SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witam i prosze o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 64
witam, przegladam od jakiegos czasu forum - dzial odchudzanie i ciezko wyciagnać konkretne wnioski - jesli czlowiek sie na tym nie zna - wiec prosze o pomoc piszac posta. Generalnie chodzi mi o pomoc osobie straszej w zrzuceniu wagi. Osoba jest kobieta wieku 60 i dosc duza waga okolo 80kg. Chodzi mi o ustalenie tego co w takim wieku chcac zrzucic wage trzeba jesc, kiedy i ile.( fajnie by bylo, jesli ktos podalby diete prykladowa na caly tydzien) Co mozna robic w tym wieku - jezdzic na rowerku czy jak? Prosze niech ktos poradzi, prosze o konkretne wypowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 64
activ - diekuje za zinteresowanie tematem, jesli mozesz odezwij sie na gg 2882689 ulatwi to komunikacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 290 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2228
uważam, iz osoba w wieku 60 lat nie powinna czerpać informacji z forum, tylko odchudzanie prowadzić pod okiem specjalisty. A tym bardziej jeśli jest to kobieta. Chyba nie musze wyjaśniac, jakie zmiany w organizmie nastęują w tym wieku. Duża waga wiek i obciążenie dla stawów- to musi odbywać się pod okiem specjality.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 64
specialnie napisalem tego posta, podkreslajac wiek mam nadzieje ze na forum wypowiadają sie rowniez spacjalisci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 290 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2228
tylko,żeby się wypowiedział specjalista, to dobrze ,aby miał, np. w ręku aktualny wyniki badań danej osoby. Co z tego,że ktos zaproponuje więcej białka, jak nie wie jaka jest wydolność nerek? jak zaproponuje trening jeśli nie wie jaka jest gęstość kości. Jak może zaproponowac zmniejszenie ilości węglowodanów, jeśli nie wie jaki jest profil glikemi??

Zmieniony przez - Ative w dniu 2009-04-15 12:14:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 64
hmmm, jestes specjalista w tych sprawach? wiesz jesli ktos jest spacjalista to napewno cos poradzi, notomiast ja wole zeby ta Pani robiła cos zasiagajac rady niz tak jak robila to dotychczasowo - czyli nie jem nic, bo to na zdrowie napewno Jej nie wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Na rowerku mozna jezdzic, mozna tez specerowac i z czasem przechodzic do intensywnych marszy (np nordyckich).
Dieta, jezeli nie ma przeciwskazan zdrowotnych powinna skladac sie z ok 5 posilkow dziennie. Produkty niskoprzetwozone i z niskim indeksem glikemicznym, to podstawa.
Unikac cukru i produktow, ktore go zawieraja. Duzo wrzyw zawierajacych blonnik.
Miesa, najlepij samemu przygotowywac, a unikac wedlin, ktore kupilismy w sklepie...

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-04-15 12:47:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
Active ma 100 % racji...

jedyną informacją jaką podałeś to że osoba ma 60 lat...

no i co...

ja mam 28 i mówi Ci to coś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 290 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2228
Ja mam wiele cennych rad, które na forum moge udzielić zdrowemu 20 latkowi, bez obaw, bo wiem,że w 98% nie ma osteoporozy, problemów ze stawami, ma prawidłową morfologię oraz profil lipidowy i etc.

hmmm, jestes specjalista w tych sprawach?

wiesz jestem pielęgniarką i przede wszystkim mam na celu dobro osób, którym mam cos poradzić. Być może w twojej terminologii to nie jest ani profesjonalizm, ani specjalista.

Zmieniony przez - Ative w dniu 2009-04-15 13:06:07

Zmieniony przez - Ative w dniu 2009-04-15 13:07:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 64
i znow chwila zastanowienia hmmm, odnosze wraznenie ze forum jest po to zeby czasem sie czegos dowiedziec czesciej zeby kogos zniechecic lub sie troche poprzekomarzac. nie latwiej jest npaisac: "podaj mi informcje odnosnie tego i tego" - podam wszytko, gdyz chce otrzymac odpowiedz - proste chyba. prosze jeszcze raz o konkretne odpowiedzi!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 290 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2228
więc podaj jak wygląda obecna dieta, jaka jest aktywnośc fizyczna, czy nie ma żadnych chrób współistniejących( osteoporoza,itp.) Ja naprawdę bardzo chętnie Ci pomogę. W tym wieku trudno jest troche o utratę wagi samą dietą,gdyż metabolizm jest dośc spowolniony- czy Pani może chodzić na spacery lub tym podobnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 64
ogolnie malo je, natomiast jakiejkolwiek diety brak, lekkie problemy ze stawami, da rade chodzic na spacery da rade jezdzic na rowerku stacjonarnym, lekkie cwieczeia aerobowe tez da zrobic,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MOŻECIE DORADZIĆ,PROSZĘ !!!

Następny temat

Sukraloza już w POLSCE :)

WHEY premium