SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wewnętrzna część klatki piersiowej

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30902

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Ostatnio podziwiałem swoją klatkę i doszedłem do wniosku, że o ile zewnętrzna część klatki jest odpowiednio wyprofilowana, to moje kontrowersję budzi część wewnętrzna.
Z tego co kiedyś słyszałem, to można złapać wewnętrzną częścią klatki złapać kartkę papieru, o ile ta właśnie część jest odpowiednio wyprofilowana. Ja w obecnym stanie mogę złapać tom encyklopedii powszechnej więc zdecydowałem zmienić rozkład treningu pracując nad tą właśnie częścią ciała. Tylko, po dłuższym zastanowieniu nie bardzo wiem jakie ćiwczenia wybrać. Jakieś pomysły ?

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Spośród osób, które zaczynają przygodę z kształtowaniem sylwetki, duża część pierwsze, o czym myśli to solidnie zbudowana klatka piersiowa, która rzuca się w oczy jako jedna z pierwszych partii, gdy wychodzimy latem na plażę. Między innymi, dlatego też razem z bicepsem jest obowiązkowym zestawem treningowym w poniedziałki. Czyli jako pierwsze trenowanie jest to co najważniejsze a w inne dni, z reguły się zobaczy co dalej. Niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie. Jednak często można się z tym spotkać.

Klatka piersiowa jest częścią tułowia między szyją a jamą brzuszną. Chroni ona narządu wewnętrzne, np. serce i płuca i umożliwia proces wymiany gazowej. Budowę klatki piersiowej tworzą:

- mostek,
- 12 żeber,
- 12 kręgów piersiowych.

Wyróżnić należy również mięśnie tworzące klatkę piersiową:

- piersiowy większy,
- piersiowy mniejszy,
- podobojczykowy,
- zębaty przedni,
- międzyżebrowe,
- podżebrowe,
- poprzeczny klatki piersiowej.

Budowa mięśni klatki piersiowej, szczególnie jej środek w dużym stopniu zależna jest od naszych cech anatomicznej budowy ciała. Można jednak w pewnym stopniu ukształtować je, wykonując odpowiednie treningi siłowe, oraz przy zachowaniu odpowiedniej techniki. W celu tym warto przeanalizować atlas ćwiczeń, gdzie możemy nauczyć się poprawnej techniki i na niej skupić. Na pewno da to pozytywne zmiany detali środka klatki. Atlas ćwiczeń dostępny jest tutaj:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Nie każdy jednak chce to robić, z różnych względów, np. braku czasu, czy ochoty na czytanie. W takiej sytuacji możemy uzyskać pomoc tutaj:

http://potreningu.pl/plan



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 904 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4860
Szacuneczek do osiagniec(Profil)!!!
Powiem ci moje subiektywne zdanie na ten temat:
Robie normalne wyciskanie na lawce tylko nie szerokim chwytem jak sie robie klate ale troche wezszym.Nie na tyle tez waskim zeby pracowal triceps.Cos pomiedzy.Jest co prawda troche ciezej ale to sie czuje pozniej.Po jakims czasie powinna tez sila spoko pojsc(Cierpliwosci).
Robie tez sciaganie linek na wyciagu w pozycji pochylonej do przodu.Rece nie tylko lacze,ale staram sie dosc mocna je przeciac i chwile napiac klatke( Przy napieciu czuje srodek!!!).
To jest tylko moja skromna propozycja.

Ronnie

Strengh and honor.
Doradca Incognito.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czołem
Twoja skromna propozycja jest dobra. na wewnętrzną część klatki dobre jest wyciskanie sztangi na skosie tak, aby dłonie były ułożone po wewnętrznej stronie kresek na gryfie, zacząłem tak robić i naprawdę boli góra i środek klatki. poza tym to brama, aż do skrzyżowania rąk
pozdrawiam

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepszym cwiczeniem na wewnetrzna czesc klaty jest sciaganie linek z krzyzowaniem rak.

Pozdrawiam

"...jeden za wszystkich, wszyscy za jednego..."
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
potwierdzam, wycisk na plaskiej, odstep miedzy dlonmi ok 40cm
na mnie dziala

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
a tak swoja droga to podobalo mi sie jak Fighter zaczal swoj post: " ostatnio podziwialem swoja klatke..." DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 367 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3209
Stosuje powyzsze cwiczenia od dluzszego czasu i dobrze wyodrebnil mi sie srodek klatki, lecz tylko jej dolnej czesci. Aby "zrobic" srodek gory klatki :P stosuje wyciskanie sztangi w srednim chwycie na lawce mocno podniesionej do gory. Dziala to dobrze tez na przednie aktony barkow.

"zycie jest za krotkie by byc malym"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5829
Dobre jest też spinanie klatki podczas rozpiętek (gdy sztangielki są w górnym położeniu dociśnij je do siebie)
Życze abyś po tym ćwiczeniu używał klaty nie tylko jako spinacz do kartek papieru ale także jako maszynkę do rozłupywania orzechów.

wiedza to podstawa

wiedza to podstawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja Ci zaproponuję wyciskanie hantli na ławce skośnej. Podczas wyciskania powoli obracaj dłonie aż będą (wewnętrzne strony) równoległe do siebie.
Sprawdzone.

pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
ostatnio właśnie zabudowałem bardzo łanie środek klaty

wbrew pozorom zastosowałem normalny chwyt i robiąc 5 serii opuszczałem gryf do samej klaty maksymalnie rozciągając mięśnie i wyciskając do końca, tak, by nie wyprostować ich w łokciach. I oczywiście rozpiętki, tylko z tą różnicą, że spinając mięsień w górnym położeniu sztangielki łokcie są nad brzuchem. Mogę wsadzić kartkę papieru - ale było ciężko

Pozdrowienia...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Dyq, chcesz powiedzieć, że rozpiętki robisz w taki sposób aby w zejściu hantelki spotykały się w nad brzuchem ?
Próbuje sobie to wyobrazić i jakoś mi ciężko, chyba trzeba by wziąć żelastwo w łapy i przetrenować.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mięśnie dwugłowe uda

Następny temat

RZEŹBA BRZUCHA

Wiecej