SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uzaleznienie...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Moja przyjaciolka ( i czasem ja ) mamy problem ze slodyczami.

Mi dosc czest zdarza sie je jesc.. zwyczajnie nie moge sie opanowac. W zasadzie codziennie jakis cukier zjem.. chocby miod ( czasem czekoladka itp ).

Z przyjaciolka jest gorzej. W zasadzie ze zwyczajnych posilkow je tylko obiad i pije actimel. Reszta to snikersy.. czekolady itp... Na jej zachowanie moge miec wpyw klopoty z tarczyca. Co ciekawe nie ma problemow z nadwaga ( 55kg/177cm )

Jest jakis sposob zeby przestac wcinac slodycze? Znam osoby, ktore nigdy ich nie jedza.. jak to osiagnac?

Prosze potraktujcie to powaznie, wydaje mi sie, ze taki problem 'niekontrolowanego pojadania slodyczy' ma wiele znajomych mi osob.

Dzieki.

Pozdrawiam
M.
Pierwsze Polskie Radio Internetowe
http://www.e-stacja.pl
BJJ -studying the art, living the life, having the passion
GDYNIA

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 842 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6816
Też kiedyś jadłem ile sie dało, ale potem przyszedł czas na ryż i mięcho i teraz już mi sie nie chce nawet memlać gębą jakbym miał słodycze jeść. A tak jeszcze, to wszystko zależy od silnej woli:) życze powodzenia

szaba

najpierw kulturystyka zrobiła ze mnie wieprza, a kiedy dojrzałem do tego sportu, pozwoliła mi na osiągnięcie wymarzonej sylwetki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podobno uzależnienie od czekolady jest silniejsze od uzależnienia od nikotyny. To nie jest zdrowe (szczególnie w nadmiarze) i trzeba powoli dziewczynę odzwyczajać od tego uzależnienia. To jest tylko kwestia psychiki.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Jedzenie, a wlasciwie slodkie jedzenie - glownie cukry proste - odpowiada za wydzielanie endorfin o oun (osrodkowy uklad nerwowy). Endorfiny dzialaja na te same receptory co np morfina i inne opiaty.
Wniosek: wywoluja silne uzaleznienie.

Jako ciekawostke moge podac, ze niemowletom na dzieciecych OIOMach, a takze przed zabiegami, zamiast silnej premedykacji w postaci benzodiazepin mozna podac na jezyk kilka kropli 40% glukozy. Od razu sie uspokajaja i przestaja plakac... to jest wlasnie dzialanie endorfin.

Czekolada dodatkowo wplywa na wydzielanie serotoniny - hormonu szczescia Zycze wiec koszmarnego odzwyczajania

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
kurcze, jak juz zobaczylem tytul uzaleznienie, to wiedzialem, ze napisze tu o moich perypetiach ze slodyczami, a tu prosze...

e^(j*pi)+1=0; e~2,72; pi~3,14; j*j=-1

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

papierosy

Następny temat

Zapobieganie przeziębieniu

WHEY premium