SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Uszkodzona wątroba a bcaa i aakg

Wysłana -
Witam, mam do was pytanie na temat stosowania aakg oraz bcaa po zółtaczce mechanicznej/ cholestatycznej spowodowanej metanabolem ...
Lekarz niby zabrania wszystkiego co jest metabolizowane w wątrobie ale wiadomo jak to lekarze najlepiej by było leżeć i jeść przez sonde...
więc mam dowiadke jakie odżywki nie są metabolizowane w wątrobie ? Co mógł bym stosowac ? Jak sądzicie czy bcaa i aakg mogą mi zaszkodzić ?
duzo czytałem i nie wydaje mi się ale ludzie macie pewnie większy zasób wiedzy niz idiota co struł się metanabolem ;/

bilirubina 1.97 na zeszłych badaniach nerki sprawne i drogi zółciowe drozne, problem tkwi w komórkach wątroby

trenuje na mase, dieta oparta na białku zwierzęcym i ograniczoną liczbą węglowodanów tak by nie opciązac wątroby.

Sorry jeśli nie ten dział ale to mój pierwszy temat
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Kreatyna. Były badania u osób z chorą wątrobą i dawała fajne rezultaty u nich. zresztą to król supli. BCAA to nie mam pojęcia po co ci tym bardziej na masie. Przy problemach zdrowotnych to jednak każde białko w diecie bym liczył nie tylko zwierzęce
Wysłana -
Suplementy to również chemia.
Wysłana -
Widzisz tak naprawde to malo komu szkodzi metanabol nawet w mega ilosciach, a u Ciebie byl klopot... Moze i duze dawki bialka beda dla Ciebie ciezkim zgrzytem do strawienia... Nie sprobojesz to nie wiesz.
Wysłana -
bcaa Ci nie powinno zaszkodzić gdyż nie jest poddawane procesowi trawienia, ale jak to bywa trudno na 100% powiedzieć

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-12-19 21:23:28
Wysłana -
ale kreatyna jest metabolizowana w wątrobie , a z tego co mi wiadomo aakg trafia do krwiobiegu i bezposrednio w mięsniach jest przetwarzana, bcaa bierze udzial w procesie regeneracji wątroby i przetwarzania cukrów, a one tak czy siak będą przetwarzane z tym czy bez niby samo dobro, chociaż powiem, że dzisiaj wziąłem po 8g tego i tego przed i po treningu i po 3 godzinach mnie pogoniło troche teraz niby si zobaczymy jutro jak wezme w dniu wolnym rano i wieczorem po 4g tego i tego moze za duzo w krótkim odstępie czasu

a biorę bcaa żeby troche tłuszczu zrzucić i do regeneracji ogólnie nie mam zbyt duzego wyboru z moją wątróbką po mecie w tym stanie ;/

Zmieniony przez - grzywix w dniu 2017-12-20 00:08:34
Wysłana -
kreatyna jest produkowana w wątrobie. Mając ją uszkodzoną możesz mieć jej poziom niższy niż normalnie.Więc jednak bym brał. stała suplementacja i tyle. aakg sie nigdy jakos wielce nie interesowałem wiec się nie wypowiadam w temacie tego supla. BCAA to te same aminokwasy co masz w zwykłej odżywce białkowej. Strata kasy
Wysłana -
grzywix

Lekarz niby zabrania wszystkiego co jest metabolizowane w wątrobie ale wiadomo jak to lekarze najlepiej by było leżeć i jeść przez sonde...

masz już odpowiedź bezpośrednio przez specjalistę który Cie prowadzi
naprawdę to BCAA i kretka jest tak ważna i skuteczna żeby sobie głowę zawracać czy ryzykować ? Skup się na leczeniu i zadbaj o prawidlowe odżywianie oraz trening i będzie dobrze
Wysłana -
a co byście powiedzieli na bialko serwatkowe ? nie przeginając oczywiście
Wysłana -
to żebyś skonsultował z lekarzem prowadzącym przy dużej ilości białka w diecie wątroba będzie bardziej obciążona
Wysłana -
Tak samo wpłynie jak to z pożywienia.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź