SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Uzupełnienie kalorii

Wysłana -
Witam,

Nurtuje mnie pytanie dotyczące uzupełnienia kalorii utraconych podczas wyprawy rowerowej .
Na co dzień stosuje się do diety rozpisanej przez dietetyka i trening 4 razy w tygodniu przez trenera personalnego . Powoli powoli zbliza sie wiosna ,a wiec zapewne raz na mieisac zdarzy sie w moim zyciu jakas wycieczka rowerowa, dystans ok 100 km . Moje pytanko . W jaki sposób uzupełnić utracone kalorie w trakcie takiej wyprawy rowerowej ? Obecnie jestem na masie moj poziom wyjsciowy to 3300 kcal . Słyszałem o żelach energetycznych, stosujac sie do aplikacji endomondo ( tak wiem ze to orientacyjnie i nie dosc dokladny pomiar ) podczas takiej wyprawy spalam około 2000 kcal , gdzie taki jeden żel jest w stanie uzupełnić ok. 100 kcal. Jak byście radzili zachować się w trakcie takiego dnia ?

Pozdrawiam
Kuba

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zjedz żel, wypij izotonika, zjedz jakiegoś banana, batona, czy po drodze jak będzie jakaś restauracja, chata itp mozesz coś ekstra zjeść./
Wysłana -
Trzeba przeliczyć zapotrzebowanie, uwzględniając dodatkowy wydatek energetyczny.
Wysłana -
Nie widzę specjalnej konieczności zmian. Obserwuj obwody ciała i jeżeli nie będzie zmian, to zwiększ ogólną podaż kcal. Dnia kiedy jedziesz mozesz jeść nornalnie. 100km to nie jest jakiś szczególny dystans. Szczególnie po prostej drodze.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź