SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Wałeczki z kurczaka - śniadanie B+T

Wysłana -
Składniki:

- dowolna ilość piersi z kurczaka (u mnie było 0,5kg)
- 1 papryka
- 6 pieczarek
- sól, pieprz, koperek, przyprawa do kurczaka oraz słodka papryka
- 1 cebula średnia
- olej kokosowy do smażenia (u mnie 15g)

Przygotowanie:

Pierś z kurczaka przyprawiamy i odstawiamy do lodówki na około 1h.
Mielimy mięso, dodajemy drobno posiekaną cebulkę, paprykę oraz pieczarki.
Rolujemy na podłużne paski i smażymy na oleju.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
bez jajka nie rozleci się ??
Wysłana -
Aguś, nie :) Masa jest dość zbita spokojnie można piec bez jajka :)
Wysłana -
Robiłem wczoraj, można też dodać kukurydzy. Natmiast minus jest taki że pierś strasznie klei się do ręki (kobieca ok) ale mięso robi się nieciekawie.
Wysłana -
Ciekawe,
chyba dziś spróbuje zrobic ;)
Wysłana -
OTTO
Robiłem wczoraj, można też dodać kukurydzy. Natmiast minus jest taki że pierś strasznie klei się do ręki (kobieca ok) ale mięso robi się nieciekawie.

Musisz mieć zwilżone dłonie przy formowaniu i po kłopocie
Wysłana -
Dokładnie, lekko zwilżone dłonie i nic się nie klei. U mnie zazwyczaj wpada papryka, ale idealnie pasuje też gruszek, kukurydza, a nawet pokrojone w kawałki oliwki. Naprawdę pyszne.
Wysłana -
Dzięki za radę, spróbuję , bo sucha pierś już mi się znudziła, a tu wkrojone warzywa nadają jej soczystości.

Zmieniony przez - OTTO w dniu 2018-01-08 19:26:50
Wysłana -
Daj znać, jak wyszło Dawno tego nie robiłam w sumie, czas wrócić do starych przepisów
Wysłana -
Tylko że ja robię w kształcie klasycznych mielonych- okrągłe.
Zrobiłem z 1,5 kg a że reszta domowników nie przepada za nimi, to dziennie do pracy woreczek ryżu i dwa mielone :)
I tu zadam pytanko, czego można użyć jako "ślizgacza" do ryżu, bo majonez wiadomo kaloryczne świństwo i na co dzień się nie nadaje. ?

Zmieniony przez - OTTO w dniu 2018-01-08 21:37:54
Wysłana -
Ja zazwyczaj robię czosnkowy sos na bazie jogurtu naturalnego, albo z oliwy i soku z cytryny robię "polewkę" do ryżu To samo z koncentratem pomidorowym (jak największy % pomidora w składzie) i do tego nawet siemię lniane zmielone, jako zagęstnik, bazylia, nieco soli, pieprzu i masz fajny sos pomidorowy Kombinacji jest sporo. Zależy co lubisz :)
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź