sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Uszkodzenie obrabka barku

Wysłana -
Cześć
Wybieram się do ortopedy bo mam chyba uszkodzony obrabek stawu barkowego. Jakie zdjęcie powinienem mieć? Wystarczy RTG lub usg czy muszę robić rezonans magnetyczny?
Byłem u fizjoterapeuty i zalecił mi 3 tyg przerwy, ponieważ podejrzewał uszkodzenie ścięgna kruczo-barkowego lub właśnie ten obrabek. Minęły 3 tyg i ból minimalnie sie zmniejszył, wiec to chyba obrabek barku.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
I jeśli to ten obrabek to czy konieczna będzie operacja?
Wysłana -
Witam

W przypadku obrąbka zależy dokładnie jaki jest rodzaj uszkodzenia i jak duże ono jest ale zazwyczaj kończy się zabiegiem , szczególnie u osób aktywnych. Natomiast samych przyczyn dolegliwości bólowych poza obrąbkiem może być sporo. Odnośnie diagnostyki podczas badania fizykalnego (wywiad, palpacja , testy funkcjonalne) można już uzyskać wstępne informację i jeśli mogą one wskazywać na uszkodzenie obrąbka wówczas badanie rezonansem magnetycznym dla potwierdzenia.
Wysłana -
Rozumiem. A ile może kosztować taki zabieg?
Wysłana -
Mogę spytać, kiedy Cię boli bark? Miałem kontuzję barków kiedyś i zastanawiam się, czy to to samo.
Kłuło mnie np. przy otwieraniu drzwi, przy pchaniu ręką od siebie, pompkach itp. Tylko w konkretnej pozycji.
Wysłana -
Majkel2309
Rozumiem. A ile może kosztować taki zabieg?

Ceny są bardzo zróżnicowane (2 - krotnie i więcej ) w zależności od renomy ośrodka czy wielkości miasta , musiałbyś sprawdzić na stronie zazwyczaj mają cennik albo zapytać telefonicznie
Wysłana -
Mnie bark boli, gdy mam podniesioną rękę pionowo do góry np. przy końcowej fazie wyciskania hantli nad głowę.
Wysłana -
Ból przy końcowym zakresie ruchu zgięcia może być spowodowany wieloma zaburzeniami i to za mało żeby już nawet nie stwierdzić ale nawet podejrzewać obrąbek i po tym co piszesz wcale nie musi właśnie dojść do uszkodzenia tej struktury w Twoim przypadku.
Wysłana -
Dziekuje za odpowiedź ;) Mam nadzieję, że to nie będzie ten obrąbek. Na wszelki wypadek wykonam RTG i pójdę do ortopedy. Jak z RTG nic nie wyjdzie to zrobię usg i wszystko będzie wiadomo
Wysłana -
Zacznij od dobrego ortopedy takiego co sie specjalizuje w barku później będzie kierował dalej bo jak wspomnialem wyzej nie musi to miec nic wspolnego z obrabkiem, co zreszta byloby pozytywna wiadomoscia dla Ciebie
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź