SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WIDOCZNE ŻYŁY - EFEKT (BICEPS)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35640

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1862 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9562
Witam.
Mam pytanko: Kiedyś dużo ćwiczyłem, ale raczej wolno rosłem. Były to intensywne treningi, ale plany nie były super ułożone. Teraz mam już prawie 3 lata przerwy i nie potrafię się zmobilizować Potrzebny mi kop w dupę Ale zawsze zastanawiało mnie to, ze nie mam widocznych (poza kolorem) żył na bicepsach (teraz 38cm), a np na przedramionach są widoczne ?
Nie brałem sterydów - podobno od nich "giną" żyły.
Kiedyś trochę odżywek i ciut kreatyny.
Wogóle jestem dziwny, bo jak zaczynałem ćwiczyć to zrobiły mi się rozstępy, a wtedy jeszcze nie brałem odżywki. Zawsze robiłem dużo seri na klatkę, średnio od 15-30 po 12 powtórzeń.
Teraz trochę mi się przytyło na brzucholu, ale coś chcę z tym i całością zrobić.
Od czego zależy wzrost żył (biceps) ???
Mój ojciec ma taki biceps jak ja, a żyłkę ma niezłą - zaraz inaczej wygląda !!!
Niestyty nie mam fotek, ale cos zakombinuję i wrzucę, aby ktoś mnie ocenił.



Pozdrawiam...
1

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witaj


Rozstępy to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków, rękach i piersi, a nawet plecach. W przypadku osób uprawiających kulturystykę lub sporty siłowe rozstępy najczęściej występują od wewnętrznej strony ramion, pod ramionami, na klatce piersiowej, barkach, wewnętrznej stronie ud. U osób, które przejawiają szybki przyrost masy mięsniowej rozstępy często występuja w okolicy bicepsa.

Rozstępy nie pojawiają się jedynie u osób stosujących doping. Wiele osób trenujących ma z tym problem. Ich powstawanie jest w dużej mierze uwarunkowane od predyspozycji genetycznych. Jeśli rośniesz szybko, bo masz dobrą "genetykę" i dodatkowo Twoja skóra nie jest zbyt elastyczny to prawdopodobne, iż będziesz miał rozstępy.

Jeśli zaś chodzi o żyły to ich widoczność zależy głownie od poziomu tłuszczu. Najwięcej widocznych naczyń krwionosnych mają osoby z bardzo niskim poziomem tłuszczu. Zdaje się, że im więcej masz masy mięsniowej dobrej jakościowo to te żyły będą grubsze i bardziej wystające. Stosowanie środków anabolicznych może to spotęgować.


Pozdrawiam


„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6212
Witam!!
Rozstępy robią sie wtedy gdy urośniesz i skóra niezdązy sie naciągnąc to sie przerywa a nie gdy bierzesz odrzywki. Żyłki na bicu nie widac bo może masz słabo wcywiczony bic i troche tłuszczu (tak mi sie wydaje)

>>>BuZeR<<<
1

Buzer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1862 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9562
Wiem kiedy robią się rozstępy, ale myślałem, że głównie przy wszelkich "wspomagaczach", bo wtedy rosną "za szybko", a mnie bez nich się zrobiły.
Bicek nie jest oblany tłuszczem, twardy tuż pod skórą
Jest coś szczególenego co może pomóc w rozwoju żył; oczywiście normalnego, nie jakieś świństwa no i poza ćwiczeniami oczywiście

Pozdrawiam...

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Nie rozumiem...

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1862 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9562
No może zamieszałem.
Teraz nie ćwiczę, ale zacznę znowu.
Jak ćwiczyłem (i teraz) stwierdzam, że chyba mam niezbyt widoczne żyły na bicepsach - nie wyróżniają się. Niektórzy nawet niewiele ćwicząc mają bardzo charakterystyczne, a to raczej dodaje walorów wizualnych mięśniom. Od czego to zalezy ?? Też chciałbym mieć większe żyły
Chyba trochę jaśniej...

Pozdrawiam...

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6212
Ćwicz regularnie to zobaczysz ze w niedługim czasie żyły sie pojawią bez tego ani rusz chyba że ciężka praca fizyczna :D

>>>BuZeR<<<
1

Buzer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1862 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9562
Właśnie jak ćwiczyłem regularnie to nie widziałem takich zmian (znaczących)
Praca fizyczna na pewno !
Może mają na to wpływ jeszcze jakieś czynniki, predyspozycje, czy coś ???

Pozdrawiam...

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
zyły wychodza człowikeowi wtedy kiedy jest podwyzszona temp. ciała np. w ciepłe dni, w goracej wodzie, kiedy do miesnie nie dochodzi krew (np. scisnij sobie dłonia nadgarstek drugiej i pozaciskaj piesc)..
chudzi ludzie (krępi) maja np. widoczne zyły all the trime.. moj kupel łyka kretke itp + od zawsze chyba l-karnityne lub hmb.. poprstu chce miec same miesnie 0 grama tłusczu wylada nawet fajnie i ma duzo zył, zwłaszcza takie na barkach (takie grube dosc u niego fajnie to wyglada)

eminem "sing 4 the moment"
Sing with me, sing for the year
Sing for the laughter, sing for the tear
Sing with me,just for today
Maybe tomorrow, the good Lord will take you away
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1862 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9562
Popmowanie przy ściśniętym nadgarstku to co innego i nie chodzi mi o to, bo to oczywista sprawa.
Coś jak ten Twój chudy kumpel, poprostu je ma.Chudy nie jestem, ale na pewno nie są one schowane pod tłuszczem - tym bardziej na bicepsie
Nawet podczas ćwiczeń prawie nie wychodzą (na bicepsach).

Pozdrawiam...
1

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
genetyka to jest.. jeden ma widoczne jeden mało.. ja na bicu od czs udo czasu mam 1 malutka chudziutka zyłeczkę (żyłunię ) no ale zyje z tym.. chciałbym wiecej ale nie moge.,..
nie chodziło mi o chudego (bardziej o krępego--> np nie wiem.. robert Korzeniowski)
moze poprostu u niektórych te zyły nie ida na miesniu tylko pod nim nie wiem...

eminem "sing 4 the moment"
Sing with me, sing for the year
Sing for the laughter, sing for the tear
Sing with me,just for today
Maybe tomorrow, the good Lord will take you away
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1862 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9562
U mnie widać kolorową krechę, ale nie chce skubana odstawać
Korzeniowski to chyba trochę inny sport. Mam kumpla koszykarza - waży może około 60 kg, a żyły ma jak mały palec u dłoni !!!

Pozdrawiam...

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAKI SUPLEMENT, DO JASNEJ CIASNEJ?!

Następny temat

Trening dla domatorów?

WHEY premium