SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 791687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
Witam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 140 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2642
witam ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
W jakim celu odświeżać temat żeby napisać w nim tylko nic nieznaczące 'witam?' ?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
@b2iw Nie jesteś jakiś dziwny bo ja mam tak samo, ewentualnie obaj jesteśmy dziwakami :D Tj. ja też tak mam że jak zmierzę się zaraz o wstaniu z łóżka to mam 183cm a na wieczór 180-180,5, nawet 179,5(czyli przestałem być facetem na tę chwilę:D). A tak poważnie te 179,5cm obserwowałem jak wykonywałem ciężką pracę fizyczną no i ogólnie bardzo dużo ruchu, obciążanie i wyginanie kręgosłupa. Mówię tu szczególnie o pracy fizycznej gdzie często ruchy ciała i w efekcie kręgosłupa nie są unormowane jak przy treningu na siłowni i czasem twój kręgosłup wygina się w dziwaczne pozycje bez przygotowania. Jak tak normalnie sobie funkcjonowałem to malałem do 180,5 średnio. Więc zasadniczo jak ktoś mnie pyta ile mam wzrostu to mówię że mam 181cm i jakoś nie zdarzyło się żeby ktoś się krzywo popatrzył czy skomentował że sobie dodaję więc Ty mów że masz 184 i będzie najbardziej uczciwie myślę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 707 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10445
Rolmops
@b2iw Nie jesteś jakiś dziwny bo ja mam tak samo, ewentualnie obaj jesteśmy dziwakami :D Tj. ja też tak mam że jak zmierzę się zaraz o wstaniu z łóżka to mam 183cm a na wieczór 180-180,5, nawet 179,5(czyli przestałem być facetem na tę chwilę:D). A tak poważnie te 179,5cm obserwowałem jak wykonywałem ciężką pracę fizyczną no i ogólnie bardzo dużo ruchu, obciążanie i wyginanie kręgosłupa. Mówię tu szczególnie o pracy fizycznej gdzie często ruchy ciała i w efekcie kręgosłupa nie są unormowane jak przy treningu na siłowni i czasem twój kręgosłup wygina się w dziwaczne pozycje bez przygotowania. Jak tak normalnie sobie funkcjonowałem to malałem do 180,5 średnio. Więc zasadniczo jak ktoś mnie pyta ile mam wzrostu to mówię że mam 181cm i jakoś nie zdarzyło się żeby ktoś się krzywo popatrzył czy skomentował że sobie dodaję więc Ty mów że masz 184 i będzie najbardziej uczciwie myślę.


im ciezej pracujesz tym wiecej wzrostu tracisz, jak sie dobrze wyspisz na drugi dzien to powinno wrocic do normy
to działa też w drugą strone, przykładowo osoba o wzroscie 185 cm, wstając z łóżka po długim śnie bedzie miała z rana 187,5, zakładając że taka osoba będzie leżeć przez cały dzień dalej w łóżku (nie wykonując żadnych czynnośći oprócz wyjścia do ubikacji) nie straci tego wzrostu wiele (max niecały cm)
ale haczyk jest taki,że ciężko będzie takiej osobie zasnąć, a jeżeli już to 3-4 godziny, a nawet bedzie spac 8-10 godzin, to nie dojdzie jej tyle cm, co osobie która przez cały dzień była w pracy itp


Zmieniony przez - aa3 w dniu 2018-04-28 10:06:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
No i dokładnie tak wygląda, zdarzało się właśnie przecież że jak cały dzień nic nie robiłem tylko siedziałem w domu, leżałem, czytałem książkę, przed kompem to miałem na wieczór nawet 181,5-182cm, ale jednak ten cm zawsze i tak stracisz choćbyś na chwilę wstał z łóżka.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Rolmops
No i dokładnie tak wygląda, zdarzało się właśnie przecież że jak cały dzień nic nie robiłem tylko siedziałem w domu, leżałem, czytałem książkę, przed kompem to miałem na wieczór nawet 181,5-182cm, ale jednak ten cm zawsze i tak stracisz choćbyś na chwilę wstał z łóżka.


bez przesady z tą chwilą , inna sprawa że to normalna reakcja i poprzez leżenie się nie urośnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 121
Siema ile urosliscie w koncu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 768
Witam
Mam 20 lat wzrost 167cm. Tata ma 183-184cm wzrostu, moja mam 153-154cm. Siostra starsza ma tyle samo wzrostu co ja. Dziwne ze jestem niski. Dziadkowie tez wysocy. W najblizszym czasie udaje sie do lekarza, zobaczymy co powie. To juz pozno na takie cos ale co mi szkodzi, moze jestem wyjatkiem jakims. Czy ktos zna przypadki z zycia w ktorych ktos urosl w wieku 20 lat? Oprocz koszykarzy slawnych co pisaliscie wczesniej. Jakies podpowiedzi?
Ogolnie nie przypominam sobie zebym mial skok wzrostu wczesniej, roslem stabilnie ale nie bylo skoku jakiegos w gimnazjum. Dręczy mnie to ze niski jestem ale co zrobie.


Zmieniony przez - kostek910 w dniu 2020-09-09 20:08:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Marne szanse nie oczekuj za wiele, raczej nic.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium