SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W poszukiwaniu złotego środka - Fitneska21

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1154
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Fitneska21
WIEK: 21lat
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: około 2 lata najróżniejszych treningów

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 66kg
WZROST: 170cm
OBWÓD RAMIENIA: 26cm
OBWÓD ŁYDKI: 36cm
OBWÓD UDA: 57cm
OBWÓD BIODER: 91cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 78cm
OBWÓD TALI 69cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 86cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Wyszczuplić sylwetkę, spalić tkankę tłuszczową, uwidocznić delikatny zarys mięśni, ujędrnić ciało.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? obecnie tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: obecnie nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Napisałam bardzo długi post niestety wylogowało mnie ze strony i muszę zaczynać od nowa, ale trochę z mniejszym zapałem...
Można powiedzieć, że odchudzam się całe życie, jak większość kobiet. Zaczynałam w gimnazjum, albo nawet wcześniej, ponieważ moja budowa ciała jest dość specyficzna, mam szerokie biodra, szerokie ramiona, nie należę do drobnych dziewczyn. Zawsze mi to przeszkadzało, w większym lub mniejszym stopniu. Dieta nigdy jednak nie przynosiła efektów, dlatego że mam duży apetyt i jestem łasuchem. Kocham jeść!
Sytuacja zmieniła się około 2 lata temu (ponad), kiedy zapisałam się pierwszy raz na siłownię i wzięłam sprawę bardzo na poważnie. Chodziłam na zajęcia, które oferuje moja siłownia - cycling, pump, areobiki. Bardzo się w to wkręciłam i byłam regularna, doszło do momentu, że chodziłam na zajęcia po 5-6 razy w tygodniu, czasem 2 razy dziennie. Odizolowałam się wtedy troszkę od znajomych, bo nie piłam alkoholu, musiałam wstać rano na trening, wpadłam troszkę w skrajność. Ogólnie moje odchudzanie zawsze było od skrajności do skrajności, 100% albo nic. Tak sobie trwałam w tym przez około pół roku, wbrew pozorom czułam się dobrze, schudłam około 5-6kg, czułam się spełniona, uwielbiałam te treningi. Brakowało mi jednak złotego środka. Taka ilość ćwiczeń + niezbyt dobrze zbilansowana dieta (jadłam około 1300-1500kcal) spowodowały,że straciłam miesiączkę na około pół roku. W międzyczasie zapisałam się na crossfit. Teraz wiem, że to była bardzo zła decyzja, bo moje ciało było już wystarczająco zestresowane. Po prostu uwielbiam się zmęczyć, uwielbiam aktywność fizyczną. Bardzo lubiłam te treningi, jadłam więcej, jednak okres nie wracał. Od tamtego czasu minął około rok, na crossfit nie uczęszczam już, w tym czasie ćwiczyłam mniej intensywnie, rzadziej, był nawet czas jakieś 4 miesiące bez prawie żadnej aktywności poza sporadycznym basenem. Kalorii również nie liczyłam, raz jadłam mniej raz więcej, czasem zdrowo czasem mniej zdrowo. Okres wrócił, był co około 2 tygodnie przez jakiś czas. Na chwilę obecną od jakichś 5 miesięcy okres jest regularny co 30dni. Oczywiście kilogramy wróciły, ale mimo wszystko ten rok zmienił dużo. Myślę, że na tą chwilę jestem w dobrym miejscu jeśli chodzi o jedzenie i treningi. Mam zdrowe podejście, dużo więcej wiem. Stąd też moja obecnośc tutaj- tym razem chcę wszystko zrobić zdrowo, z głową i z pomocą ludzi, którzy znają się na rzeczy i troszkę mnie poprowadzą za rękę. :)

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut z wczoraj będzie post niżej
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Nie ważę się, ale pomiary są bez zmian

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING
ćwiczę to , na co mam ochotę i kiedy mam ochotę. Należę do osób, które lubią się porządnie zmęczyć, nigdy nie kręcił mnie trening siłowy, wolałam krótki ale intensywny trening wytrzymałościowy. Wiem jednak, że trening siłowy jest kluczowy do fajnej sylwetki, ze względu na masę mięśniową, której nie chciałabym spalać razem z tłuszczem, dlatego chciałabym wprowadzić 3 treningi siłowe w tygodniu - bez cardio, bez interwałów, a do tego jakieś 3-4 godzinne aktywności o niskiej intensywności typu rower, rolki, spacer, trucht.

