SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witam. Prośba o ocenę planu treningowego i jadłospisu.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 219
Witam jestem tutaj nowa.
Za namową dobrej znajomej zapisałam się na forum i chciałam poprosić o ocenę treningów i diety.
Troszku o mnie:
Najwyższa waga w zeszłe wakacje to 72kg przy wzroście 151cm.
Przez jesień i zimę starałam się ograniczyć niezdrowe jedzenie oraz starałam się jeść regularne posiłki co trzy godz plus około 2.5 -3 l wody.
Z początkiem roku na wadze było 68.
I właśnie od początku roku wziełam się za siebie tzn nadal starałam się jeść regularnie i zdrowo.
Dołożyłam codzienne ćwiczenia rano z yt m.in Mel B, FitnessBlender, Tiffany, Shaun T, INSANITY, FOKUS T25, oraz wyzwania wieczorem np na brzuszki i pośladki.
Waga spadła do 65 i tak stała długi czas.
Potem ruszyła w dół ale tak skacze 64 - 65.
Przez ostatnie półtorej miesiąca trzymałam się 1800kcal i waga stała w miejscu i nie skakała.
Obecnie od wczoraj jestem na 1500kcal.
Wykonywałam przeróżne ćwiczenia bez jakiegokolwiek harmonogramu.
Zaczęłam przygodę z treningami siłowymi, które bardzo mi się spodobały.
Duuuuży plus ćwiczeń od początku roku to zwiększona kondycja oraz dzięki ćwiczeniom siłowym wiem że mogę dużo podnieść.
Mam więcej siły i energii ; 0)
Moim celem jest zrzucenie ok 10kg aby mieć 55kg, gdyż wisi nade mną operacja na żylaki prawej nogi a jeśli pozbędę się nadkilogramów może uda się zarzegnać operację.
4 lata temu już miałam też operację na żylaki gdyż zrobiło mi się zapalenie.
A żylaki to niestety rodzinne, mam po tacie.
Motywacji i chęci mi nie brakuje mam w nadmiarze ; 0)
Chciałabym się też pozbyć okropnego "flaka" którego mam od niepamiętnych czasów oraz masywnych itd.
Chciałabym także potem wyrzeźbić sylwetkę.

Wiek : 34 lata
Dzieci: synek 6 lat, córcia 22 miesiące
Waga : 64.5
Wzrost : 151 cm
Obwód w biuście : 98cm
Obwód pod biustem : 83cm
Obwód na wysokości pępka : 86
Obwód bioder : 93 cm
Obwód talii : 79 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57
Obwód łydki : 38
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch i uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : chyba góra ciała
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) Ćwiczenia w domu siłowe i cardio interwał, rowerek stacjonarny, długie spacery z wózkiem, 5-6 razy w tygodniu
Co lubisz jeść na śniadanie: owsiankę, omlety białkowe
Co lubisz jeść na obiad : kasze/ryż brązowy, mięsko drobiowe parowane/pieczone/duszone, sałatki/surówki
Co jako przekąskę : suszone owoce, orzechy, pestki słonecznika
Co jako deser : owoce
Ograniczenia żywieniowe : alergia na histaminę, nie mogę w nadmiarze np piwa, śledzi, kiszonej kapusty, serów żółtych.
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: tak dwa porody przez c.c
Preferowane formy aktywności fizycznej: rowerek stacjonarny, ćwiczenia siłowe i cardio w domu, długie spacery
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie
Stosowane wcześniej diety : zdrowe odżywianie według zapotrzebowania wcześniej 1800kcal, obecnie od niedzieli:
1500kcal
100g bialka
65 g tluszczy
130g wegle

Treningi w zeszłym tygodniu:

PONIEDZIAŁEK - interwał
Ćwiczenia:
- 50 min Bob Harper - Totally Ripped Core - Боб Харпер:



WTOREK - siłowy abs
- Easy Warm Up Cardio Workout - Fitness Blender War…:


- Trening siłowy brzucha - Najlepsze ćwiczenia - [ Jacek B…:


7 ćwiczeń 3 serie
- 23 min cardio Bodyweight Cardio Workout - 23 Minute At Home Int…:




ŚRODA - interwał
Regeneracja.

CZWARTEK siłowy ramiona
- 20 min Bob Harper Strength Beginner dailyworkout:


- 50 min Bob Harper Kettlebell Sculpted Body:



PIĄTEK interwał
- 30 min interwał na rowerku

SOBOTA siłowy nogi pośladki
- 12 min Bob Harper - Legs workout (12 minutes):


- 22 min Lower Body Shred Workout | Level 2- BeFit in 30 E…:



NIEDZIELA regeneracja



Treningi siłowe od wczoraj ustalone z pomocą dobrej znajomej ; 0)
trening A
1) Wznosy nóg z leżenia
2) Wspięcia na palce obunóż
3) Przysiady klasyczne z hantlami
4) wejście na ławkę z hantlami
5) wznosy z opadu
6) Pompki klasyczne max powtórzeń
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz
8) Pompki w podporze

trening B
1) plank max czas
2) Martwy ciąg z hantlami
3) Wykroki z hantlami
4) wiosłowanie hantelką
5) wyciskanie hantli leżąć (jeśli masz możliwość np na taboretach, ławie wąskiej)
6) Wyciskanie hantli stojąc na barki
7) uginanie przedramion (biceps)
8) wyciskanie francuskie stojąc (triceps)

Rozkład treningów:
PON: trening A
WT: interwał na rowerku
ŚR: trening B
CZW: rest
PT: trening A
SOB: interwał na rowerku
NDZ: rest
PON: trening B
Itd.....

Interwał na rowerku 30 min:
- 10 min jazdy na 15 mocy
- 15 sek jak najszybciej 25-26
- 45 sek jazdy na 15 mocy
I tak 10 razy
- 8 min jazdy na 15 mocy
- 2 min jazdy na 10 mocy

Obciążenia w domu to:
2x1 kg
2x2.5 kg
6 kg Kettlebell
Oraz 10kg córcia i 19 synek ; 0)
Czasem ich brałam do siłowego i się cieszyli bo mamusia robiła husiu ; 0)
Mam także dużą piłkę do ćwiczeń.
W planie mam zakup hantli 2x10 albo 2x20 ale to w przyszłości ; 0)
To chyba na tyle ;)
Przepraszam za taki długi referat, ale chciałam umieścić wszystkie ważne informacje.
Moim zdaniem wyglądam spoko w ubraniu, ale chciałabym też wyglądać ładnie w bieliźnie.
Dołączę zdjęcia jutro w bieliźnie oraz zdjęcie mojej nogi. A także, jak narazie w takiej wersji, zdjęcia mojego przykładowego menu.
Dziękuję za poświęcony czas.
Pozdrawiam Lusia ;)




Zmieniony przez - Lusiaa w dniu 2014-09-09 00:59:52

Zmieniony przez - Lusiaa w dniu 2014-09-09 01:02:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 219
Coś nie mogę dodać zdjęcia, więc napiszę tekst wyniku badań.

Rozpoznanie:
I878 Przewlekłe zaburzenie żylne

Badanie ultrasonograficzne z zastosowaniem kodowania przepływu kolorem oraz oceną widma spektralnego:
badanie wykonano aparatem GE Logią S7 Pro, głowica liniowa 4,2 - 12 Mhz

UKŁAD ŻYLNY - KOŃCZYNA DOLNA LEWA / PRAWA
Żyły głębokie kończyny (żyła udowa wspólna (CFV), żyła udowa (FV), żyła podkolanowa (PV) , pień piszczelowo - strzałkowy (TFT), żyły piszczelowe przednie (ATvs), żyły piszczelowe tylnie (PTVs) , żyły strzałkowe (FibVs):
naczynia dostępne badaniem drożne, nie uwidoczniono morfologicznych cech świeżej zakrzepic.
Żyły śródmięśniowe głowy przyśrodkowej i bocznej mięśnia brzuchatego łydki oraz mięśnia płaszczkowatego: w naczyniach dostępnych badaniem nie uwidoczniono morfologicznych cech świeżej zakrzepicy.

W POZYCJI STOJĄCEJ:
Zachowana fazowość oddechowa w żyle udowej wspólnej (CFV), udowej (FV). Żyły udowa wspólna (CFV), udowa (FV) i podkolanowa ((PVs) wydolne. Pień piszczelowo - strzałkowy wydolny.
Żyła odpiszczelowa (GSV):
Aparat zastawkowy lewego ujścia odpiszczelowo-udowego wydolny, prawe ujście - stan po krosektomii. Zastawki lewego pnia w segmencie udowym i goleniowym po wymuszonym przepływie wydolne. Widoczna neowaskularyzacja w dorzeczu prawej GSV
Żyła odstrzałkowa )SSV):
Aparat zastawkowy ujścia odstrzałkowo - podkolanwego obustronnie niewydolny. Zastawki pnia po wymuszonym przepływie niewydolne. Liczne żylakowato zmienione dopływy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 219
Niestety nie udało mi się dodać tutaj zdjęć sylwetki, ale są w moim dzienniku ;)
Jadłospis na poniedziałek również jest w dzienniku.

Zmieniony przez - Lusiaa w dniu 2014-09-09 07:16:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 219
Zdjęcia mojej sylwetki ;0)


















Zmieniony przez - Lusiaa w dniu 2014-09-09 10:08:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-kobiety 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Twoje żylaki wyglądają na więcej niż problem kosmetyczny. Uważam, że w kwestii możliwości wykonywania konkretnych ćwiczeń powinnaś zasięgnąć porady flebologa

Absolutnie nie jestem specjalistą, ale biorąc pod uwagę prawa fizyki (grawitacja) oraz fizjologii (rozszerzenie naczyń krwionośnych pod wpływem wysiłku fizycznego), preferowanymi ćwiczeniami byłyby takie, w których stopy, a właściwie łydki, znajdują się +/- na wysokości serca. Wyjątkiem zapewne byłyby tutaj wspięcia na palce.
Sceptycznie podchodzę też do podskoków, rowerek raczej ok.
No i sugeruję wszelkie ćwiczenia wykonywać w skarpetach/rajstopach komprecyjnych.

Z tym że tak jak mówię, brak mi kompetencji w materii treningu osób dotkniętych niewydolnością żylną i nie będę brać na siebie ryzyka doradzania.

"Rzeźbienie sylwetki" to w ujęciu sportowym maksymalne obniżenie zawartości tkanki tłuszczowej tak, aby uwidocznić szczegóły budowy anatomicznej, tu: mięśni. A więc: krata, prążki, widoczne żyły etc. Domyślam się, że nie o to Ci chodzi
Masz zapewne na myśli schudnięcie i ewentualnie uniesienie tyłka

To pierwsze robi się w kuchni - racjonalną dietą z deficytem kalorycznym. Wskazówki znajdziesz w regulaminie działu.
Trening - jeszcze raz powtórzę - skonsultuj ze specjalistą.

Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 219
Bardzo dziękuję za odpowiedz.
Tak mi zależy na zrzucenia kg bo powinnam aby odciążyć nogi.
Muszę się skonsultować jakie mogę robić ćwiczenia siłowe a jakie nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 219
A może ktoś na forum miał styczność z tym problemem. I mógłby coś podpowiedzieć ; 0)


Zmieniony przez - Lusiaa w dniu 2014-09-10 22:39:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 219
moja dzisiejsza miska




Zmieniony przez - Lusiaa w dniu 2014-09-12 10:12:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
Mój facet pracował kiedyś w fabryce przetwórstwa rybnego. Nigdy nie zapomnę jak powiedział, że w takich miejsach nic się nie marnuje. Filety, wiadomo, do mycia i mrożenia. A...płetwy, oczy, ości, łebki...w maszynkę i pudełeczka pod postacią paluszków rybnych. Chyba nie muszę Cię przekonywać, żebyś wywaliła to z miski
Serek wiejski też out.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 219
Oj nie nie nie nigdy w życiu nie kupię już paluszków rybnych mielonych, ja kupuje tylko filety z ryby panierowane.
Tamtego świństwa nie jem.
A tak przy okazji czemu serek wiejski nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
Nie jest zbyt wartościowy, w zasadzie tylko ten granulat do czegoś się nadaje. Jeżeli koniecznie nabiał to lepiej dobry twaróg, ale warto zainwestować w strączki i czerpać białko z nieco lepszych źródeł.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Po kontruzji bierzemy się za siebie :3

Następny temat

Witam.

WHEY premium