wynik.

Polecam MRI i tomografię - dużo droższe i dłużej się czeka.

Wydaje mi sie ze Ci lekarze sa bardzo zle nastawieni do tego sportu.

Taa, szczególnie lekarze SPORTOWI i traumatolodzy-ortopedzi SPORTOWI.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-01-08 15:05:25

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
witaminy najlepiej dostarczać w sposób naturalny czyli jedząc odpowiednią ilość warzyw/owoców
jednak dla nas - osób szczególnie aktywnych takie ilości są wręcz nie możliwe do dostarczenia
dlatego używamy suplementacji
musisz jedynie zwracać uwagę żeby preparaty nie dublowały się (czyli zwracać na dzienne zapotrzebowanie poszczególnych witamin)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Wiek 52 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3343
Łoł, szybkosc odpowiedzi na forumie przeraza - super.


Wiem, ze te witaminki z warzyw i owocow to jest samo zloto, ale dostarczyc odpowiednich ilosci graniczy z cudem.

Piszesz zeby nie dublowac, ale czy to sie da ? W kazdej praktycznie odzywce i innych suplach sa te same witaminy. No nie wiem jak mozna nie dublowac chcac brac suple i odzywki w jednym zestawie.

Ja teraz mam taki zestaw:
T-100
Professional Strength N.O. Fury
Glutamine-SR
Gain Bolic 6000, Strawberry
Matrix 5.0, Cookies and Cream
Kolagen Activ Plus
Hepaplus
Vita-Min Multiple Sport
Zma

I prawie (oprocz boostera NO) wszedzie sa te same witaminki.

Co to za chłop, co 100 kg nie wazy ?!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
to są ilości które Ci napewno nie zaszkodzą
o dublowanie to raczej chodziło mi o stosowanie np dwóch preparatów witaminowych jednocześnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
trzeba uwazac takze na zwiazki mineralne.czasem trafia sie przedawkowanie np zelaza,wapnia i innych mineralow .nie jest to obojetne dla zdrowia,wystepuja objawy-konieczna jest nawet wizyta u lekarza.i odstawienie wszystkich suplementow.

podobnie z witaminami-ostatnio zetknalem sie z przedawkowaniem witamin z grupy b(B6,B12).
pojawily sie krwawe wypryski na koncach palcow ,bol,swiedzenie,luszczenie skory-objawy podobne do polpasca.
okazalo sie ,ze przyczyna bylo przedawkowanie vit B.
ogolnie uwaza sie tez na vit A-za duzo poprotu szkodzi.
teoretycznie vit C nie mozna przedawkowac ale wystepuja tez niepozadane objawy i wielu lekarzy jednak uwaza ,ze tez trzeba uazac z iloscia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Wiek 52 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3343
Podobnie jak witaminy w tych preparatach wystepuja te same mineraly, przewaznie magnez, cynk i zelazo.

Pytanie czy biorac taki zestaw mozna przedawkowac, ale.... myslac trzezwo to setki osob bierze podobne zestawy, jak nie dwa razy wieksze. Sam producent chyba tez mysli o tym ze jego produkt nie bedzie brany solo, a z innymi suplami. Zreszta sami producenci zestawiaja zestawy i tam tez sa te same witaminy i mineraly, jak tez zreszta kreatyny. Hmmm, no nie wiem - dlatego pytam.

Co to za chłop, co 100 kg nie wazy ?!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
producenci to nie Wielki Brat,ktory wszystko widzi...:)
jest opisany sposob uzytkowania,jest sklad-dalej juz kazdy na wlasna odpowiedzialnosc bierze.
a brak wiedzy nie jest okolicznoscia lagodzaca..
sa osoby niesystematyczne i to im pomaga nie skumulowac tych zwiazkow za duzo.
ale inna grupa-to pedanci-dzialaja jak maszyna-wszystko dokladnie zwaza i zmierza oraz nie opuszcza zadnego terminu-jak przesadza-sa skutki jakie mialem okazje ogladac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 276 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5428
Witam,nie bede zakladal tematu zapytam tutaj,jaki suplement polecacie na stawy?Mialem 6cio miesieczna przerwe,po wznowieniu treningow odczuwam nadgarstki,kolana ale nie podczas treningu tylko np.na drugi dzien raczj z tylu kolana przy zginaniu.A przerwa byla spowodowana kontuzja barku przy wyciskani na barki,chruplo cos i bolalo przy kazdej probie nastepnej ,wiec zrobilem przerwe.Nigdy nic nie bralem na stawy,nawet przy treningu na sile.pozd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Wiek 52 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3343
Tez mnie zaczely pobolewac lokcie, biore Kolagen Activ Plus. Tylke zeby przynioslo to jakis skutek trzeba te specyfiki brac kilka miesiecy, po jednej paczce nie przejdzie.

Co to za chłop, co 100 kg nie wazy ?!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 341 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6107
Z tylu kolana czyli przyczep dwugłowego. Tez mialem nadwyrezony od martwych ciagow z duzym ciezarem .Zrobilem sobie miesiac treningow na lzejszych i przeszlo .Teraz dokladam powoli i nie rzucam sie na najwieksze ciezary.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
"Coś chrupło" to się do lekarza idzie.

Jeśli bolą stawy - to zły trening/technika. Przyczyn może być wiele.

Suple tylko uzupełniająco - cissus, animal flex; imbir i inne przeciwzapalne.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PH

Następny temat

Kierunek Mr Europe IBFA Sapri-zbieram drużynę masters

WHEY premium