SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Vivi się kurczy// redukcja początkującej

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 599
Cześć Wam wszystkim!
Tym postem zaczynam swoją przygodę na Forum. Postanowiłam założyć dziennik dla motywacji, mam także nadzieję na wsparcie i rady od bardziej doświadczonych :)
W temacie ćwiczeń jestem zielona- aczkolwiek pilnie studiuję forum, przychodzę z otwartym umysłem i chęcią nabycia nowej wiedzy.
Motywacja do ćwiczeń poza wewnętrzną to mój chłopak, który 8 msc temu zaczął trenować i z chudego chłopczyka zamienił się w umięśnione ciacho, i co trening jest tylko lepiej...z kolei ja w czasie ostatniego roku przytyłam i straciłam kształty, stałam się prostokątem. także do wakacji chciałabym jakoś wyglądać, żeby się głupio przy nim nie czuć :P
Za poświęconą uwagę i wszelkie rady będę wdzięczna po stokroć!

Wiek : 20
Waga : 60
Wzrost : 163
Obwód w biuście(1) : 91,5
Obwód pod biustem : 82
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 72,5
Obwód na wysokości pępka : 83
Obwód bioder (3): 91,5
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55
Obwód łydki : 38,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : wszędzie w miarę równomiernie
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch, biodra
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) wf 1x w tygodniu, różnie: aerobik, step, fit ball, ćwiczenia ze sztangielkami
Co lubisz jeść na śniadanie: omlety, jajecznice, nie lubię słodkich śniadań
Co lubisz jeść na obiad : mięso z kurczaka, kaszę uwielbiam, zupy, niestety również wszelkie odmiany spaghetti
Co jako przekąskę : nie mam preferencji, z reguły nic słodkiego
Co jako deser : drożdżówki
Ograniczenia żywieniowe : brak (aczkolwiek nie cierpię ryb;))
Stan zdrowia: w trakcie diagnozy tarczycy, podwyższone tsh, + tarczyca hipoechogenna, za parę miesięcy reszta badań i wizyta u endo; plus problemy z hormonami płciowymi, ale zdecydowałam się na razie nie podejmować leczenia hormonalnego
czy regularnie miesiączkujesz: nie
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: aerobowe, bieżnia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : Dukana (przez 2 msc, 2,5 roku temu), niskokaloryczne z doskoku


CEL: Spalenie tłuszczu ZEWSZĄD, osiągnięcie ładnej, szczupłej sylwetki. Szczególnie te boczki mnie denerwują... W dalszej kolejności- jędrne, delikatnie wymodelowane ciałko.

LAJFSTAJL + DIETA: Studiuję i pracuję, jestem dość zabiegana. W tygodniu nie mam za bardzo czasu na gotowanie, więc zazwyczaj przygotowuję jedzenie na cały tydzień w domu w niedzielę i zabieram je ze sobą do miasta, w którym studiuję. Odżywiam się bardzo nieregularnie, ostatnimi czasy jadałam 2 posiłki dziennie, co było totalną głupotą i zamierzam to zmienić, choć łatwo nie będzie ze względu na mój tryb życia.
Zapotrzebowanie kaloryczne wyliczone metodą kalkulatorów internetowych to 1982 kcal, aczkolwiek przez mój rozwalony metabolizm i pewnie tarczycę, przy tylu kcal zazwyczaj już powolutku tyję... Starałabym się przyjmować około 1500 kcal. Wolałabym nie bawić się w jakieś skomplikowane diety i po prostu graniczyć ilość kcal, wyrzucić z jadłospisu śmieci i alkohol, zwiększyć znacznie liczbę posiłków i przestrzegać ogólnych założeń- tj. rozkład białek, węgli i tłuszczy.

TRENING: Zaczynam od tego tygodnia. Myślałam o tym treningu z wątku https://www.sfd.pl/-t840097.html, czy to dobry wybór?
Jeśli chodzi o częstotliwość to mam dylemat- mój chłopak twierdzi, że nie ma sensu, żebym chodziła 3x w tygodniu, 2x wystarczą. Aczkolwiek mam do niego ograniczone zaufanie ;) Więc pytam! I co pomiędzy dni treningowe? Czy sama bieżnia by wystarczyła? Na siłownię chodzić mogę od niedzieli do czwartku. W piątek mam wf na uczelni, 75 minut.

Dwa treningi A i B robi się na zmianę . Zawsze 60sek przerwy miedzy seriami,
Treningi z każdego A i B:
1,2 -gi wykonujemy po 2 serie każdego ćwiczenia, po 15 powtórzeń
3,4 -ty po 2 serie 12 powtórzeń
5,6-ty 3 serie 10 powtórzeń
7,8- my 3 serie 8 powtórzeń
Ćwiczenia oznaczone B1B2 itd wykonujemy parami na zmianę w obwodzie wszystkie serie z przerwami dopóki nie zostanie dokończona zadana ilość, dopiero przechodzi się dalej

Trening A.
A. Przysiad ze sztanga na plecach (pochwała przysiadu: https://www.sfd.pl/-t818565.html)
B1. wyciskanie sztangi skos góra
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha
C1. prostowanie nóg w siedzeniu
C2. wznosy tułowia z opadu (http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#15)
D. plank (1x ile dasz rade utrzymać)

Trening B.
A. Martwy ciąg
B1. Wyciskanie sztangi stojąc
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem
C1. wypady
C2. uginanie nóg leząc
D. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń
Po treningu 20min aerobów na bieżni lub rowerku, lub orbitreku...



ZDJĘCIA: Przepraszam za jakość, nie mam teraz dstępu do aparatu i jeszcze przez jakiś czas mieć nie będę, w chcę zacząć się zmieniać już teraz!

PODSUMOWANIE: Proszę o wyrozumiałość względem mojej niewiedzy i o nakierowanie mnie na właściwą drogę, jeśli coś przekręciłam lub źle zrozumiałam :)







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 599
Dodaję miski z wczoraj i dzisiaj. Wiem, że mało kcal i wkradły się niefajne rzeczy- typu wczorajszy hot dog. Do zmiany żywienia podchodze na spokojnie, łagodnie. Aczkolwiek obiecuję poprawę ;)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Nie się co dziwić, że tyjesz, bo Twoje jedzenie jest bardzo kiepsko skomponowane. Że o jakości nie wspomnę... (hot dog, ananas z puszki). Warzyw nie powinnaś wliczać.

120gb/130gww/60t -> to na początek. UKładaj miskę wg zasad Co jedzą Ladies.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 599
Ruda- dzięki za odpowiedź :) Co do jakości jedzenia- wiem dobrze, że kolorowo nie jest, a jeszcze niedawno było dużo gorzej...żywiłam się głównie zupkami w proszku, chlebem białym, serem żółtym i kotletami. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że dużo jeszcze muszę zmienić.

Dzisiejsza miska- nie jestem zupełnie zadowolona, miał być jeszcze jeden posiłek, ale jestem pełna, nie dam rady nic więcej zjeść, tym bardziej, że idę zaraz spać.





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Chwilowo zrezygnuj w z ww prostych, masło orzechowe to też nei jest dobry wybór.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 599
Trening - zawitałam dzisiaj na siłowni, ale był to bardziej wypad wywiadowczy; chciałam się oswoić z typową pakernią, bo do tej pory bywałam tylko w klubach fitness dla pań.

* 5,5km na bieżni z prędkością 7,2 km/h (+ 3 5-minutowe interwały z prędkością 6 km/h)
* prostowanie nóg na maszynie w sumie 5 serii po 15 x 5kg
* ściąganie wyciągu górnego 3 serie po 15 x 35 kg

+ uczyłam się techniki przysiadu i martwego ciągu rumuńskiego i sumo

Podsumowanie: w zasadzie takie chaotyczne nic, ale podkreślam, że była to misja stricte wywiadowcza, idę ponownie w piątek w podobnym celu tylko trochę śmielsza, a od następnego tygodnia mam zamiar wprowadzić jakiś konkretny program treningowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 599
Ruda- a masło orzechowe zrobione własnoręcznie w domu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
o ile nie z orzeszków ziemnych, to luz

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 599
Super, dzięki ;))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 599
Dieta: Poprzednie dwa dni nie były idealne dietowo- chociaż się dość pilnowałam. Mimo to nie wstawiam misek.
Dziś wystartowałam z dietą na dobre, wróciłam do siebie, więc koniec z obiadkami u mamusi :) Miałam jednak tak zapchany dzień w pracy wyjątkowo, że nie znalazłam chwilki na zjedzenie przygotowanego jedzenia..
Cieszę się, że wreszcie udało mi się zjeść więcej białka, bo z tym zawsze mam problem- nie mam pomysłu, skąd je brać. Aczkolwiek już nie próbuję jeść ryb. Łososia toleruję tylko w sushi, wszystkie inne ryby w innych postaciach odpadają. Mam straszną awersję, nie mam pojęcia, dlaczego.
Cóż, koniec z jedzeniem, zaraz idę spać.

Trening: Miałam iść do siłowni po pracy, ale jestem tak padnięta, że nie dałabym rady nawet zrobić rozgrzewki. Do tego dostałam @, więc sobie odpuściłam- idę jutro rano.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
jak bym tyle zjadła też bym nie miała siły na trening

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ujędrianie i modelowanie

Następny temat

pojedyncze pytanie-odchudzanie.Nie wiem co myslec:(

WHEY premium