SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WAGA STOI W MIEJSCU - HELP

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6507

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 267
Cześć!

Potrzebuję wsparcia w doborze spalaczy, nigdy wcześniej ich nie brałam, a po miesiącu diety i ćwiczeń (2xbasen+1-2xchodakowska w tyg) waga się przestała zmieniać (a w ogóle w miesiąc zeszło może 3 kg) a najgorszy problem mam z brzuszkiem, którego nic nie rusza i nigdy nie ruszyło. Pomyślałam więc, że to czas na wprowadzenie dodatkowych elementów. Nie mam problemów z nadciśnieniem, ale wolałabym raczej coś łagodniejszego na początek, ale coś co działa, bo naprawdę tracę już motywację. HELP!

przykladowy jadlospis:

9:00 - omlet z 2 jajek, maslo
13:00 - wolowina 150g, salatka z awokado, pietruszki, pomidorow, bobu, oliwa z oliwek
17:00- kilka orzechow bazylijskich, 2 jajka sadzone, szczypiorek, maslo, 100g szparagow.
+duzo kawy i zielonej herbaty
suplementy - zadnych

WIEK: 29
wzrost: 172, waga 68
CZAS REDUKCJI(do tej pory i planowany termin zakończenia): 1 miesiac, planowane zakonczenie - sierpien/wrzesien.
SZACOWANY POZIOM TŁUSZCZU(fotka sylwetki): 28%
POZIOM TŁUSZCZU W JAKI CELUJEMY: 19%
ZARYS DIETY I TRENINGU(obowiązkowo!!): Keto, 1500 kcal
STAN ZDROWIA(choroby, problemy z ciśnieniem, leki etc.): zadnych chorob ani problemow zdrowotnych, wy
WRAŻLIWOŚĆ NA KAWĘ/NAPOJE ENERGETYCZNE?: nie, pije duzo kawy
STOSOWANE WCZEŚNIEJ PREPARATY: nie
BUDŻET: wazne zeby zadzialalo

zastanawiam sie nad Cannibal Claw + liporedux (na brzuch)?

dzięki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Niestety błędy dietetyczne i treningowe są najczęstszym powodem do tego, dlaczego nie mamy efektów w kształtowaniu sylwetki, a co gorsza, w przypadku kobiet i znacznych błędów w tym kierunku, mogą doprowadzić nawet do nieodwracalnych zmian zdrowotnych. Z tego też względu zdecydowanie warto dokształcać się w tym kierunku, bazując na rzetelnej wiedzy lub dać się w ręce specjalisty dietetyka.

W Twoim przypadku występują wszystkie możliwe błędy, takie jak:

- głodowa ilość kcal,
- brak treningu siłowego,
- dieta ketogeniczna dla kobiety,
- opieranie się na masie ciała, jako wyznaczniku efektów.

Przede wszystkim powinnaś wyliczyć w prawidłowy sposób swoje zapotrzebowanie kaloryczne, które nie może wynosić tyle, co wartość BMR. Wzór do jego wyliczenia znajdziesz tutaj: https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych- Zapewne będzie to wartość około 2200 kcal, więc od niej należy odjąć 300 kcal i redukcję zacząć z około 1900 kcal. Makroskładniki w ilości około 1,6 g białka, minimum 1 g tłuszczów i reszta pochodząca z węglowodanów.

Musisz jednak skupić się na treningach siłowych, o ile celem Twoim jest poprawa wyglądu sylwetki. Pływaniem i treningami fitness niestety nie zmienisz jej proporcji. Z tego też względu zapraszam Cię do działu trening dla początkujących: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Basen i Chodakowska to akurat słaba aktywnoscjezeli chodzi o kształtowanie sykwetki .
Wstaw diete wg wskazowek :
http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Założyłaś już jeden temat. Sugeruję skupić się na podstawach, czyli treningu siłowym i diecie i prowadzić dyskusję w jednym, aby nie powielać pytań.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Warto zrewidować swoje żywienie jak i zająć się odpowiednią aktywnością, a nie szukać rozwiązania w spalaczach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 137 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9574
Przy tak wysokim BF skup się na diecie i odpowiednio dobranych ćwiczeniach a waga poleci sama szybciutko. Co do wynalazków typu "spalacze na brzuch" byłbym tutaj powsciągliwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Na poczatek zmiana odzywiania i treningu, keto na tym etapie raczej zbedne bedzie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 267
dziękuję wszystkim za odpowiedzi i radę dieta+ćwiczenia. problem jest tylko taki, że ja ,,dietę,, przerabiam od wielu wielu lat, wlasciwie od kad pamietam mam problem z brzuchem i jeszcze nic na niego nie zadzialalo, nawet zrzucenie 8-10 kg. moj organizm jest mega zdemotywowany, mam teraz bardzo bardzo slaba przemiane materii. napisalam, ze diete mam od miesiaca - ale wlasicwie chodzi mi tutaj o to ze bardzo rygorystycznie trzymam sie keto wlasnie od tego czasu, ale juz od roku, dwoch wykluczylam ze swojej diety pieczywo, makarony slodycze itp, takze to nie jest tak, ze szukam cudownego srodka, ktory mi pomoze, bardziej cczegos co popchnie moj organizm do dzialania i tez mnie zmotywuje, bo szczerze mowiac jestem na granicy depresji przez to, zwlaszcza teraz w lato.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 267
serio - piszę tutaj, bo wlasnie skonczyly mi sie pomysly oraz motywacja co mozna zrobic. i naprawde nie licze na jakies cudowne specyfiki, takze jesli ktos moze mi cos doradzic, cos motywujacego organizm też poza cwiczeniami i dieta to będę mega wdzięczna.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Dietę ma każdy - przez całe życie. Problem w tym, że większość ludzi złą. Widać to również u Ciebie, co utwierdziłaś pierwszym postem. 1500kcal i dieta ketogeniczna to bardzo złe rozwiązanie. Głodówką narobisz sobie tylko problemów. Jeżeli odżywiasz się tak już wiele lat, to może być za późno żeby odratować gospodarkę hormonalną.

Zapraszam: https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_KOBIETO_zbadaj_się!-t1131700.html#post3 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nieprzemyślana dieta ketogeniczna może doprowadzić do wielu problemów. Masz w diecie głęboki niedobór poszczególnych składników odżywczych, w dłuższej perspektywie czasu odbije się to na zdrowiu. Tego typu praktyki żywieniowe przyczyniają się m.in. do zaburzeń w składzie mikroflory jelitowej. Nic dziwnego, że nie masz motywacji, bardzo możliwe, że poziom dopaminy spadł. Zbyt duży nacisk na odchudzanie, długi deficyt kaloryczny, mało kalorii, za dużo aktywności fizycznej.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-06-21 16:48:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Mnie ta dieta nie wyglada na keto, tylko na głodówkę z lekka fobia węglowodanowa. A co do brzucha stawiam teze, ze to falda kortyzolowa, zwiazana z nieprawidliwym treningiem i dieta od lat.
3

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

węglowodanowa ryba

Następny temat

dieta o niskim IG + trening + ilosc kcal

WHEY premium