SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Weryfikacja planu ułożonego przez trenera - początkujący.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 1640

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 622
Witajcie.
Miesiąc temu rozpocząłem treningi na siłowni w celu zrzucenia sadła z brzucha i przygotowaniu się do robienia masy. Pierwsze 3 tygodnie były wprowadzające (FBW głównie na maszynach, 4 serie po 12-15 powtórzeń na ćwiczenie). Od tego tygodnia chciałem zacząć konkretniejsze działania. Z racji braku wiedzy i doświadczenia wykupiłem kilka treningów personalnych (żeby nauczyć się techniki ćwiczeń) i ułożenia planu treningowego. Niestety nie jestem w pełni przekonany co do tego planu (wydaje mi się niespójny), więc chciałbym poprosić Was o weryfikację.
Plan na 4-6 tygodni. Treningi 3 razy w tygodniu.

Trening A:

Klatka
Wyciskanie pod skosem siedząc (maszyna) 1x15, 4x10
Wyciskanie hantli na ławce skośnej 4x10
Rozpiętki na ławce płaskiej 4x10

Barki
Wyciskanie hantli siedząc 4x10
Unoszenie hantli na boki (ruch kończy się aż za głową, a nie na wysokości oczu) 4x10
Unoszenie hantli przodem 4x10

Biceps
Uginanie ramion z supinacją 4x10
Uginanie ramion ze sztangą prostą 4x10
Uginanie ramion na modlitewniku (hantle) 4x10

Trening B:

Plecy
Podciąganie na drążku w szerokim nachwycie, 4x12
"Vertical row" (maszyna) 4x12
Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki/karku (na jednym treningu do klatki na kolejnym do karku) 4x12

Triceps
Prostowanie rąk z drążkiem wyciągu górnego (nachwyt) 1x15, 3x12
Francuskie wyciskanie hantli oburącz siedząc 4x12
Prostowanie rąk z drążkiem wyciągu górnego (podchwyt) 3x12

Nogi
Wypychanie ciężaru na suwnicy 4x15
Prostowanie nóg na maszynie 3x12
Uginanie nóg na maszynie 3x12
Przywodzenie nóg (maszyna) 3x15

Przepraszam za niefachowe nazewnictwo ćwiczeń. Dopiero się tego uczę ;)


Płeć : M
Wiek : 28
Waga : 74,5
Wzrost : 179
Cel treningowy : zrzucić oponkę, później masa
Staż treningowy na siłowni : 1 miesiąc
Uprawiane inne sporty : brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full
Dieta : redukcyjna
Przeciwwskazania medyczne : brak
Zażywane suplementy : białko


Zmieniony przez - maxter66 w dniu 2018-03-10 11:34:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
Nie powinniśmy oceniać czyjegoś planu bo zapewne za niego zapłaciłeś ale ja bym poszedł zupełnie inną drogą. Po 3 miesiącach byś dalej trenował na podstawowym fbw na wolnych ciężarach, a nie maszynach.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Ja nawet w planie nie mam tylu cwiczen na triceps i biceps

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
anubis84
Ja nawet w planie nie mam tylu cwiczen na triceps i biceps


Widać jesteś za mało zaawansowany skoro masz mniej ćwiczeń na łapy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Ja jestem nadal początkujący
Lata treningów nie zawsze świadczą o zaawansowaniu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 622
rion10
Nie powinniśmy oceniać czyjegoś planu bo zapewne za niego zapłaciłeś ale ja bym poszedł zupełnie inną drogą. Po 3 miesiącach byś dalej trenował na podstawowym fbw na wolnych ciężarach, a nie maszynach.


Co zmienia fakt, że zapłaciłem za ten plan? Chciałbym uzyskiwać optymalne rezultaty (na swoje możliwości), więc mam wątpliwości...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
A Trener się zgadza na upowszechnianie planu, który ułożył?

Płacisz komuś za "wiedzę" i ten ktoś niekoniecznie chce, żeby jego plany " w internetach" publikować.

Poza tym - skoro masz wątpliwości, konsultuj z Autorem planu, tak by było lojalnie...

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym chyba rozważyła zmianę trenera, który zapodaje same maszyny, upycha nogi i plecy na jednym treningu i na mały biceps daje tyle samo serii ćwiczeń co na plecy czy nogi. że o kolejności nie wspomnę. ale to juz z "trenerem" musisz ustalić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
To jeszcze jest taka sprawa że trener Cię widzi, wie co potrafisz czego nie i może uznał że jak na ten etap taki plan będzie dobry.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 622
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Temat można uznać za zamknięty.
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - maxter66 w dniu 2018-03-10 22:18:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
maxter66
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Temat można uznać za zamknięty.
Pozdrawiam.



Zmieniony przez - maxter66 w dniu 2018-03-10 22:18:08


Jak masz wątpliwości zapytaj trenera, który Ci ułożył plan. Bo pewnie ilu trenerów tyle koncepcji prowadzenia osób może ma na Ciebie jaki pomysł.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan częściowy fbw do oceny

Wiecej