SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uwagi i wskazowki WETERANOW - czy zawsze sluszne ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
No wlasnie... Pewien weteran widzac, ze wykonuje rozpietki na miesnie klatki piersiowej, zwrocil mi uwage : ' po co wykonujesz to cwiczenie , dopiero jak bedziesz mial dobrze rozwinieta klate to wtedy wykonuj to cwiczenie zeby dopracowac szczegoly, na razie wykonuj podstawowe cwiczenia a nie zadne rozpietki !' - to jego slowa.

Cwicze dopiero 7 miesiac, ale wiem, ze rozpietki to podstawowe cwiczenie rozciagajace i bez watpienia rozwija dobrze miesnie klaty nawet u osob z niewielkim starzem w uprawianiu kulturystyki ( amatorskiej ).

A Waszym zdaniem mial On racje czy nie ? Prosze o wypowiedzenie sie w tej sprawie i z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Mariux

Mariux

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
Ten weteran to idiota. Ja dzieki temu cwiczeniu rozwinolem sobie tak dobrze miesien piersiowy. Robilem je od poczatku przyjscia na silownie. Polecam.

666

Burneika Sports Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2366 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6196
666 ma rację ,lepiej nie słuchaj tego gościa!

Moderator dz. Trening
Pozdrawiam wszystkich!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 506 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7933
Ale coś w tym jest, kiedyś też trenował mnie weteran i on równierz twierdził, że rozpiętki są zbędne. Ułożył mi trening, opierający sie głównie na ćiczeniach ze sztangą np. klatka: wyciskanie na płaskiej, wyciskanie w ukosie i do tego przenoszenie ciężaru nad głową leżąc. Tzn, że kiedyś byli w błędzie ?
Pozdrawiam

Big bad_boy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
pomy;ka polega na tym ze niektorzy uparcie twierdza ze niektore cwiczenia sa tylko na rzezbe bo izoluja miesien lepiej niz inne. I dlatego poczatkujacy nie musi ich robic a tylko podstawowe budujace mase.

Bzdura Moge robic (i robie) rozpietki z duzym ciezarem i masa idzie dobrze
Wszystko zalezy od ciezaru (jesli pominiemy diete)

Pozdrawiam

KAIN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
Uwazaj Kain z tym duzym ciezarem bo stawy barkow mozna sobie rozwalic. Jak kiedy robilem 40 kami to zaczely mnie bolec. Teraz uzywam mniejszego ciezaru ( 30kg) i robie moze bardziej dokladnie gdzie w ogole ruch sa jak muchy w smole i mam wieksze efekty niz z duzym ciezarem.

666

Burneika Sports Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mariux ten gośc miał pewnie na myśli - najpierw przypakuj klatkę pogrub ją a potem dopiero rozciągaj. Ale tak jak koledzy s adzę że nie jest to zbyt udany pomysł.

Tomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Weteran po części ma racje. W czasopismach takich jak Muscle czy Flex pisze, że rozpiętki są osób posiadających już większy staż w tym sporcie. Rozpiętki to ćwiczenie bardziej na kształt klatki niż na masę -chyba, że robi się dużym ciężarem (ale z tym też lepiej uważać - ścięgna te bardzo łatwo uszkodzić). Osobiście nie robię rozpiętek, klatkę mam chyba dużą (kumple mówią mi że jest bardzo duża). Jeśli chodzi o rozciąganie to wystarczy robić to co drugą serię. (ja robie rozciąganie klatki na poręczach od przyrządu do robienia pompek na poręczach).


Lee Priest

Zmieniony przez - Lee w dniu 01-05-04 10:17:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2366 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6196
Lee ,nie wiem w którym numerze to wyczytałeś ,ale w żadnym wypadku się z tobą nie zgodzę -rozpiętki są nieodłacznym elementem treningu klatki nawet u bardzo początkujących.

Moderator dz. Trening
Pozdrawiam wszystkich!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Prawidłowo wykonywane rozpiętki są rewelacyjnym ćwiczeniem na masę, a do dokładnego przekatowania klaty rozpiętkami nie potrzeba (stosunkowo) dużego ciężaru.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
Zgadza sie tak samo ja uwazam . Od duzego ciezaru jak wczesniej wspomnialem bolaly mnie stawy barkowe. A gazety typu Flex czy Muscle to dla mnie brukowce. W jednej pisza zeby robic tak a w nastepnym numerze zaprzeczaja temu.

666

Burneika Sports Team

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biceps - wysokosc

Następny temat

Mocny brzuch

WHEY premium