SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Weglowodany -> tluszcz? I pare innych pytan...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3763

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Mam pare pytan odnosnie podstaw odzywiania i funkcjonowania organizmu:

1. Jak to sie dzieje, ze niewykorzystana energia ze spozytych weglowodanow zamienia sie w tluszcz? Chodzi mi o opis reakcji/procesu, byle zrozumialym jezykiem :)
2. Magazynem dla tluszczu w organizmie jest tkanka tluszczowa, magazynem dla weglowodanow w postaci glikogenu sa miesnie i watroba, a co z magazynem bialka? Gdzie organizm je magazynuje i ile jest w stanie? Co sie dzieje po przekroczeniu maksymalnej dawki bialka w organizmie, tez zamienia sie to w tluszcz?
3. Jak wiadomo, organizm energie do wysilku fizycznego pobiera najpierw ze spalania weglowodanow, potem tluszczy a na koncu zabiera sie za bialko. A skad bierze energie do wysilku umyslowego (nauka itp.) ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
1 białka rozkłada na aminokfasy a je może przekształcić na glukoze a z nich może wytworzyć yłuszcz
2 z glukozy

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
to nie jest tez tak ze spala wszystki material energetyczny! dlate4go powstaje katabolizm , ktory jest w sumie dzialaniem ochronnym orgaznimu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1859
a ja slyszalem ze po prostu cukry sa spalane jako pierwsze w zwiazku z tym jesli jemy rzeczy bogate w cukier to spalamuy najpierw caly ten cukier a dopiero potem zaczyna sie spalanie tluszczu a ze zazwyczaj ten tluszcz nie zdazy sie nawet zaczac spalac do nastepnego posilku to sie po prostu odklada czyz nie jest tak ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
cały nadmiar kalorii się odkłada chyba że organizm musi go wykożystać

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czlowiek, ktory uzywa slowa "kfas" naprawde nie powinien dopytywac sie o skomplikowane przemiany chemiczne w orgaznizmie, bo i tak ich nie zrozumie...Najpierw podstawowka, potem chemia organiczna...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie jest najlepsze ćwiczenie na biceps

Następny temat

czy 15 lat to nie za malo jak na silownie?

Wiecej