SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wałeczki z kurczaka - śniadanie B+T

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Składniki:

- dowolna ilość piersi z kurczaka (u mnie było 0,5kg)
- 1 papryka
- 6 pieczarek
- sól, pieprz, koperek, przyprawa do kurczaka oraz słodka papryka
- 1 cebula średnia
- olej kokosowy do smażenia (u mnie 15g)


Przygotowanie:

Pierś z kurczaka przyprawiamy i odstawiamy do lodówki na około 1h.
Mielimy mięso, dodajemy drobno posiekaną cebulkę, paprykę oraz pieczarki.
Rolujemy na podłużne paski i smażymy na oleju.















5

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Drób jest mięsem, z którego stworzyć można wiele ciekawych przepisów. Trudno więc w jego sytuacji mówić o jakimkolwiek znudzeniu się jego spożywaniem. Sytuacja taka ma miejsce, gdy jemy jałowo. Dlatego też zdecydowanie warto korzystać z różnych ciekawych przepisów i urozmaicać posiłki. Jednym z nich są:

Wałeczki z kurczaka jako ciekawe śniadanie białkowo-tłuszczowe by blue_hope.

Składniki:

- dowolna ilość piersi z kurczaka (u mnie było 0,5 kg),
- 1 papryka,
- 6 pieczarek,
- sól, pieprz, koperek, przyprawa do kurczaka oraz słodka papryka,
- 1 cebula średnia,
- olej kokosowy do smażenia (u mnie 15 g).

Przygotowanie:

Pierś z kurczaka przyprawiamy i odstawiamy do lodówki na około 1h. Mielimy mięso, dodajemy drobno posiekaną cebulkę, paprykę oraz pieczarki. Rolujemy na podłużne paski i smażymy na oleju.

Kcal i makroskładniki posiłku:



Zdjęcia posiłku:

















Zmieniony przez - domer w dniu 2018-02-01 11:33:53

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 9766 Napisanych postów 5542 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18117
bez jajka nie rozleci się ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Aguś, nie :) Masa jest dość zbita spokojnie można piec bez jajka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1360 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31122
Robiłem wczoraj, można też dodać kukurydzy. Natmiast minus jest taki że pierś strasznie klei się do ręki (kobieca ok) ale mięso robi się nieciekawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 460 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 61865
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5281 Napisanych postów 3170 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 53093
OTTO
Robiłem wczoraj, można też dodać kukurydzy. Natmiast minus jest taki że pierś strasznie klei się do ręki (kobieca ok) ale mięso robi się nieciekawie.


Musisz mieć zwilżone dłonie przy formowaniu i po kłopocie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dokładnie, lekko zwilżone dłonie i nic się nie klei. U mnie zazwyczaj wpada papryka, ale idealnie pasuje też gruszek, kukurydza, a nawet pokrojone w kawałki oliwki. Naprawdę pyszne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1360 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31122
Dzięki za radę, spróbuję , bo sucha pierś już mi się znudziła, a tu wkrojone warzywa nadają jej soczystości.


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2018-01-08 19:26:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Daj znać, jak wyszło Dawno tego nie robiłam w sumie, czas wrócić do starych przepisów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1360 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31122
Tylko że ja robię w kształcie klasycznych mielonych- okrągłe.
Zrobiłem z 1,5 kg a że reszta domowników nie przepada za nimi, to dziennie do pracy woreczek ryżu i dwa mielone :)
I tu zadam pytanko, czego można użyć jako "ślizgacza" do ryżu, bo majonez wiadomo kaloryczne świństwo i na co dzień się nie nadaje. ?


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2018-01-08 21:37:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja zazwyczaj robię czosnkowy sos na bazie jogurtu naturalnego, albo z oliwy i soku z cytryny robię "polewkę" do ryżu To samo z koncentratem pomidorowym (jak największy % pomidora w składzie) i do tego nawet siemię lniane zmielone, jako zagęstnik, bazylia, nieco soli, pieprzu i masz fajny sos pomidorowy Kombinacji jest sporo. Zależy co lubisz :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naleśniki z sosem mięsnym zapiekane by Eoghan

Następny temat

"Chlebek" jaglany by mania7984

WHEY premium