SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzenie wątroby ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Zaczynajac od poczatku na koniec redukcji zaczęły się pojawiać problemy żołądkowe, wzdęcia, rzadsze wypróżnianie, nieprzyjemne gazy, słabe trawienie, uczucie przelewania w żołądku. Zgłosiłem się do lekarza rodzinnego który zlecił próby wątrobowe i okazało się że mam podwyższony AST do 57 i ALT do 144, przepisał essentiale forte i skierował do hepatologa. Hepatolog zlecił kolejne badania i wykluczył że uszkodzenia wątroby spowodowane są wirusami, okazało się że cholesterol całkowity wyszedł mi 106 mg/dl a reszta badań w normie (triglicerydy, GGTP, czas protrombinowy) ale ten cholesterol to kolejny powód do zmartwień. Dzisiaj wykluczyłem pasożyty w kale + wykonałem na jego zlecenie amylazę w surowicy która wyszła mi poprawnie (38 U/l). Nic sie nie poprawia a z osoby która na masie jadła bez żadnego problemu 4500 teraz mam problem z przejedzeniem 3400. Wiem że nikt mi nie wystawi diagnozy ale może borykaliście się z czymś takim albo ewentualnie ktoś ma pomysł jakie badania można jeszcze wykonać ? teraz czekam na wyniki badania trzustki. Dodam że nie stosowałem żadnych SAA i nie mam pojecia z czego moga wynikac te uszkodzenia wątroby. edit: morfologia i glukoza w normie


Zmieniony przez - NicNieWiem w dniu 2017-09-14 16:55:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238
Cześć wam, wiem że temat stary jak świat. Ale mam identyczny problem... Rozwikłałeś może swój problem? Albo ktoś mógłby mi doradzić co mam zrobić..

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Problemy_po_redukcji-t1204898.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Co z dietą? Miałeś badanie w kierunku hp..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Co z dietą ? Jem praktycznie w 100 % czysto i staram się żeby produkty nie były wciąż takie same, nie wiem jakich informacji mogę Ci jeszcze udzielić jeśli chodzi o diete. Miałem badanie i wyszło ujemne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Pokaż wyniki - te co są w normach również. Miałeś pełny lipidogram wykonany? Bilirubina + fosfotaza zasadowa?
Pokaż jak wyglądał jadłospis bezpośrednio przed wystąpieniem problemów. Leków żadnych nie przyjmujesz/przyjmowałeś przez dłuższy okres czasu?
I czy jakieś inne objawy poza układem pokarmowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Diety jako tako nie mogę opisać bo te produkty każdego dnia się zmieniają ale jeśli chodzi o białko: kurczak, wołowina, sporadycznie ryba, nabiał (nie mam nietolerancji), węgle: płatki owsiane, płatki jaglane, mąka pełnoziarnista, ryż, ziemniaki, bataty, kasza bulgur, kasza jaglana, wafle ryżowe, powidła, owoce (jabłko, banan, winogrona, brzoskwinie, nektarynki, arbuz) i tłuszcze: jaja głównie, masło orzechowe, zdarza się oliwa z oliwek, orzechy, dawno nie jadłem tłustego mięsa. Oczywiście do tego wszystkiego warzywa w każdym słonym posiłku w sporych ilościach. Obecnie 3400 kcal, 2 g białka, 1 g tłuszczu/ kg masy ciała i reszta węgle. Jeśli chodzi o produkty to cisne tak juz od poczatku mojej przygody z siłownią i nigdy w zyciu nie mialem problemów po tych produktach.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Ciężko stwierdzić jak wygladała dieta przed wystapieniem problemów ze wzgledu na to że te problemy juz od ponad miesiaca sa widoczne ale dopiero od 2-3 tygodni naprawde zaczely uprzykrzać mi życie, z pewnoscią było mało kalorii (2300) i nisko trzymałem tłuszcz w końcówce redu (50 g przy mojej wadze 82-83). Leków żadnych nie biorę i nie brałem. Jeśli chodzi o inne objawy wystepujace poza stricte ukladem pokarmowym to nic nie zauwazylem poza tym że przy dłuższym spacerze czuje ucisk na wysokości dolnej części prawego żebra (prawdpodobnie wątroba)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
próby watrobowe robiłes w jakiejs przerwie od siłowni, było 48h? Mozliwe ze to tylko zbyt uboga dieta z połaczeniem z treningami na siłowni doprowadziła do zrujnowania układu trawiennego
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
z tym że dieta uboga w co ? jem różnorodnie. Próby watrobowe za pierwszym razem wykonywałem dzien po treningu a za drugim razem byla przerwa 48 godzin i tak samo wynik jest podwyzszony
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
zrób pełny lipidogram, fosfotazę zasadową i bilirubinę.
poza tym, może jedno z drugim nie jest powiązane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Jeśli się okaże że do tej pory tego nie wykonałem (czekam do wtorku na wyniki badań) to od razu lecę do laboratorium. Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to śmiało. + jeśli po zrobieniu tych badań nic nie wyjdzie to robić badania wszystkiego po kolei czy są jakieś przesłanki co do badania konkretnych narządów?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skóra po utracie wagi

Następny temat

Odżywki a badania biochemiczne krwi

WHEY premium