SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wafle ryżowe - niewiedza ludzi

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 197947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
Bardzo wiele osób myśli, że wafle ryżowe są bardzo dobre jak chce sie schudnąć i wcinają tego sporo. Przykładem jest większość mojej rodziny(oprócz mnie). Oni sobie na kolację lubią zjeść wafle ryżowe z dżemem bo ma to mało kalorii i jst lekkostrawne...
19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Jedną z pułapek diety są produkty opisane jako niskokaloryczne, bez tłuszczu, bez cukru, dietetyczne, fit itp. Dają one sygnał, że można jeść bezkarnie, nawet na diecie. A to niestety nie jest prawda, ponieważ często mają one tyle samo kalorii co ich „normalne” odpowiedniki lub są bardziej przetworzone przez ich wartość odżywcza jest znacznie słabsza. Przykładowo jeśli mamy produkt odtłuszczony to zwykle swoją kaloryczność nadrabia dodatkowymi cukrami. Zawsze jest jakiś haczyk nie dajmy się zatem zwieść pozorom. Czytajmy etykiety i wybierajmy rozsądnie.

Jednym z takich produktów są wafle ryżowe. Bo co to za jedzenie jak się zje kilka takich lekkich wafli? Niemal zero kalorii… a tymczasem paczka 100g wafli ryżowych odpowiada swoją kalorycznością paczce ryżu, którą można spokojnie rozłożyć na dwa sensownej wielkości posiłki z dodatkiem mięsa i warzyw. Wafle zwykle podjadamy jak chrupki, bez większej kontroli, bo przecież są lekkie… tym sposobem bardzo łatwo zjeść ich więcej niż zakładaliśmy.

Wartość odżywcza wafli zbliżona jest do ryżu, z którego są zrobione, choć należy pamiętać, że proces obróbki te wartości uszczupla. Są one źródłem skrobi, czyli węglowodanów złożonych, błonnika a także niacyny, miedzi, magnezu i manganu. Do ich zalet należy przede wszystkim trwałość (możemy je trzymać w kuchni dużo dłużej niż tradycyjne pieczywo czy ugotowany ryż, kasza), możliwość zjedzenia czegoś na szybko w kryzysowej sytuacji i mobilność (wafle wszędzie można ze sobą zabrać, są nawet małe opakowania po 30g w sam raz na małą porcję węglowodanów). W porównaniu do innych szybkich przegryzek skład wafli nie jest jeszcze najgorszy. Z pewnością lepiej zjeść kilka wafli z jajkiem czy plasterkiem mięsa niż sięgnąć po drożdżówkę, pizzę czy batona.

Wafle ryżowe to nie jest produkt o najlepszej wartości odżywczej jednak na tle innych, po które możemy sięgnąć w przypadku braku czasu na zdrowy, porządny posiłek nie wyglądają najgorzej. O ile wafle nie stanowią głównego źródła węglowodanów w naszej diecie to nie ma przeciwwskazań by raz na jakiś czas je wprowadzić do dziennego bilansu.


Do poczytania:
https://www.sfd.pl/RYŻ_ile_wartości_po_ugotowaniu_-t367616.html
https://www.sfd.pl/Ryz_czy_Ziemniaki_-t130925.html
https://www.sfd.pl/torebka_100g_ryzu_po_ugotowaniu_czy_przed-t133426.html






Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-08 03:18:18
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Clever_eva MISS SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1634 Wiek 25 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15601
zapros rodzinke na forum, juz my im tutaj wytlumaczymy jak to z tymi waflami jest
4

Skutki nadmiaru HGH u kobiet
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=10258

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 431
No to gadajcie o tych waflach, ja właśnie od 3 miesięcy je wpierniczam na śniadanie Dopiero niedawno trafiłem na forum i usłyszałem hasło "Indeks Glikemiczny"
Pytanie co teraz zrobić z 3 torbami wafli w szafie hehe i czym je zastąpić jak ktoś ciemnego pieczywa nie lubi
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 153 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3480
Wiec jaka jest prawda z tymi waflami ryzowi wreszcie , warto je jesc czy nie diecie redukcyjnej CKD??? Na CKD z tego co czytalam chleba nie wolno, wiec czasami zastepuje je waflami. Tylko ten post mnie zmylil, moze mi specjlista opowiedziec???
Pozdrawiam
Z Gory dzieki ))
2

"W życiu piękne są tylko chwile ..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
spal je daj biednym, zrob z nich okreciki ,daj psu ,a co kupic a nic ,jaka masz diete i jakie cele
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
wiesz zamiana chleba na ryzowe wafle to jak zamiana ucinania palca na uciania jader

Zmieniony przez - qazar w dniu 2005-06-08 14:12:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 431
Cel jest taki, żeby położyć na wędlinę albo tuńczyka na czymś zjadliwym i jedenocześnie łyknąć możliwie mało węgli prostych

Puszka tuny mieści mi się na dwóch waflach lub jednej kajzerce No to wybrałem wafle, bo ważą 4x mniej niż buła. Ale nie sądziłem że to taki syf.
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Clever_eva MISS SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1634 Wiek 25 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15601
Qaz, a jak ja bym chciala zamienic ciemny chleb na wafle to jakbys porownal?
jader nie mam
1

Skutki nadmiaru HGH u kobiet
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=10258

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
to zamiana wbijania w reke gwozdzi na wbijanie igly pod paznokcie





p.s sama chcialas
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta

Następny temat

pytanie do specjalisty

WHEY premium