SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka w parterze

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11330

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hehe, a ja jak odklepywałem duszenie podczas ćwiczeń, to przez przypadek pacnąłem trzy razy dłonią prosto w pierś pewnej niewiasty... Nieco się speszyłem w pierwszym momencie, a dziewczyny, które to widziały, miały niezły ubaw

Ale normalka - są dziesiątki takich akcji... Urok trenowania parteru w mieszanej sekcji

No, czas na mnie,

pozdrawiam,
M.

----------------------------
https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/15.gif[/img] SFD JUJITSU TEAM SFD JUJITSU TEAM SFD JUJITSU TEAM [img]../../buziaki/15.gif" alt="" />

Gaworzenie o Szopenie
W plecak szmatę - i na matę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 568 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5284
Ekhm,
No wiec parter w judo. To jest tak ze obecnie judo sportowe czyli najbardziej w polsce rozpowszechnione to judo nastawione na walke w stojce (takie przepisy). Przepisy te, skutecznie, przycinaja skrzydelka parterowcom. Nie oznacza to ze parter w Judo NIE istnieje.
Istnieje i czuje sie dobrze. Starczy wiedziec gdzie szukac. Wiekszosc starszych szkoleniowcow judo to osoby ktore uczyly sie jeszcz "starego" judo. Do nich trzeba sie zglosic po nauke pareru jezeli to co na treningu to za malo.
To "stare" judo skupialo sie bardziej niz obecne na walce na ziemi i tym glownie rozni sie od obecnego. Znam kilku judokow ktorzy mogli by niezle zamiesc wiekszosc ludzi trenujacych bjj w polsce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1345 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5592
A to wszystko spowaodowane jest tym ze dzialacze judo jak i kibice narzekali na mala widowiskowosc zawodow gdy walki odbywaly sie w parterze dlatego postanowili upiekszyc moim znadniem niepotrzebnie judo.

Doradca w dziale Combat/samoobrona

Fight to Live Live to Fight

>>>>BJJ OPOLE<<<<

-----------------------------
PROSTO
-----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 568 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5284
Hmm, powod jest jeszcze inny i nie ma nic wspolnego z dzialaczami czy kibicami. Jigoro Kano widzac czym judo pomalu sie stawalo (systemem parterowym) zmieniajac przepisy ukrucil parterowcow. A dalej ta idea powedrowala i dzisiaj mamy to co mamy. Gdyby nie to to kto wie ? Moze Judo mialo by parter taki jaki jest obecnie w Bjj ? Kto wie ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81
g4bb3r-nie widzialam tej gardy.Co w niej takiego szczegolnego?

Dlaczego w moim miescie nie ma bjj?????
Skad ja mam wiedziec czy dana sekcja judo czy jj trenuje parter czy nie i w jakim zakresie?
Moze jest wsrod was dobry wojownik i tu przyjedzie nas uczyc;))

Macie wiecej zdjec z parteru?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 568 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5284
Kreskowka:
Idz i sam sie przekonaj ile razy jest robiona ne-waza (parter). Popytaj sie czy ktorys z czarnych paskow nie chcilaby Tobie pokazac kilku rzeczy i poulac sie z Toba. Duzo zalezy od Twojej inicjatywy w tym zakresie.
Powodzenia w trenowaniu. To wspanialy sport.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Hast, poleciał SOG, b. fajne komentarze

Kreskówka, nie marudź tylko zacznij w końcu wizytować sekcje . Trening judo da Ci solidny parter, wprawdzie nie taki jak w bjj, ale też skuteczny, a do tego złapiesz jeszcze techniki walki w zwarciu - podcięcia, rzuty, obalenia. Ja polecam.

Zdjęcie wyżej, for you - ude-garami, czyli klucz na ramię. W bjj nazywa się to kimura - od nazwiska judoki, który pokonał Helia Gracie. I, jak sama widzisz, kobieta z powodzeniem może się kulać .

Pozdr.,
M.

----------------------------
https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/15.gif[/img] SFD JUJITSU TEAM SFD JUJITSU TEAM SFD JUJITSU TEAM [img]../../buziaki/15.gif" alt="" />

Gaworzenie o Szopenie
W plecak szmatę - i na matę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81
Bylam juz na treningu, a nawet dwuch. Za***iste to jest ) Najpierw troche rzutow i padow, a potem zabawa w parterze.
Co prawda taczalysmy sie bez wiekszego sensu bo zadnej dzwigni ani duszenia nie udalo nam sie zalozyc , ale nie moglysmy przestac tak nas wciagnelo. Juz nie moge sie doczekac nastepnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, po dwóch treningach to ciężko od razu śmigać z dźwigniami i duszeniami . Ale gratuluję podjęcia słusznej decyzji. Judo jest świetne, sam się idę wkrótce wykulać .

Pozdro,
M.

----------------------------
https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/15.gif[/img] SFD JUJITSU TEAM SFD JUJITSU TEAM SFD JUJITSU TEAM [img]../../buziaki/15.gif" alt="" />

Gaworzenie o Szopenie
W plecak szmatę - i na matę!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pride 26

Następny temat

fotki z turnieju VT w Wawie

WHEY premium