SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzona wątroba a bcaa i aakg

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Witam, mam do was pytanie na temat stosowania aakg oraz bcaa po zółtaczce mechanicznej/ cholestatycznej spowodowanej metanabolem ...
Lekarz niby zabrania wszystkiego co jest metabolizowane w wątrobie ale wiadomo jak to lekarze najlepiej by było leżeć i jeść przez sonde...
więc mam dowiadke jakie odżywki nie są metabolizowane w wątrobie ? Co mógł bym stosowac ? Jak sądzicie czy bcaa i aakg mogą mi zaszkodzić ?
duzo czytałem i nie wydaje mi się ale ludzie macie pewnie większy zasób wiedzy niz idiota co struł się metanabolem ;/

bilirubina 1.97 na zeszłych badaniach nerki sprawne i drogi zółciowe drozne, problem tkwi w komórkach wątroby

trenuje na mase, dieta oparta na białku zwierzęcym i ograniczoną liczbą węglowodanów tak by nie opciązac wątroby.

Sorry jeśli nie ten dział ale to mój pierwszy temat
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
Kreatyna. Były badania u osób z chorą wątrobą i dawała fajne rezultaty u nich. zresztą to król supli. BCAA to nie mam pojęcia po co ci tym bardziej na masie. Przy problemach zdrowotnych to jednak każde białko w diecie bym liczył nie tylko zwierzęce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Suplementy to również chemia.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Widzisz tak naprawde to malo komu szkodzi metanabol nawet w mega ilosciach, a u Ciebie byl klopot... Moze i duze dawki bialka beda dla Ciebie ciezkim zgrzytem do strawienia... Nie sprobojesz to nie wiesz.
1

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
bcaa Ci nie powinno zaszkodzić gdyż nie jest poddawane procesowi trawienia, ale jak to bywa trudno na 100% powiedzieć


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-12-19 21:23:28

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
ale kreatyna jest metabolizowana w wątrobie , a z tego co mi wiadomo aakg trafia do krwiobiegu i bezposrednio w mięsniach jest przetwarzana, bcaa bierze udzial w procesie regeneracji wątroby i przetwarzania cukrów, a one tak czy siak będą przetwarzane z tym czy bez niby samo dobro, chociaż powiem, że dzisiaj wziąłem po 8g tego i tego przed i po treningu i po 3 godzinach mnie pogoniło troche teraz niby si zobaczymy jutro jak wezme w dniu wolnym rano i wieczorem po 4g tego i tego moze za duzo w krótkim odstępie czasu

a biorę bcaa żeby troche tłuszczu zrzucić i do regeneracji ogólnie nie mam zbyt duzego wyboru z moją wątróbką po mecie w tym stanie ;/


Zmieniony przez - grzywix w dniu 2017-12-20 00:08:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
kreatyna jest produkowana w wątrobie. Mając ją uszkodzoną możesz mieć jej poziom niższy niż normalnie.Więc jednak bym brał. stała suplementacja i tyle. aakg sie nigdy jakos wielce nie interesowałem wiec się nie wypowiadam w temacie tego supla. BCAA to te same aminokwasy co masz w zwykłej odżywce białkowej. Strata kasy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
grzywix

Lekarz niby zabrania wszystkiego co jest metabolizowane w wątrobie ale wiadomo jak to lekarze najlepiej by było leżeć i jeść przez sonde...



masz już odpowiedź bezpośrednio przez specjalistę który Cie prowadzi
naprawdę to BCAA i kretka jest tak ważna i skuteczna żeby sobie głowę zawracać czy ryzykować ? Skup się na leczeniu i zadbaj o prawidlowe odżywianie oraz trening i będzie dobrze
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
a co byście powiedzieli na bialko serwatkowe ? nie przeginając oczywiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
to żebyś skonsultował z lekarzem prowadzącym przy dużej ilości białka w diecie wątroba będzie bardziej obciążona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Tak samo wpłynie jak to z pożywienia.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy te żyły są powodem do obaw ?

Wiecej