SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wady postawy trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
Jak ktoś nie chce pomóc proszę nie pisać nie potrzebnych postów jeśli łaska, za każdą pomoc dziękuje bardzo

Siema dawno temu grałem dużo przy kompie i nie ćwiczyłem(do tego dochodzi masakryczna niedowaga chociaż jem jak moi rówieśnicy).. teraz mam za swoje i potrzebuję waszej pomocy (mogę dać zdjęcie jeśli trzeba) wystają mi kręgi dwa (jeden bardzo) tuż nad pod szyją,można powiedzieć że trochę w odcinku już piersiowym(to najbardziej mnie martwi..,rozmawiałem z fizjoterapeutą w sumie z dwoma jeden dał mi kilka ćwiczeń które nie dały większego efektu(można się było tego spodziewać) a drugi zalecił basen (pływanie na plecach itp) mam w planach zapisać się na basen mam w domu drążek (mam go z 2tyg) az ekspander niedługo kupie 2 ciężarki i ewentualnie sztangę .. robię podchwytem max5-7 uniesień, potem jestem wykończony po tym, a nad chwytem 2, a szerokim 1 i to ciężko.. :( staram się rozciągać ale nie mam planu ułożonego ćwiczę głównie pompki,podciąganie i ekspanderem do tyłu rękami i przysiady robię .. i brzuszki czyli typowy trening. jedyna moja nadzieja to to jak myślicie pomoże?
https://www.sfd.pl/Prostujemy_swoje_plecy-t150514.html  jeśli komuś pomogło to proszę napisać.
trochę roboty z tym będzie i zmiana ogólnego nastawienia do treningu

(dodatkowe pytanko)co do masy to jest lepiej ale ciągle jej brakuję jem kaszę manną dobry obiadzik domowy z dużą porcją ziemniaków staram się jeść sporo nabiału i czasem owoców warzyw nie za bardzo ale masa coś nie idzie, ale bardziej mi zależy wpierw na tej postawie.


do tego poważny problem z palcami moje palce nie wytrzymają nawet 30sek w zwisie na drążku a potem palce bolą przez 30sek jak cholera ledwo je mogę wyprostować.. co z tym zrobić :(


Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2017-02-21 14:15:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
u mnie tragedii nie ma ale zależy mi na tych kręgach co wystają ponieważ jest to dosyć brzydkie i kompromitujące mieć takie garbiki :) ale mam nadzieję że jakoś to zniknie albo przynajmniej dowiem się że już tak mam i że nie jest to jakaś wada która może mieć konsekwencje w przyszłości .


Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2017-02-27 16:46:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
A jak długo wykonywałeś ćwiczenia zalecone przez fizjoterapeutę ? Byłeś ponownie na konsultacji?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
więc tak wykonywałem je 10dni na rehabilitacji(rowerek stacionarny 5min,unoszenie nóg i klaty leżąc na takim specjalnym łóżku gdzie nogi masz niżej,potem gumę ciągniesz przodem do klaty i tyłem rękami ciągniesz) i na końcu stanie przy ścianie wyprostowany z 30sek.. :/ po skończonym cyklu robiłem je potem ale zaprzestałem na drugiej wizycie dostałem zupełnie inne ćwiczenia(ciągnięcie gumy prawą ręką w dół przy drabince i klęcząc) rowerek 5min przy wyprostowanej postawie i to wszystko :d) dotykał mi pleców i starał się narysować te skrzywienie jak dla mnie to prześwietlenie by się przydało ale jak wiadomo specjaliści wiedzą lepiej.. te 2 ćwiczenia na wyprostowanie skrzywienia kręgosłupa (w łuk) a mnie to nie interesuję... mam to lekko tylko te kręgi co wystają na plecach nie wiem czy z chudości czy jak ale wygląda to kiepsko .. zapytałem się oto a on odparł tylko basen no to się zapiszę i zobaczymy mam pływać na plecach i kraulem.. do tego były zwisy na drabince ale ogólnie to mnie za bardzo nie kontrolowali co zrobiłem jak i ile to od mnie zależało .. ćwiczę aktualnie rozciąganie nogi klaty itd żeby maksymalnie się rozciągnąć co to da nie wiem.. sam muszę kombinować :/

-ważę 49kg przy wzroście 178 wiem niedowaga ale staram się jeść dużo i zdrowo i ćwiczyć przyrosty są ale nie wielkie.. przydał by się taki kawał mięcha na klacie



Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2017-02-22 12:19:06

Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2017-02-22 12:22:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Wiesz mam wrażenie, że fizjo nie podszedł poważnie do tematu albo na kasę chorych przyjmował
Niestety ale wady, które powstawały przez lata trzeba dość długo korygować. Fizjo ogarnięty,zapewne prywatnie, ćwiczenia korekcyjne regularnie i ciągła kontrola postępów inaczej nic z tego nie będzie niestety.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
ok czyli koszta fizjoterapeuty .. masz racje kasy chorych w większości fizjoterapeuci to bezsensu do nich chodzić .. ale pytanie czy basen ćwiczenia rozciągające drążęk/zwisy + pompki itd mogą pomóc :? na kompie grałem po 12h dziennie może z rok.. no to teraz mam przesrane :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Jakos nazwali ta Twoja wade postawy?

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
To jest kwestia tego, że fizjo na kase chorych z reguły nie pracują długo i z ośrodka uciekają na prywatną działalność i wówczas można od niego więcej wymagać jak się mu płaci poza tym wówczas mocniej dbają o swoją renomę.
Co do ćwiczeń to ciężko powiedzieć czy będą działać bo to fizjo musi ocenić jakie mięśnie są za słabe, które za mocne, przykurczone rozciągięte itd i na tej podstawie przyjmuje się plan działania.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
nie stać mnie na fizjo dobrego.. a co do skrzywienia mówili że skolioza ale jakiego odcinka.. :/ hmm papieru muszę poszukać od rehabilitacji .. pozostaje mi wzmacniać i rozciągać mięśnie może pomoże bo jedno karmie niżej/wyżej jak przy skrzywiniach mam ale nie tak mocno by się tym przejmować :)

no to pięknie ja na drążku ćwiczę i liczę na to że się poprawi bo na pewno mam słabe plecy w stosunku do klaty


Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2017-02-22 12:49:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Korygowanie wad postawy jest niełatwym procesem zwłaszcza jeśli wchodzi skrzywienie jakim jest skolioza. Młody jesteś to można coś podziałać ale spróbuj coś jeszcze wywalczyć na kasę chorych.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
to się zapiszę jeszcze raz na tą rehabilitacje a do tego czasu będę robił to co za pierwszym razem + basen drążek i rozciąganie i zobaczymy :/ w sumie na jedną wizytę mógłbym się zapisać do niego dałby mi ćwiczenia jakieś :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Które miesnie chcesz wzmacniac a ktore rozciagac?

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zacząć? DIETA, ĆWICZENIA

Następny temat

Masa czy redukcja?

WHEY premium