SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzenie obrąbka barku typu SLAP

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59471

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak u Ciebie z funkcją całego kompleksu ramienno-łopatkowego ? KIedy i jakie miałeś badania kontrolne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 31
Łopatka trzeszczy i cały czas mam uczucie jakby ścięgno bicepsa mi przeskakiwalo w bruździe . Tydzień temu zakończyłem rehabilitacją mam pełen zakres ruchu a badań nie miałem żadnych. Można powiedzieć że miałem tylko oględziny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Trzeszczenie oraz objawy które opisujesz jako z bicepsa wskazują że terapia powinna być kontynuowana , co powiedział Twój terapeuta ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 127
Witam wszystkich, przeczytałem wszystkie wasze odpowiedzi i dowiedziałem się dużo więcej niż jak szukałem na innych stronach. W czwartek idę na zabieg, dam znać jak będę w domu (a wypisują w ten sam dzień - mieszkam w uk) Rezonans pokazał uszkodzenie SLAP i bankarta.


Zmieniony przez - mictan w dniu 2017-10-31 17:56:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Fajnie że temat mógł być pomocny , jakby co to pytaj w temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 162
Witam Was serdecznie,

Najmocniej przepraszam za moją absencję na forum – wynikało to z bardzo mocnych ograniczeń czasowych.

Oczywiście tym osobom, które prosiły w wiadomościach prywatnych o cały cykl rehabilitacyjny – przekazałem odpowiednio. Natomiast istotną kwestią tutaj będzie to co świetnie (jak zawsze )przytoczył BPL-G w poście z 12 października i późniejszych, w aspekcie dostosowania terapii/rehabilitacji w sposób stricte indywidualny do stanu danej osoby. Tym samym to co ja przekazałem, proszę traktować poglądowo, lub ewentualnie skonfrontować z terapeutą co do poszczególnych ćwiczeń.

Teraz troszkę o moim barku Tak więc minęło 13 miesięcy od operacji. Ostatni mój wpis dotyczył mojego stanu po 6 miesiącach, gdzie oceniałem sprawność na poziomie 80%. Oczywiście po tym czasie, tak jak wspominałem zacząłem wzmagać delikatne treningi na sali typu „ wszelka zabawa z piłką”. Cyklu rehabilitacji z terapeutą nie kontynuowałem, a jedynie konsultowałem ćwiczenia rozciągające przed wejściem na salę. Jedyną formą, która mi z tego pozostała z rehabilitacji to zabawa na „gumach”.

W 8 miesiącu tj. ok. maja/czerwca pojawił się pomysł o delikatnych atakach na siatce (czytaj „plasowanie”). Oczywiście przed każdym wejściem na salę zgodnie z zaleceniami terapeuty zestaw ćwiczeń rozciągających. I tutaj UWAGA ! : do tego etapu trzeba się szczególnie przyłożyć. Jest to kwestia bardzo istotna. Nie można nic poganiać, lub też śpieszyć się aby jak najszybciej zagrać. Należy wykazywać się bardzo dużą roztropnością w tej kwestii, aby nie dopuścić do wykonywania mocno dynamicznych ruchów typowych dla siatkarzy bez odpowiedniego przygotowania stawu barkowego. Muszę przyznać, że mi to zajmowało niekiedy dobre pół godzinki, lub więcej.

W miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień ataki wydawały się być coraz silniejsze. Jednakże nie da się ukryć tego, że w ostatniej fazie uderzenia pojawia się delikatny, tępy ból, którego nie należy uznawać za ból uniemożliwiający sprawne wykonanie ataku. Oczywiście dochodzi do tego bariera psychiczna, którą również należy stopniowo przełamywać. Należy tutaj zaznaczyć, iż teraz pozostałe elementy typu przyjęcie górne, dolne, pad siatkarski, zagrywka, blok, nie sprawiają większego problemu.

Ktoś by zapytał: „czy po 13 miesiącach potrafi jeszcze ręka boleć?”. Odpowiem na swoim przykładzie, że TAK. Szczególnie wtedy kiedy w nocy przeleżę na niej większość czasu w jakimś dziwnym ułożeniu. Oczywiście jest taki etap, kiedy na tej ręce wręcz się fantastycznie śpi, szczególnie gdy ktoś uwielbia leżeć na boku, a jeszcze bardziej kiedy właśnie był przyzwyczajony do leżenia na ręce którą miał operowaną.

Jeśli chodzi o sprawność siłową ręki, praktycznie nie odczuwam różnicy pomiędzy ręką operowaną, a ręką nieoperowaną. Długo utrzymywała się ta różnica, kiedy w odwiedzeniu na prostej ręce nie mogłem utrzymać ciężaru identycznego co na ręce nieoperowanej (nawet do 9 miesiąca).

Reasumując, uważam, że jeszcze po takim czasie należy zwracać uwagę na to co się wykonuje operowaną ręką. Szczególnie gdy coś dźwigamy. Zwrócić uwagę aby ją wcześniej do takich czynności przygotować

Oczywiście jestem cały czas na forum i chętnie będę śledził dalsze wypowiedzi, a także z chęcią się będę dzielił doświadczeniami. Rzeczywiście, jak to koledzy wcześniej powiedzieli, że z naszego forum są w stanie więcej uzyskać informacji, aniżeli ze wyszukanych, dziwnych stron.

Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia!
Łukasz



Zmieniony przez - lukasz.lange w dniu 2017-11-21 23:43:35
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3
Lukasz.lange Jak Tam Po operacji ? Ja zostalem zakwalifikowany do artroskopii na tenodoze. W zorach trzeba aktualnie czekac 3 lata. Lekarz odradzal operacje jesli nie chce grac w siatkowke. Moge wdrazac silownie I inne sporty do granicy bolu. Wstepnie sie zapisalem do sport kliniki ale to termin dopiero na 2021..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 61
Witam, czy ma ktoś kontakt do Łukasza? Jestem po operacji i bardzo zależy mi na tym, żeby zweryfikować ogarnianą przeze mnie rehabilitację. Z góry dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 16
Witam
Jestem po 4 tyg operacji SLAP III barku, 2 kotwice, sztuczne sciegno i przyszywanie miesnia. Mieszkam we fr, lekarz po operacji nie zalecil zadnego usztywnienia. Mija 4 tydzien a ja dalej odczuwam silny bol, dretwieja mi palce. Od razu po operacji (mialam w pt 21.06.2019) w pon bylam juz u fizjo. Fizjoterapeuta mowi ze to calkiem normalne, mowi ze to zapalenie, ale mimo wszystko boje sie ze jest cos nie tak, zwlaszcza ze lekarz powiedzial mi ze jest to zabieg ktory mozna w kolko powtarzac. Szwy mialam rozpuszczalne juz zeszly.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2950
Przy bardzo podobnej operacji tez byłem u fizjoterapeuty już w pierwszym tygodniu, bałem że za wcześnie ale jest ok raczej (operacja w lutym). Po operacji lekarz zalecił obowiązkowo orteze ściąganą do ćwiczeń i mycia. Jakoś bez ortezy to sobie nie wyobrażam funkcjonowania w tym pierwszym okresie 1-2-tyg po operacji. Może bez usztywnienia jest krótsza rehabilitacja i mniej zrostów... Ten okres i tak już masz za sobą, skup się na rehabilitacji bo nie jest ona krótka niestety. W tym okresie ból też odczuwałem ale drętwienia palców nie. Powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wysoki estradiol i pprolaktyna

Wiecej