ZDJĘCIA
post niżej
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1154
Zdjęcia i zrzut jadłospisu z wczoraj







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Cześć!
Popracuj nad miską. Makro rozkładamy w miarę równo, czyli nie raz 20g a potem 60g. Słonecznik to raczej wywal, lepiej pestki dyni, orzeszki ziemne zastąp migdałami na przykład. Makaron max raz w tygodniu (zapycha na krótko) , wybieraj kasze i ryż.
Wrzuć jakiś trening dla początkujących z wątków podwieszonych, który mogłabyś robić, a moderatorzy doradzą co i jak. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1154
Drugi posiłek jem jako dwa osobne, nie chciało mi się pisać dwa razy tego samego więc wliczyłam jako jeden :) Makaron jem max raz w tygodniu. Treningu właśnie szukam jakiegoś fajnego dla siebie, już parę treningów FBW stąd testowałam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Ok, warto zaznaczyć to w misce. Ale Twój rozkład jest jakieś nie za bardzo... Mało WW masz, nie jesteś głodna??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1154
Mój rozkład jest narazie niezbyt przemyślany, liczę na wskazówki co do makro, ilości kalorii. Ale na głód raczej nie narzekam. Jem 4 razy dziennie, zdarza się czasem że zgłodnieję, kiedy np. nie zdążę zjeść między zajęciami i mam przerwę między posiłkami około 5-6h, wtedy czuję głód i jak wracam do domu nie mogę się najeść, ale to się zdarza rzadko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1154
Często przekraczam makro niewliczonym jabłkiem albo miską truskawek, przejadam te węgle zazwyczaj, ogólnie ostatnio jest dość mocno elastycznie. Dopiero zaczynam :)


Zmieniony przez - fitneska21 w dniu 2017-06-10 12:40:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Może zacznij od 120B, 70T reszta WW (tylko sugestia, może modzi coś innego zaproponują) i niestety owoce trzeba wyliczać w miskę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1154
Miska na jutro. Trening będzie wyglądał tak:

ZESTAW A:
1. Przysiady ze sztangą - 4 serie
2. Martwy ciąg - 4 serie
3. Podciąganie na drążku szerokim nachwytem - 4 serie
4. Wyciskanie sztangi sprzed klatki nad głowę - 3 serie
5. Wyciskanie hantli na skosie dodatnim/pompki na poręczy – 3 serie
6. Uginanie przedramion ze sztangą/hantlami - 3 serie
7. Ćwiczenie na brzuch- 4 serie
ZESTAW B:
1. Wypychanie bioder z jedną nogą w górze w oparciu o ławkę 4 serie (najchętniej zamieniłabym to jakoś ale nie mam pomysłu)
2. Wykroki chodzone (z hantlami) – 4 serie
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki podchwytem wąsko 4 serie
4. Unoszenie hantli na boki - 3 serie
5. Face pull – tutaj proszę o propozycje zamiennika
6. Pompki na poręczach – 3 serie
7. Plank – 4 serie


Posiłek 2 podzielony na dwa osobne :)




Zmieniony przez - fitneska21 w dniu 2017-06-10 17:44:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1154
Jeszcze dodam przykładowe posiłki poza domem.
Płatki jaglane ze słonecznikiem, płatkami kokosa, odżywką białkową, truskawkami i cynamonem. Chyba ulubiony posiłek ze wszsytkich.
Dwa pozostałe to ryż, kura na oleju kokosowym i warzywa. Dwa posiłki są takie same ze względu na wygodę, wole zjeść dwa mniejsze niż jeden duży.
Czekam na wszelkie sugestie niecierpliwie!





Zmieniony przez - fitneska21 w dniu 2017-06-10 17:53:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Posiłek nr 2 z 11.06 podzielony na dwa, ale wartość tłuszczy z 14g na pół to 7 (jeśli się uprzemy i podzielimy), nijak się to ma do równego rozkładania makro, (o którym już Ci mówiłam) ... w stosunku do posiłku nr 1. Tam jest 48g tłuszczy! Nie musi być to apteczne dzielenie, ale w miarę możliwości równe, przecież mamy dostarczać wszystkie makro składniki w każdym posiłku.






Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2017-06-10 18:43:51

Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2017-06-10 18:46:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odstające skośne brzucha

Wiecej