SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Whey protein i pytanie początkującego

Wysłana -
Witam.
Niedawno zakupiłem białko Activlab Whey Protein 95 o smaku czekoladowym i zauważyłem 2 niepokojące rzeczy. Mianowicie bardzo ciężko się rozpuszcza nawet jeżeli dam go mniej (połowę tego co zalecane) do takiej samej ilości wody oraz tworzy przy tym mhm grudki? nierozpuszczone skupiska? Czy to normalne że tak ciężko rozpuścić białko?
Drugie pytanie mnie bardziej niepokoi. Po rozpuszczeniu w napoju znajduje się pełno czarnych/brązowych kropek/plamek które powoli opadają na dno po zmieszaniu. Czy tak ma być?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tak , to normalne . Polecamy używać szejkera lub miksera
Wysłana -
Pamiętaj jak robisz, najpierw wpewasz wodę potem odżywkę, nigdy na odwrót bo słabo się miesza wetdy.
Wysłana -
To przy okazji zapytam jeszcze o ból żołądka. Odkąd pije białko czuje w nim dyskomfort i ból(nie jakiś mocny raczej bardzo słaby ale wystarczający by dać o sobie znać) Czy to przejdzie?

Zmieniony przez - Roghta w dniu 2018-01-11 23:05:47
Wysłana -
Tego nie wiemy , to nie wina białka . Masz jakiś problem , może nie tolerancja lub całkowicie inna przyczyna
Wysłana -
Roghta
Drugie pytanie mnie bardziej niepokoi. Po rozpuszczeniu w napoju znajduje się pełno czarnych/brązowych kropek/plamek które powoli opadają na dno po zmieszaniu. Czy tak ma być?

to może być dodatek kakao prawdziwego stąd te "kropki/plamki", pisał o tym też TomQ w swoim dzienniku
Wysłana -
Roghta
To przy okazji zapytam jeszcze o ból żołądka. Odkąd pije białko czuje w nim dyskomfort i ból(nie jakiś mocny raczej bardzo słaby ale wystarczający by dać o sobie znać) Czy to przejdzie?

byc moze masz problem z trawieniem laktozy i bialko CI po prostu nie sluzy
Wysłana -
A jak napijsz się mleka itp mlecznych produktów to też boli Cię brzuch ?
Wysłana -
Roghta

jak np pijesz na pusty żołądek to też może trochę 'wiercić'
Wysłana -
ja piję z wodą, lepiej mi wchodzi na żołądek, wiec może spróbuj :)
*no i SHAKER + mocny wstrząs, inaczej przywyknąć do grudek trzeba

Zmieniony przez - MłodyTatus w dniu 2018-01-12 15:11:33
Wysłana -
Autor napisał ze pije z woda
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź