SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYCISKANIE ZZA KARKU

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie co do tego cwiczenia. Czy lepiej jest je robić z oparciem czy bez, tylko siedząc na ławeczce poziomej ?? I czy robić to w pasie czy można bez bo słyszałem że łatwo złapać kontuzję więc pas jest jakąś formą zabezpieczenia??

BARTEK G.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 957 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15176
z oparciem masz bezpieczniej w razie czego.... ja robie np bez i zyje )

TMB

TMB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1383 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20705
Ćwicząc bez pasa i oparcia wzmacniasz dolną partię pleców, ale jest to właśnie wtedy bardziej kontuzjogenne. Jedno woleć.

Pozdrawiam

kamel

pozdr,
kamel
--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ważne zebyś sie nie kiwał do przodu i do tyłu jak machasz sztanga nad głową.
Yo!

XXL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdecydowanie z oparciem,tak jest zdecydowanie wygodniej i bezpieczniej.Co do pasa-to poprostu musi być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
Jeśli masz możliwość wyciskania sztangi zza karku na ławeczce z oparciem to jak najbardziej. Przy większych ciężarach masz pewność że nie kiwniesz się do tyłu i nie *********. No i oczywiście jest o wiele bezpieczniej niż ćwicząc na ławeczce bez oparcia. Pas natomiast też jest bardzo przydatny. Jedni go używają inni nigdy go nie zakładali pomimo wyciskania bardzo dużych ciężarów, no ale to ich wybór, jak kto woli. Ja osobiści gdybym miał to bym zakładał )). Napewno warto wydać te 80zł na pas za wczasu niż potem wydawać grube miliony na rehabilitacje (oczywiście drugiej opcji nikomu nie życze,nie wspominajac już o naszym zdrowiu). Na siłowniach zauważyłem ze mało kto używa pasów (moze sie wstydzą ) ),ale to tylko od ciebie zależy czy założysz czy nie, w końcu to twoje zdrowie.
Pozdrawiam DeeJaaVuu

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Zmieniony przez - DeeJaaVuu w dniu 2002-02-05 10:08:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Jeśli chodzi o oparcie,to niweluje ono nacisk na dyski międzykręgowe,ale musisz uważać ,aby nie było zbyt odchylone do tyłu.Włączą się wtedy do pracy mięśnie piersiowe.Pozdrawiam.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 601 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7504
Michail troche to bez sensu
polaczenie wyciskania z za karku ze zbytnim odchyleniem do tylu nie jest mozliwe a co dopiero zbyt duzy udzial miesni piersiowych. Watpie zeby ktos do tego cwiczenia uzywal podparcia innego niz pionowo 90 stopni do podloza.

Pomyśl zanim wydrukujesz..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Sorki miałem na myśli wyciskanie sprzed głowy,ale to ,co powiedziałem o oparciu podtrzymuję-chroni w pewnym stopniu kręgosłup.Pozdrawiam

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kulturystyka a rozstępy

Następny temat

Mój trening

Wiecej