SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uzupełnienie treningów sportów walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 476
Jaki według Was jest najlepszy sport uzupełniający sporty walki? Dokładniej MMA. Osobiście uważam, że najlepszym dodatkiem są treningi Crossfit, które idealnie przygotowują organizm do wysiłku takiego jak na macie (Kilkadziesiąt sekund pracy, kilka przerwy). Jednakże sam uzupełniam treningi StreetWorkoutem, gdzie też wplatam w nie treningi obwodowe. A Wy jakie zdanie macie na ten temat ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To najtrudniejsze ćwiczenia w crossficie masz do przodu
Nic nie napisałem, że podnoszenie ciężarów nie przekłada się na zapasy czy MMA. Podkreśliłem jedynie, że jest to trudny element crossfitu, którego nauczenie się zabiera sporo czasu. Ale Ty masz to już za sobą


Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-08-06 16:12:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Wszystko zależy od tego jaki ma być cel dodatkowego treningu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Według mnie, także bardzo dobrym uzupełnieniem jest crossfit. Sam zacząłem trenować ten sport. Tak się wciągnąłem, że rzuciłem SW

Ale do rzeczy. Rozwinę myśl Cynika75.
Uzupełnianie danego sportu zależy od wielu czynników. Trenujesz MMA. Co jest Twoją mocną stroną? Co słabą? Jaką masz taktykę walki? Preferujesz stójkę czy parter? Itd.
Dla jednego najlepszym uzupełnieniem będzie BJJ (słaby parter lub stawia na tą płaszczyznę), innego boks/kickboxing/muay thai (j.w.), jeszcze innego zapasy (j.w.), siłka/podnoszenie ciężarów (jest słaby lub stawia na ten czynnik), interwały (poprawa wytrzymałości), crossfit (poprawa wytrzymałości, siły, gibkości), joga/rozciągania (poprawa tej cechy), itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 476
MMA
Według mnie, także bardzo dobrym uzupełnieniem jest crossfit. Sam zacząłem trenować ten sport. Tak się wciągnąłem, że rzuciłem SW

Ale do rzeczy. Rozwinę myśl Cynika75.
Uzupełnianie danego sportu zależy od wielu czynników. Trenujesz MMA. Co jest Twoją mocną stroną? Co słabą? Jaką masz taktykę walki? Preferujesz stójkę czy parter? Itd.
Dla jednego najlepszym uzupełnieniem będzie BJJ (słaby parter lub stawia na tą płaszczyznę), innego boks/kickboxing/muay thai (j.w.), jeszcze innego zapasy (j.w.), siłka/podnoszenie ciężarów (jest słaby lub stawia na ten czynnik), interwały (poprawa wytrzymałości), crossfit (poprawa wytrzymałości, siły, gibkości), joga/rozciągania (poprawa tej cechy), itd.


Chodziło mi w większości o rozbudowę sylwetki. Myśl rozwinięta na inne uzupełnianie treningów, ale zgadzam co do niej. Sam w stójce jestem na o wiele wyższym Lvl'u niż parter, i w pewnym momencie chodziłem tylko na parter ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Abra12
Chodziło mi w większości o rozbudowę sylwetki...
To kulturystyka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
No to masz 2 wykluczające się sprawy - MMA i kulturystyka. Owszem, można zbudować fajną sylwetkę, ale dla nas, amatorów jest to bardzo ciężkie do wykonania w tym samym czasie. Jeśli jesteś pro z dietą, suplementacją i, często, SAA to już nie jest taki problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Crossfitem rozbudowywać sylwetkę.. Co Ci młodzi ludzie mają za pomysły w dobie takiej wiedzy jaka jest na wyciągnięcie ręki...
Powerbuilding - rozbudujesz sylwetkę i wzmocnisz się do walki

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Gats 2
Crossfitem rozbudowywać sylwetkę.. ...

Zależy od jakiego poziomu zaczyna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Wiesz, jak ktoś waży 60 kg przy 180 cm i wygląda jak anorektyk to na pewno coś zbuduje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Szybciej i z korzyścią dla siebie postąpiłby robiąc normalny trening siłowy. Kondychę buduje się na macie/bieganiem i interwałami, jak kogoś wiatr przewraca na chodniku to porządny, oparty na wielostawach i jakiejś sensownej progresji trening zdziała cuda. O diecie nie wspominam bo to oczywistość.

Po prostu obwodami nie poruszysz tak wszystkich włókien mięsniowych, nie dasz takiego bodźca ani szoku metabolicznego by mięśnie rosły. I tylko nie dawajcie tu za przykład crossfiterów którzy przed przejściem na Crosa 12 lat robili PC bądź inne takie.

Nie wiem, po prostu jak czytam biografie i artykuły o takich tuzach SW jak CroCop czy Silva to wszędzie tamn przewija się motyw robienia masy normalnym kulturystycznym treningiem, bez wydziwiania w rodzaju 15 singli martwego na sesję czy w drugą stronę, jakichś przeładowanych obwodów.

Kompleksy i obwodówki? Owszem, ale uzupełnione normalną siłownią
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
z doswiadczenia moge powiedziec, ze crossfit i treningi funkcjonalne pod sporty walki

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Boksu Mężczyzna z Kobietą :D

Następny temat

Władimir Kliczko kończy karierę.

WHEY premium