SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W jaki sposób przygotować się najszybciej?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 883
Cześć. Mam 30 lat niestety :) chciałem wrócić do boksu, którego lubiłem ćwiczyć w "młodości". Niestety, z formą u mnie słabo. Robiłem test coopera, wybiegałem 2120 m na 12 minut i wyplułem płuca (podobno to "średnio" dla mojej kategorii wiekowej - hm).

Próbuję biegać, ale bardzo nie lubię biegania, więc w miarę możliwości chciałbym znaleźć taki tryb, by robić to jak najkrócej.

obecnie po prostu biegnę 10-12 minut najszybszym tempem na jakie mnie stać.

Myślałem, by biegać interwały, ale nie wiem, czy już podołam. 5x 30sekund sprintu, 5x 30 sekund marszobiegu na start.

Może jakieś inne pomysły?

Maratony, etc. w ogóle mnie nie interesują, chcę tylko zrobić kondycję na treningi bokserskie - tak, by nie umrzeć po rozgrzewce!


(uwielbiam za to jeździć na rowerze, ale czy na nim mogę zbudować formę?)


Zmieniony przez - Chudziao w dniu 2017-08-24 10:47:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najszybciej to z dobrze przemyślanym programem pod indywidualne predyspozycje, ale to trudna sztuka. Najlepiej zapisać się na bardzo intensywny trening fitness. Jest teraz sporo odmian i część może dać w kość nawet wytrenowanemu zawodnikowi. Możesz też zapisać się tam gdzie biją, ale lekko. Taki rekreacyjny boks. Skoro walki jest mało to często cisną wydolnościowo. Potem z takim przygotowaniem można iść tam gdzie biją mocniej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chudziao
Cześć. Mam 30 lat niestety :) ...
Ja mam 47. I...?
Chudziao
...chciałem wrócić do boksu...
To wróć. Niedługo koniec wakacji, 1 września, nowe grupy, nowe nabory... Nie czekaj z poprawą kondycji tylko ruszaj na salę treningową. Kondycję możesz poprawiać równocześnie trenując.
Chudziao
...Próbuję biegać, ale bardzo nie lubię biegania, więc w miarę możliwości chciałbym znaleźć taki tryb, by robić to jak najkrócej...
Jest mnóstwo innych sposobów. Np. skakanka zamiast biegania. Na wielu siłowniach, fitnessach są worki bokserskie. Ponieważ boksowałeś już możesz formę robić na worku - 30 sek. uderzasz na maksa, 60 sek. odpoczywasz. Tabata - dowolne ćwiczenie/ćwiczenia* 20 sek. bardzo intensywnie, 10 sek. przerwa (przez 4 min.).
* pompki, brzuszki, przysiady, małpki, wyskoki, wykroki, mountain climbing, wyrzuty nóg w podporze, burpees, itd.
Chudziao
...Myślałem, by biegać interwały, ale nie wiem, czy już podołam. 5x 30sekund sprintu, 5x 30 sekund marszobiegu na start...
My też nie wiemy. Musisz zacząć. Może na początek 30 sek. sprint, 60 sek. marszobieg, albo nawet 120 sek.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Jak koledzy wczesniej wymienili crossfit, skakanka, ciezka praca przy worku z krotkimi przerwami. Jedna rzecz tylko skomentuje. Tam gdzie bija lekko nie zawsze robia intensywne treningi, czasami tylko techniki, tak ze po 90 minutach nie musisz isc pod prysznic ;) wiec ostroznie.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Robienie kondycji pod sztuki walki zanim się je zaczęło jest bez sensu. Z dwóch powodów
1) Na treningach i tak złapiesz trochę kondycji. I to takiej potrzebnej pod boks. Jak treningi w klubie w tym kontekście nie będą wystarczające to wtedy dodaj treningi biegowe
2) Póki nie złapiesz luzu w poruszaniu się, i nie ,,odrdzewiejesz" to wszystko co robisz będzie obarczone bardzo dużym wydatkiem energetycznym. A więc jak dobrej kondycji byś nie miał to i tak na początku to za mało. Jak przestaniesz się spinać na treningach to poczujesz bardzo dużą poprawę w kondycji nie robiąc jej.


Zmieniony przez - _radek w dniu 8/24/2017 11:55:43 PM

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_radek
Robienie kondycji pod sztuki walki zanim się je zaczęło jest bez sensu...
Postawię dość śmiałą tezę, choć właściwie jednak nie jest tak bardzo śmiała, że osoby chcące robić kondycję pod SW/przygotowujące się do treningów odczuwają podświadomie strach przed pójściem na salę i szukają racjonalnego uzasadnienia, że jeszcze nie jest pora.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MMA
_radek
Robienie kondycji pod sztuki walki zanim się je zaczęło jest bez sensu...
Postawię dość śmiałą tezę, choć właściwie jednak nie jest tak bardzo śmiała, że osoby chcące robić kondycję pod SW/przygotowujące się do treningów odczuwają podświadomie strach przed pójściem na salę i szukają racjonalnego uzasadnienia, że jeszcze nie jest pora.


To fakt. Nawet po przerwie spowodowanej kontuzją dopada taki lęk, że za wcześnie. Nie chodzi może o lęk związany z obiciem, ale chciało by się od razu wejść w świetnej formie, żeby dobrze wypaść przed kolegami.

Są dwie szkoły co do porad forumowych. Jeden napisze: "Koniecznie zapisz się do klubu", a drugi wie, że kolega i tak się nie zapisze, więc doradza co zrobić w tej sytuacji.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 883
Koledzy, dziękuje za rady :)

w moim przypadku chęć przygotowania wynika raczej z tego, że pamiętam, jak te treningi potrafiły dać w kość gdy kondycję miałem z 2 x lepszą, niż obecnie.

w obecnej formie spodziewam się, że po "przegrzewce", jak przyjdzie do treningu na worku czy sparingu to po prostu nie będę w stanie ze zmęczenia wyprowadzać poprawnie ciosów, a wydaje mi się, że wówczas do d00py taki trening. :)

postanowiłem spróbować interwałów, mam nadzieję, że dadzą mi więcej, niż taki "normalny" bieg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak sobie kolega życzy. Osobiście jestem zwolennikiem machania rączkami podczas treningu, bo przy skrajnym wyczerpaniu nie można ich opuścić. Jak mi trener mówi, że najważniejsze ogólne przygotowanie wydolnościowe to mu mówię, żeby wystawiał piłkarzy w zawodach Oczywiście w żartach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BJJ - FBW i suplementacja

Wiecej