SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Utrzymanie aktualnej formy przy zmniejszeniu ilości sesji treningowych

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 1009

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 95
WITAM!
Ćwiczę już od dłuższego czasu na siłowni i udało mi się osiągnąc dość dobrą sylwetkę, oraz nabrałem sporo masy mięśniowej. Ćwiczyłem różnymi treningami, aczkolwiek wiekszość z nich bazowała na ćwiczeniach 3x w tygodniu. Teraz muszę przeżucić się na treningi kondycyjno-wydolnosciowe, ktore w wiekszosci beda opierały sie na interwałach,burpess, badz biegach długodystansowych i po prostu nie będę czasu ani zapewne siły, by ćwiczyć jeszcze siłowo 3 razy w tygodniu. Nie chce jednak utracić tego co do tej pory osiągnąłem. Moje pytanie brzmi, czy jesli cwiczył bym siłowo raz w tygodniu czy udało by mi sie utrzymać siłę i masę mięśniowa??
PS.Jeżeli taki temat był już poruszany prosze o wysłanie linku. Sam nie mogłem się go doszukać.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Ciężko ale myślę, że dałoby sie podtrzymać formę jednym treningiem siłowym. Dwa byłyby optymalne .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 95
Myślisz, że gdybym ćwiczył poniedziałek, czwartek treningiem 4serie po 5pow.(siady, martwy, wyciskanie, podciaganie z ciezarem, wiosłowanie, żołnierskie) dało by rade?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Kryniuu
Myślisz, że gdybym ćwiczył poniedziałek, czwartek treningiem 4serie po 5pow.(siady, martwy, wyciskanie, podciaganie z ciezarem, wiosłowanie, żołnierskie) dało by rade?


Wtedy jak najbardziej .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
O ile masz suchą masa mięśniową przy dobrym procencie BF <16% to trzymanie suchej miski przy zmniejszeniu kaloryczności powinno pozwolić utrzymać formę, oczywiście, jak będziesz trenował rzadziej spadnie pompa mięśniowa i obwody ramion, klatki(gdyż większości osób głównie na tym zależy) mogę nieznacznie pójść do dołu, mięsień też może gorzej wyglądać. Siła również pójdzie do dołu. Wyjątek od tego będzie stanowiła sytuacja w której jesteś przetrenowany, wówczas rzadszy trening może zwiększyć siłę i spowodować rozbudowę masy mięśniowej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stagnacja klatki

Wiecej