SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Warek - pytania dietetyczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1862
Witam
Mam pytanie czy mając diety zbilansowane jecie tzw domowe obiady?
Czemu pytam. Dziś u mnie w domu była zupka typowo warzywna ugotowana na giczce cielęcej.
Jak takie coś włączyć do bilansu no nie da się. A nikt nie powie że posiłek nie zdrowy nie wartościowy czy zły na redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Niektóre osoby chcą zgłębiać swoją wiedzę w jak największym stopniu, zadając wiele różnych pytań. Dla takich osób zalecałbym zapoznanie się z podstawami diety zbilansowanej, o której poczytać można tutaj: https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana. Znając je, większość banalnych pytań będzie zbędna. Zawsze jednak możesz zadawać je w tym temacie. Każdy z moderatorów i doradców postara się pomóc na tyle, ile będzie to możliwe.

Pojęcie domowe obiady jest dość mocno rozbudowane. Dla mnie, jak i sporej części osób domowym obiadem jest np.:

- wieprzowina z ziemniakami,
- pierś z kaszą,
- ryba z ryżem.

Wymieniać w ten sposób można długo. Wszystko zależy od tego, co dokładnie znajdzie się takim posiłku, jakie będą jego ilości i z jakich źródeł pochodzić będą makroskładniki. Nie jest istotny sposób obróbki, przyprawy, czy zastosowane warzywa. Trzeba więc więcej podstawowych informacji na temat danego posiłku, aby stwierdzić czy jest on dobry, czy nie. Forma jego podania, np. jako zupa, nie jest istotna. Aby taki posiłek włączyć do bilansu, należy znać zastosowane w nim ilości produktów i wyliczyć to za pomocą tabel.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Standardowy problem z zupą. Albo liczyć bardzo w przybliżeniu, albo zsumować kaloryczność wszystkich składników, a następnie podzielić wynik przez liczbę porcji.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1862
No tak niby proste ale co jak jesteśmy u kogoś na obiedzie to już zostaje opcja tylko w przybliżeniu.
Żeby nie zakładać nowego tematu jak traktować blendowane pomidory w słoiku z jesieni.



Zmieniony przez - Warek w dniu 2017-12-17 21:13:45
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Pomidory liczyłabym jak pasaatę pomidorową. Jak masz zupę z samych warzyw, to można policzyć 100 kcal orientacyjnie. Co innego, jak w zupie i makaron, i ziemniaki, i śmietana, czy jakaś zasmażka.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1862
Z tym że ten mój niby przecier to nie przecier tylko full skórek i nasiona. Pomidory były koktajlowe. Wypijam tego czasem nawet litr może poprostu jako całe pomidory wpisywać?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
No to licz jak sok pomidorowy.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1862
Ok dzięki za odpowiedzi. Dziś będę zapisywać co jadłem i założę nowy temat z dietą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie przesadzajmy - jeśli zdarzy Ci się, że nie wliczysz zupy w bilans dzienny to nic złego się nie wydarzy. Nie należy aż tak potocznie pisząc ,,świrować'' z tym wyliczaniem, daj sobie więcej przestrzeni, gdyż stresowanie się takimi pierdołami może wywołać nie potrzebny stres.

Nie zakładaj nowego tematu - pisz w tym.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-12-18 10:44:52
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Takiej zupy np. u kogoś nie jada się raczej zbyt często, więc wyliczenie na oko nie powinno stanowić różnicy a z biegiem doświadczenia wychodzi to całkiem sprawnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Tak to jest z „ obiadkami domowymi „ ze nigdy nie bedziemy pewni ile tam kalorii siedzi , chyba ze robimy sobie sami .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1862
No właśnie mam dziś danie jednogarnkowe (ryz mięso pomidory cebula czosnek smietana) i wszystko było by spoko gdybym to zjadł czy nawet miał na 2 dni ale nie będę robił sobie i dzieciakom osobnego obiadu. Na szczęście wyliczyłem mniej więcej ilość porcji i chyba zjem dziś połowę, dzieci 1/4 i resztę jutro ja.


Zmieniony przez - Warek w dniu 2017-12-18 14:45:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odstępy czasowe między posiłkami :) pytanie

Wiecej