SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Władysław Talun

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Ripper14 z działu Style tradycyjne.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Posiadam orginalne zdjęcia Władysława Taluna.Dostałem je od jego syna Dionizego Taluna był on moim wójkiem niestety w wieku 61 lat zmarł jest pochowany na cmentarzu w Kraków-Batowice.Żona Władysława zajmowała się mną kiedy rodzice byli w pracy.Żyje jeszcze synowa Taluna Krystyna Talun mieszka w Krakowie.Myslę że niedługo wrzucę je na forum. [email protected]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2
Witam odrazu przepraszam za moj lamany polski jezyk bo jestem polakiem z litvy to troche mieszhany jezyk. Wladyslaw Talun jest moim pra pra wujkiem ,mnie ojciec o nim opoviadal tak znalazlem troche info o nim :
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1141559332563287&id=685968944788997

Moja rodzina jest z tej samej wioski poshyli okolica wilna :).
Mam nadzieje ze mowa idzie o tym samym Talune.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 279 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3371
Odezwij się na gg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Czy tamte zdjęcia zostały już zhandlowane...?

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
Mało kto wie, ze Władysław Talun miał jeszcze córkę Liliane sporo młodszą od Dionizego zwanego przez bliskich "Danek". Niestety zmarła w 2008 roku w wieku 63 lat. W Krakowie mieszkają jej dwaj synowie (wnuki Taluna), na wybrzeżu jej córka.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
Z nieoficjalnych źrodeł słyszałam też że Danek mial syna zanim poślubił Krystynę. Steinmess zapewne miałeś na myśli Stefanię Talun. W rodzinnym albumie mamy zdjęcia ślubne Talunów, niestety nie wiele, bo Stefania sporo potargała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
à propos odświeżonego tematu - znalazłem takie oto zdjęcie Taluna


Funkcjonariusze Policji Państwowej oraz zapaśnik Władysław Talun (219 cm wzrostu) (fot. archiwum Tomasza Świerczyńskiego)

Zdjęcie pochodzi ze strony panstwowa.policja.pl



Zmieniony przez - Siwy29 w dniu 2013-01-18 23:23:32

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Chciałem trochę sprostowac niektóre wasze informacje.po pierwsze Liliana nie była córka Władysława Taluna.Owszem była córką Stefani Talun lecz nie z Władysławem. Znałem Lilianę bardzo dobrze była bardzo dobrą fryzjerką jeżdziła po konkursach co do jej dzieci zgadza się.Jeżeli chodzi o biologicznego syna Taluna Danka miał syna przed związkiem z Krystyną mieszkali blok w blok na Olszy gdzie do dzisiaj mieszka Krystyna Talun.Te wiadomosci są pewne gdyż Danek był mojm wujkiem a Krystyna Talun to siostra mojej matki i do dzisiaj mam swietny kontakt z nią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Pozwól, że zadam osobiste pytanie - czy trenujesz lub może w przeszłości trenowałeś zapasy w Krakowie?

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
Znałam bardzo dobrze Lilianę, wielokrotnie pytałam jej o jej ojca, była z niego bardzo dumna i sporo o nim opowiadała. Wg aktu urodzenia była jego córką. Poza tym tak samo twierdziła jej matka Stefania. Wiele osób wątpiło w to gdyż była sporo młodsza od Danka, poza tym w czasach wojny bardzo ciężko było podróżować do Polski stąd kolejne wątpliwości. Tak btw Jakby Liliana nie była córką Taluna to nie miałaby syna który jest kserokopią Taluna w wersji 70 lat młodszej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
a tak przy okazji posiadam oryginalne artykuły chyba z tygodnika powszechnego w których jasno i wyraźnie jest napisane, że Talun został zamordowany. Jest to oczywiście bujda, podejrzewam, ze wymyślona przez samego Taluna, gdyż życie w Ameryce musiało mu się bardzo spodobać i jakoś trzeba było odciąć się od przeszłości. Miesiąc po ostatniej wizycie w Polsce u swojej żony i syna podczas ktorej przyczynil sie do powstania corki, o ktorej juz nigdy sie nie dowiedzial - poślubił w Las Vegas Edith Thomas(bedac oczywiscie juz zonaty), ktora byla amerykanka polskiego pochodzenia. 2 lata pozniej w 1951 roku zagral w produkcji filmowej David & Batsheba jako Gholiat (w Polsce bedac juz oznanym za niezyjącego). Z tego co się doszukałam to miał tam jakies potomstwo i do smierci mieszkał w miejscowości Niagara Falls. aha, zmienił imię na Walter z Władysława, ponoć dlatego, że bardzo kaleczyli jego oryginalne imię. http://www.thetallestman.com/waltertalun.htm  http://search.ancestry.co.uk/cgi-bin/ 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
From the Aud, the matches went on television. At one time, wrestling was being
broadcast at least once a week on all of the Buffalo television stations,
creating clear memories of the spectacle for thousands who never actually saw
a match in person.

Clearest in the memory of Buffalonians who remember those days, if only
vaguely, is the giant, shaven-headed, scowling, mustachioed figure of Iron
Talun, who arrived from his native Poland in 1937. He had already wrestled
professionally in Europe and a promoter here had arranged for him to come to
the U.S. Thomas, who spoke Polish, was assigned to meet him at the boat. Talun
was six feet, eight inches tall and weighed 320 pounds. And people just didn't
grow that big back then. His name was Wladyslaw, or Walter, but they quickly
dubbed him Iron because his training regimen reportedly included bending iron
bars.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosuj na judoczkę!

Następny temat

pęknięcie worka

WHEY premium