SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Uszkodzenie błędnika, a siłownia

Wysłana -
Witam
Pod koniec grudnia ubiegłego roku miałem uszkodzony błędnik. Wstałem pewnego dnia rano i niestety było ciężko, ledwo udało mi się zmieścić w futryne od drzwi :D w szpitalu leżalem kilka dni ale lekarze nie potrafili stwierdzić od czego to się stało. Chodziłem na rehabilitację i mi się polepszylo ale do pewnego momentu, bo dalej czuje taka lekka niepewność i zmęczenie. W lutym miałem robione badanie aparatem VNG i wyszło, że mam osłabienie pobudliwosci lewego błędnika. W poradni przepisali mi leki i powiedzieli mi, że to po prostu kwestia czasu jak dojdę do siebie, a jak zapytałem co z siłownia i praca to jedna lekarka powiedziała mi, że mam prowadzić oszczędny tryb życia, a druga na drugiej wizycie, że ruch i praca są jak najbardziej wskazane tylko żeby robić wszystko stopniowo. Kolejna wizytę mam dopiero w sierpniu i tak naprawdę nie wiadomo co mi tam znowu powiedzą dlatego piszę tutaj.Może ktoś z Was ma o tym pojęcie, miał podobny problem albo ktoś z waszych znajomych i podpowie mi czy mogę zacząć ćwiczyć czy jednak sobie jeszcze odpuścić?


Zmieniony przez - damian1910 w dniu 2018-06-01 21:42:16
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Chyba nie powinno być problemu. Byłbym ostrożny przy ćwiczeniach wymagających lepszej równowagi, typu siady albo wyciskanie stojąc, martwy ciąg. