SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Uszkodzenie nerwu

Wysłana -
Witam, może ktoś podpowie coś mądrego, rok temu robiłem mostek na siłowni i coś mi strzeliło z lewej strony szyi, zrobiłem rezonans, kręgi ok, okazało się że mam jakieś uszkodzenie w okolicach splotu nerwów szyjnych, uszkodzony nerw lub jakieś ścięgno, dostałem blokadę, ból ustąpił ale od kilku dni wraca, neurochirurg powiedział że tego się nie operuje bo za duże ryzyko, zostają środki p.bólowe, miał może ktoś coś podobnego, czy faktycznie nigdzie w Polsce nie operuje się takich rzeczy, troche lipa tak do końca życia na blokadach bo bez tego ani rusz.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jaka konkretna diagnoza/wynik RM? Bo tak to nie do końca wiadomo o czym rozmawiamy
Wysłana -
W sumie nie mam konkretnej diagnozy, w rezonansie nic nie widać, neurochirurg stwierdził że jest tam uszkodzony nerw lub jakieś ścięgno lub przyczep, skierował do poradni leczenia bólu, tam dostałem blokadę w splot szyjny, było ok ponad miesiąc, ale od paru dni znowu lipa, byłem niedawno u rodzinnego, powiedział że to newralgia nerwu na skutek urazu i to samo co poprzedni, że opóócz p.bólowych nic się z tym nie zrobi.
Wysłana -
W takim razie proponowałbym do mądrego fizjoterapeuty.
Wysłana -
Dokładnie , jeśli nie ma żadnego uszkodzenia i jest czysto w obrazie to jest dysfunkcja czynnościowa. Do dobrego fizjoterapeuty bądź osteopaty powinieneś się wybrać, jak chcesz daj znać skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego.
Wysłana -
Na rezonansie nie widać bo niby nie dosięga w te miejsce, w tym sensie. Gdyby go powtórzyć, czy wtedy wykryje uszkodzenia nerwów? Czy może lepiej wykonać usg?
Lubuskie, okolice Gorzowa, jakbyś BPL coś podpowiedział było by fajnie.


Zmieniony przez - Warchlak1 w dniu 2018-02-08 09:05:24
Wysłana -
Jak reznoans ma nie dosięgać czy kwestia że innego odcinka ? Wysłałem namiary na priv.
Wysłana -
Pani robiąca rezonans skupiła się na kręgosłupie mimo że 2 razy powtarzałem jej, że ból jest za uchem, wniosłem własnie reklamację i ponowie badanie, dzięki BPL.
Wysłana -
Jeśli robiłeś badanie na nfz to pewnie miałeś jasno określony odcinek w skierowaniu i osoba wykonująca badanie musi się tego trzymać.
Wysłana -
Warchlak1
Pani robiąca rezonans skupiła się na kręgosłupie mimo że 2 razy powtarzałem jej, że ból jest za uchem, wniosłem własnie reklamację i ponowie badanie, dzięki BPL.


miejsce dolegliwości bólowych a żródło pochodzenia i sprawdzenia w badaniu obrazowym mogą się różnić
Wysłana -
Ale w kręgosłupie jest wszystko ok, tak stwierdził neurochirurg a w momencie jak dostałem blokadę w splot szyjny ból minął na parę tygodni, więc po mojemu tam musiało coś pójść, usg jest chyba mniej dokładne jak rezonans więc najlepiej chyba go powtórzyć dokładnie w te miejsce, myślisz że dobrze rozumuje?


Zmieniony przez - Warchlak1 w dniu 2018-02-09 14:16:09
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź