SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki DT/pods. s.33,38/ciąża s.45/powrót s.71

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 211279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Miss ja bardzo chętnie, zobaczymy czy uda się to ogarnąć finansowo Do Łodzi mam ponad 250 km więc dochodzą koszty dojazdu i pewnie noclegu, bo z tego co sprawdzałam to droga ponad 3h. A co do przeszkód wodnych w listopadzie... czytałam trochę na ten temat, oglądałam i okazało się, że nawet na zimowej edycji biegu była woda i przeszkoda lodowa Także organizatorzy nie mają litości

Eve wierni kibice to bardzo ważny element tego biegu


Wczoraj dnt. Poniedziałkowy trening wcale nie był taki lekki, przez co mam nadal spore zakwasy. Poza tym wychodzą kolejne siniaki Czuję się troszkę zmęczona i obolała, więc do końca tygodnia pewnie zrobię jakieś 2 lekkie treningi, żeby się tylko trochę poruszać. Planuje tez włączyć bieganie 2x w tygodniu. Dziś wieczorem planuje pobiegać i może uda się dołączyć do lokalnej grupy biegowej W kwestii biegania wiedzę i doświadczenie mam niewielkie, więc dobrze by było liczyć na czyjeś wsparcie.

Zastanawiam się też jak połączyć trening siłowy, wytrzymałościowy i bieganie.
Natknęłam się wczoraj na taki schemat - FBW 3x w tygodniu, bieganie 2x (raz dłuższe, raz krótsze/interwały). Przez 3-4 tygodnie trening siłowy na dużych ciężarach i mała liczba powtórzeń (siła), kolejne 1-2 tygodnie dużo powtórzeń i mały ciężar (wytrzymałość mięśniowa) i tak w kółko.
Night, ciekawe jestem Twojej opinii na tan temat. Gdybyś mógł polecić jakieś przydatne artykuły albo udzielić ciekawych wskazówek to byłabym wdzięczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Woda, lód zimą brzmi strasznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
W sumie to opcji jest sporo z tym bieganiem. Ja właśnie bym raczej bazował na normalnej lub umiarkowanej liczbie powtórzeń w treningu siłowym. Co do jakiejś periodyzacji - to właściwie bardzo indywidualna kwestia. W sezonie startowym to raczej będą takie zachowawcze treningi a po sezonie można się rozwinąć mocniej w kwestii siłowni. Jeśli bieganie jest najważniejsze to można wręcz ograniczyć trening siłowy do dwóch razy a dać więcej biegania. Jeśli chcemy w miarę równowagi - to 3 siłowe i 2-3 biegowe też mogą być do przełknięcia (ale też to sprawa mocno indywidualna moim zdaniem). Po prostu ja bym zdecydował co sprawia większą radość i okresowo przynajmniej się na to mocniej nastawił.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Eve na zimową edycję się nie wybieram Ogólnie nie lubię zimna i zimnej wody, poza tym mi zawsze jest zimno, nawet jak innym gorąco Oby październik w górach był łagodny A na przyszły rok zamawiam ładna pogodę od kwietnia

Night dzięki Na chwile obecną bieganie jest moją najsłabszą stroną. Do kolejnego biegu zostane przy fbw 3x, bieganie 2x (może uda sie 3). Przetestuje rózne formy treningu i zobaczę, co mi będzie najbardziej pasowało

Dziś niestety biegania nie będzie, bo mąż musi zostać dłużej w pracy i nie mam z kim zostawić malucha Może jutro. Za to dziś albo zrobie krótki trening w domu, albo odpuszczę i postawię na rolowanie i rozciąganie, bo plecy są nadal mocno spiete. W poniedziałek robiłam opuszczanie na ruchomych uchwytach, niby tylko 3x5 ale jednak to co innego niż drążek i mocno to czuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
3 fbw i 2 biegania to wcale niezła opcja. Może mistrzynią siata tak nie zostaniesz, ale na pewno formę biegową też można poprawić.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Night jeśli będzie potrzeba to wprowadzę zmiany Lubie biegać, choć do tej pory to była jedynie forma cardio w drodze do lepszej sylwetki.

Zapraszam Wszystkich do nowego dziennika: https://www.sfd.pl/DT_Viki__przygoda_z_biegami_przez_przeszkody-t1154314.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ogarnij parkruna. I myśle że się mocno zdziwisz. Moje najlepszy udokumentowany 1 km to 3:57 z kwietnia. Teraz może byłoby troszkę lepiej. Pamietam wypiski z listopada zeszłego roku. Od tamtej pory zrobiłaś ogromny progres. Dogoniłaś mnie, mimo że płeć i warunki fizyczne (jestem wyższy) dawały mi przewagę. Treningów 5x1 nigdy nie robiłem. Trzeba spróbować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Brann odkopałeś mój starty dziennik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ups:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyszczuplenie nóg

Następny temat

Rekompozycja Ani :-)

WHEY premium