SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Weglowodany -> tluszcz? I pare innych pytan...

Wysłana -
Witam

Mam pare pytan odnosnie podstaw odzywiania i funkcjonowania organizmu:

1. Jak to sie dzieje, ze niewykorzystana energia ze spozytych weglowodanow zamienia sie w tluszcz? Chodzi mi o opis reakcji/procesu, byle zrozumialym jezykiem :)
2. Magazynem dla tluszczu w organizmie jest tkanka tluszczowa, magazynem dla weglowodanow w postaci glikogenu sa miesnie i watroba, a co z magazynem bialka? Gdzie organizm je magazynuje i ile jest w stanie? Co sie dzieje po przekroczeniu maksymalnej dawki bialka w organizmie, tez zamienia sie to w tluszcz?
3. Jak wiadomo, organizm energie do wysilku fizycznego pobiera najpierw ze spalania weglowodanow, potem tluszczy a na koncu zabiera sie za bialko. A skad bierze energie do wysilku umyslowego (nauka itp.) ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
1 białka rozkłada na aminokfasy a je może przekształcić na glukoze a z nich może wytworzyć yłuszcz
2 z glukozy
Wysłana -
to nie jest tez tak ze spala wszystki material energetyczny! dlate4go powstaje katabolizm , ktory jest w sumie dzialaniem ochronnym orgaznimu.
Wysłana -
a ja slyszalem ze po prostu cukry sa spalane jako pierwsze w zwiazku z tym jesli jemy rzeczy bogate w cukier to spalamuy najpierw caly ten cukier a dopiero potem zaczyna sie spalanie tluszczu a ze zazwyczaj ten tluszcz nie zdazy sie nawet zaczac spalac do nastepnego posilku to sie po prostu odklada czyz nie jest tak ???
Wysłana -
cały nadmiar kalorii się odkłada chyba że organizm musi go wykożystać
Wysłana -
czlowiek, ktory uzywa slowa "kfas" naprawde nie powinien dopytywac sie o skomplikowane przemiany chemiczne w orgaznizmie, bo i tak ich nie zrozumie...Najpierw podstawowka, potem chemia organiczna...
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź