SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Utrzymanie aktualnej formy przy zmniejszeniu ilości sesji treningowych

Wysłana -
WITAM!
Ćwiczę już od dłuższego czasu na siłowni i udało mi się osiągnąc dość dobrą sylwetkę, oraz nabrałem sporo masy mięśniowej. Ćwiczyłem różnymi treningami, aczkolwiek wiekszość z nich bazowała na ćwiczeniach 3x w tygodniu. Teraz muszę przeżucić się na treningi kondycyjno-wydolnosciowe, ktore w wiekszosci beda opierały sie na interwałach,burpess, badz biegach długodystansowych i po prostu nie będę czasu ani zapewne siły, by ćwiczyć jeszcze siłowo 3 razy w tygodniu. Nie chce jednak utracić tego co do tej pory osiągnąłem. Moje pytanie brzmi, czy jesli cwiczył bym siłowo raz w tygodniu czy udało by mi sie utrzymać siłę i masę mięśniowa??
PS.Jeżeli taki temat był już poruszany prosze o wysłanie linku. Sam nie mogłem się go doszukać.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ciężko ale myślę, że dałoby sie podtrzymać formę jednym treningiem siłowym. Dwa byłyby optymalne .
Wysłana -
Myślisz, że gdybym ćwiczył poniedziałek, czwartek treningiem 4serie po 5pow.(siady, martwy, wyciskanie, podciaganie z ciezarem, wiosłowanie, żołnierskie) dało by rade?
Wysłana -
Kryniuu
Myślisz, że gdybym ćwiczył poniedziałek, czwartek treningiem 4serie po 5pow.(siady, martwy, wyciskanie, podciaganie z ciezarem, wiosłowanie, żołnierskie) dało by rade?

Wtedy jak najbardziej .
Wysłana -
O ile masz suchą masa mięśniową przy dobrym procencie BF <16% to trzymanie suchej miski przy zmniejszeniu kaloryczności powinno pozwolić utrzymać formę, oczywiście, jak będziesz trenował rzadziej spadnie pompa mięśniowa i obwody ramion, klatki(gdyż większości osób głównie na tym zależy) mogę nieznacznie pójść do dołu, mięsień też może gorzej wyglądać. Siła również pójdzie do dołu. Wyjątek od tego będzie stanowiła sytuacja w której jesteś przetrenowany, wówczas rzadszy trening może zwiększyć siłę i spowodować rozbudowę masy mięśniowej.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź