SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

VI MP STRAŻY MIEJSKICH I GMINNYCH w WW - 15.09.2018 Wrocław

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2312

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 203 Wiek 57 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5585
Straż Miejska Wrocławia zaprasza na 6 MISTRZOSTWA STRAŻY MIEJSKICH I GMINNYCH W WYCISKANIU WIELOKROTNYM SZTANGI zawody odbędą się 15.09.2018 o godz.10 we Wrocławiu ,mężczyźni będą wyciskać wielokrotność ciężaru 50 kg i 100 kg,kobiety 25 kg. Proszę o wpisanie zawodów do kalendarza WW
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Podaj więcej informacji odnośnie zawodów...jakiś regulamin itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 203 Wiek 57 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5585
NAZWA ZAWODÓW: VI Mistrzostwa Polski Straży Miejskich i Gminnych w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc;
ORGANIZATOR ZAWODÓW: Straż Miejska Wrocławia oraz Dolnośląska Prefektura Krajowej Rady Komendantów Straży Gminnych i Miejskich;
CEL ZAWODÓW: Upowszechnianie i propagowanie wyciskania sztangi jako środka rozwoju tężyzny fizycznej; Popularyzacja aktywności fizycznej; integracja środowiska strażników miejskich i gminnych;
Wyłonienie najlepszego zawodnika i zawodniczki w wyciskaniu wielokrotnym sztangi leżąc pośród strażników straży miejskich i gminnych;
TERMIN ZAWODÓW: 15 września 2018 r. od godz. 10:00
MIEJSCE ZAWODÓW: obiekt sportowy Oddziału III Straży Miejskiej Wrocławia ul. Kosmonautów 274
KONKURENCJE: mężczyźni – 50 kg oraz „strażnicza seta” – 100 kg, „najsilniejszy zawodnik” - startujący w obu konkurencjach,kobiety – 25 kg
UCZESTNICTWO: Startujący w mistrzostwach są pracownikami straży miejskich lub gminnych;
Prawo startu mają wszyscy, którzy okażą legitymację służbową i nie mają przeciwwskazań do zwiększonego wysiłku fizycznego;
Wymagane jest wysłanie zgłoszenia uczestnictwa drogą elektroniczną.
W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zgłoszenia chęci uczestnictwa w dniu zawodów, w takim przypadku o wpisaniu osoby
na listę startujących decyduje kolegium sędziowskie;
Wszyscy uczestnicy powinni posiadać zaświadczenie lekarskie dopuszczające do zawodów lub startuje na własną odpowiedzialność po podpisaniu oświadczenia. Formularz oświadczenia dostępny jest na miejscu.
Ubezpieczenie zawodników NW we własnym zakresie.

SĘDZIOWIE I OBSŁUGA TECHNICZNA: Komisję sędziowską i obsługę techniczną powołuje organizator.

STRÓJ STARTOWY: Dozwolony jest dowolny strój startowy, obejmujący koszulkę z krótkim rękawem (aby widoczny był wyprost łokcia), spodnie sportowe lub krótkie spodenki. Konieczne jest zmienne obuwie sportowe. Dozwolone jest używanie opasek na nadgarstki, pasów usztywniających kręgosłup (jeśli jest on używany to powinien być noszony na kostiumie sportowym). Dopuszczalne jest używanie rękawiczek podczas wyciskania.

WYŁONIENIE ZWYCIĘZCÓW: wygrywa ten zawodnik, który uzyska największą ilość powtórzeń. W razie uzyskania tego samego wyniku, o kolejności decyduje waga zawodnika (lżejszy wygrywa).
Wśród zawodników startujących w konkurencji 50 kg i 100 kg wyłoniony zostanie „Najsilniejszy strażnik” – suma powtórzeń w obydwu konkurencjach( 1 pow. na 50 kg – 1 pkt. , 1 pow. na 100 kg – 2 pkt. )
Za udział w zawodach nie będzie pobierana opłata startowa.
REGULAMIN ZAWODÓW:
1. Limit czasowy wykonywania próby – 5 minut
2. Sposób wykonania ćwiczenia:
a. Pozycja leżenia tyłem ( na plecach) z nogami opuszczonymi i wspartymi całą powierzchnią stopy o podłoże,lub pozycja „górna”- z nogami uniesionymi do góry bez kontaktu z ławeczką. Nogi ugięte w stawach kolanowych,złączone ze sobą
b. Wymagany jest kontakt łopatek i pośladków z ławeczką;
c. Szerokość chwytu sztangi max 81cm;
d. Dowolne tempo wykonywania ruchu;
3. Rozpoczęcie próby:
a. Zawodnik sam lub z pomocą unosi sztangę ze stojaków;
b. Sędzia daje komendę do rozpoczęcia próby gdy sztanga znajdzie się w bezruchu nad zawodnikiem na wyprostowanych w stawach łokciowych ramionach;
4. Zaliczenie ruchu:
a. Sędzia zalicza ruch, gdy sztanga dotknie klatki piersiowej i nastąpi pełny wyprost ramion w stawach łokciowych z chwilowym „zatrzymaniem” sztangi w górze dla oznaczania końca ruchu, o czasie „zatrzymania” decyduje zawodnik;
b. Rozpoczęcie ruchu przed zakończeniem limitu czasowego i jego zakończenie;

5. Niezaliczenie ruchu:
a. Sztanga nie miała kontaktu z klatką piersiową;
b. Nie nastąpił pełny wyprost ramion w stawach łokciowych;
c. Nie nastąpi zatrzymanie sztangi w górze;
d. Poderwanie pośladków z siedziska ławeczki;
e. Oderwanie stóp lub stopy od podłoża;
f. Gdy nastąpi oderwanie głowy od podłoża
6. Zakończenie próby:
a. Sędzia podał sygnał o zakończeniu limitu czasowego;
b. Zawodnik zatrzyma sztangę na klatce piersiowej;
c. Zawodnik zmieni zadeklarowaną pozycję startową;
d. Zawodnik odłoży sztangę przed upływem 5 minut;
e. Zawodnik poprosi o pomoc w odłożeniu sztangi;
7. W przypadku wyrażenia chęci uczestnictwa w dwóch konkurencjach, t.j. wyciskanie 50 kg oraz 100 kg, zawodnicy rozpoczynają konkurencję 50 kg jako pierwsi, natomiast bój w kategorii 100 kg wykonują jako ostatni.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za mogące się wydarzyć, w trakcie zawodów i transportu, ewentualne wypadki bądź kradzieże nie z winy organizatora. Wszyscy uczestnicy biorący udział w zawodach, startują na własną odpowiedzialność i nie będą wnosić żadnych roszczeń w stosunku do organizatora w razie zaistnienia zdarzeń losowych podczas trwania imprezy. Wszyscy zawodnicy zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania niniejszego regulaminu.
Wszelkie sprawy zaistniałe i niezapisane w niniejszym regulaminie rozstrzyga kolegium sędziowskie. Decyzje te są niepodważalne i nie przysługuje na nie zażalenie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
I teraz wszystko jasne ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 203 Wiek 57 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5585
WYNIKI ZAWODÓW
KOBIETY 25 kg
1.111 pow.
2.67 pow.
3.36 pow
MĘŻCZYŻNI 50 kg
1.74 pow
2.71 pow
3.71 pow
MĘŻCZYZNI 100 kg
1.34 pow
2.27 pow
3.17 pow



Zmieniony przez - robert.r66 w dniu 2018-09-15 14:10:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
robert.r66
WYNIKI ZAWODÓW
KOBIETY 25 kg
1.111 pow.
2.67 pow.
3.36 pow
MĘŻCZYŻNI 50 kg
1.74 pow
2.71 pow
3.71 pow
MĘŻCZYZNI 100 kg
1.34 pow
2.27 pow
3.17 pow




Czyżby znowu RODO nie pozwalało na umieszczenie wyników z nazwiskami ?


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2018-09-15 14:20:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 203 Wiek 57 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5585
na tą chwile nie mam dostępu do nazwisk...podałem wyniki które pamiętałem ...ja na 50kg byłem trzeci przegrałem drugie miejsce wagą ciała....ostatnio dostałem ochrzan że nie umieszczam wyników więc umieściłem :)zaraz po zawodach
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
robert.r66
na tą chwile nie mam dostępu do nazwisk...podałem wyniki które pamiętałem ...ja na 50kg byłem trzeci przegrałem drugie miejsce wagą ciała....ostatnio dostałem ochrzan że nie umieszczam wyników więc umieściłem :)zaraz po zawodach


I bardzo ładnie robert.r66 .....poczekamy z cierpliwością na pełne wyniki z nazwiskami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7287 Napisanych postów 12489 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87749
100kg x34 z "zatrzymaniem" ( akcentem) to bardzo ciekawy wynik .
To chyba najmocniejszy wynik w mundurówce .
Gratulacje!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Najlepiej byłoby zobaczyć jakiś filmik , i wtedy byłoby wszystko jasne....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7287 Napisanych postów 12489 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87749
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zawody w Trójboju Siłowym - Rybnik 12.05.2018 r.

Następny temat

Zawody w Wyciskaniu sztangi leżąc Białystok!!

WHEY premium