SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Własna siłownia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
Witam
Jakie przyrządy powinny znajdować się w "piwniczanej siłowni" ??
Czy możecie podać jak niektóre z nich zrobić? Głównie mi chodzi o sztange i ciężarki na nią. Oryginały troche kosztują... niestety :/

Zmieniony przez - nick126 w dniu 2005-08-21 15:30:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3765
ja na swojej "piwniczanej" siłowni mam: regulowaną ławeczke, wyciąg dolny i górny, stojaki na nogi, 2 gryfy i jeden gryf łamany oraz 3pary hantelek, no i ponad 300kg obciążenia
nic z ww rzeczy nie kupywałem wszystko mi ojciec zrobił, troche sprzętu kumple mi podrzucili (kurzą się u nich to u mnie mogą być wykorzystane) - z tego miejsca ich pozdrawiam obecnie myśle nad drążkiem w suficie ale kurna kto to będzie wiercił ? pozdro

"miał mięśnie był kulturystą..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak szczerze to po obliczeniu wszystkiego wychodzi że lepiej zapisać sie na profesional gym
Masz więcej możliwości ćwiczeń.

Ale jeśli chcesz jednak mieć tą swoją siłownie to napewno ławeczka,dobrze gdyby miała regulacje skosu,hantelki,sztange prostą,łamaną jak masz pieniądze.
Wyciąg,ew drążek.
Jeśli nie masz maszyn do ćwiczenia nóg to napewo stojaki pod sztange
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 158 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9250
Mam wątpliwości co do tego czy taniej wyjdzie zapisać się na profesionalną siłownię. Licząc że karnet miesięcznie wyniesie nas 50zł już po roku ćwiczeń z naszej kieszeni ubędzie 600zł. A co dopiero jeśli mamy zamiar dłużej sobie poćwiczyć. Moim zdaniem lepiej zainwestować w jakić urzywany sprzęt niekoniecznie markowej firmy. Do tego dokupiś obciążenia i ćwiczyć w domowym zaciszu, gdzie możemy się maksymalnie skoncentrować na wykonywanej pracy. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 158 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9250
Podstawowym sprzętem jakim powinieneś dysponować są: ławeczka płaska z możliwością regulowania nachylenia, gryf prosty długi, 2 sztangielki, stojaki pod sztange i oczywiście obciążenie. Myślę że na początek to wystarczy a z czasem możesz dokupować sobie kolejne urządzenia jak choćby wyciąg czy maszynę na nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 391 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3680
a tu przykład jak mozna sie ladnie wyrobic w takiej piwnicy ...
https://www.sfd.pl/temat215284/
zakladajac ze zaczniesz w wieku 15 lat to po 5 latach jak je dobrze wykorzystasz (dieta trening itd.) mozesz wygladac nawet jeszcze lepiej

-_-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 391 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3680
nie koniecznie musisz sam inwestowac w sprzet mozesz namowic kumpli zeby zlozyli sie z toba . my (ja i 3 kumpli) przynieslismy z domu co mamy znieslismy do jednej piwnicy potem cos sie dokupilo no i wcale nie wyszlo tego tak malo a kazdy cos przyniósł (no prawie kazdy)

-_-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
Jeżeli chodzi o profesionalą siłke to nie wiem czy się opłaca... u mnie kosztuje karnet 100-120 zł. A myślę że to bardzo dużo, więc chcę coś swojego ;)
A jak myślicie ile kasy trzeba na takie podstawowe rzeczy przeznaczyć ?? Ławeczke mam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 391 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3680
no zalezy jezeli bedziesz tanio kupowal to z 1000 zl ci potrzebne

-_-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
u mnie jest tak ze mamy silownie w piwnicy i robilismy ja w pieciu kazdy co mial to przyniusl jeden jakies hantelki drugi ekspander ktos tam radio dywany i stara kanape a gazety kupowalismy nazmiane skladamlismy sie na sprzet i tera w ciagu 6 miesiecy jest spoko silka ciezary kupilismy 200kg
za 400zl za 1 kg 2zl taniocha bo orginal to masz za 1kg 6-12zl niema porownaia ciezarki mamy opisane ile waza kilogramow mamy tez pomalowane farba olejna mamy oswietlenie i lustra itd.
a tera tak na poczatek to ja bym ci proponowal jakis hantelek i ekspander a z czasem jak bedziesz mial kase to kupoj po kolei laweczke ze mnienym ustawiniem oparcia nastepnie gryf prosty, gryfiki z zapieciami obciazenie drazek gryf lamany modlitewnik sam mozesz skonstruowac potem mozesz rowniez sam zrobic wyciag potem laweczke do brzuszkow i tyle w zasadzie ci powinno wystarczyc no jezeli bys chcial to potem masz pelno jeszcze maszyn np na nogi jest kilka atlasy sa itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
A skąd macie te ciężarki??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 142 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1020
ja sam mam w domu siłownię własnej roboty. sztangę prostą łamaną i hantle zamówiłem u ślusarza . do tego miał arkusze blachy o gr 20mm i z tego wypalił mi talerze. u drugiego ślusarza wytoczyłem otwory i obtoczyłem po palniku.
wierz mi lub nie ale za materiał + robotę zapłaciłem 150zł.(ciężaru z talerzy mam 170kg)
do tego jako że mam zakłąd stolarski sam robiłem sobie ławkę z pełnym zakresem regulacji od skosu w dół poprzez poziom do skosu w górę.
poza tym mam drewniane stojaki!!!!!!!
wszystko to wytrzymuje już kiilka lat bez problemu.
proponowałbym ci poszukać ludzi którzy mają takie narzędzia , możesz sam poszukkac blachy na talerze (w składach stali a może nawet na złomie;D)
powodzenia. dla chcącego nic trudnego.

...:::YET ONLY THE STRONG SURVIVE AND THE WEAK SHALL FALL:::...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmiana cwiczen ?

Następny temat

Problem

Wiecej