SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 791802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
Mam takie pytanie.czy wg was mam szanse urosnąć
mam15lat(za 2miesiące16)i 170cmm wzrostu 65kg
ojciec 170
matka 153
obydwaj dziadkowie-176
A i czytałem (nie wiem czy to prawda) że jak sie już troche rozwine np pełne owłosienie pachowe itd....to juz sie nie rośnie prawie.
a ja jestem dość rozwinięty . co o tym sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Wysoki wzrost jest jednym z głównych atutów wyglądu mężczyzny. Bardzo często dziedziczymy wzrost po rodzicach, ale bywa i tak, że zupełnie to nijak się ma do tego założenia. Od urodzenia długość naszego ciała zwiększa się stopniowo, aż do wieku dojrzewania, kiedy to następuje okres nagłego przyspieszenia wzrostu, który trwa około 2-3 lata. Następnie tempo wzrostu maleje gwałtownie i progresywnie.

Mężczyźni rosną do około 21 roku życia. Masz dopiero 15 lat i już masz 170cm wzrostu, to jest jak najbardziej prawidłowy wzrost, dla Twojego wieku. Dlatego nie ma potrzeby, aby zamartwiać się na zapas. Ponadto warto nadmienić, iż owłosienie nijak się ma do naszego rozwoju, to mit. Przykładem jest to, że niektóre dziewczyny mają pełne owłosienie w wieku 12-13 lat, osiągają wtedy około 150-155cm wzrostu, łatwo zauważyć, że rzadko kiedy bywa tak, że dorosła kobieta byłaby tak niska (choć zdarzają się takie przypadki).

Na pewno dobrym bodźcem będzie trening siłowy, pomoc i porady znajdziesz w dziale dla siebie przeznaczonym: https://www.sfd.pl/Junior_SFD__pierwsze_kroki_na_siłowni_i_w_sporcie-f429.html. Zadbaj o odpowiednią dietę, aby było w niej jak najmniej przetworzonego jedzenia, gazowanych napoi oraz fast -foodów i słodyczy. Wprowadź do swojej diety te wskazówki: https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html, zacznij ćwiczyć, a na pewno będziesz nadal rozwijał się prawidłowo.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
rosnie sie do 21 roku zycia nie sluchaj glupot pij mleko bedziesz wielki

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2930 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13308
Człowieku rośnie się gdzieś do 21 roku życia Moi rodzice wzrostowo przypominają twoich, a ja mam 18 lat i 180 wzrostu około Jeszcze podrośniesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
a myślicie że do 180cmm dam rade??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Ja boje sie az odpowiedziec zeby znowu ktos mnie nie opier-dolił ale nie wróze ci 180 i wyzej. Z racji tego ze wzrosty jest uwarunkowany genetycznie a popatrz jaki wzrost w genach przekazali rodzice. Ale wszystko sie moze zdarzyc. Genetyka jest tajemnicza nauką i bywaja rózne akcje(matka 160cm, ojciec 175-dziecko 190). Ale to rzadkie przypadki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
organizm ludzki to jedna wielka zagadka i tak jestes wysoki jak na swoj wiek ja mialem z 160 a teraz mam 182 bedzie dobzre mlody duzo jedz nie cwicz obciazajac kregoslupa nie koksuj i bedizesz wysoki

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
ja wpierwszej liceum 160cm i 52 kg i bylem skate ateraz 182 85 kg i dresy heeh
1

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
No to moze mam szanse
nikczemnik a ile maja twoi rodzice?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662


.wg diagramu raczej nie urosne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
I ja bym takze sie na to nie przygotowywał. Mozna gdybac i teorytycznie moze byc wyższy od rodziców o 10cm ale w praktyce to moim zdaniem to wyglada inaczej. Najwazniejsze to miec nadzieje bo jak bedziesz ciagle sie załamywal ze jestes niski to sie wykonczysz. To masz tez swoje plusy. Niscy ludzie zyją dlużej, a jak pojdziesz na siłownie i bedziesz cwiczył to przy takim wzroscie po paru latach treningu bedziesz wygladał na ogromnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
Ale ok 175raczej napewno będe miał?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium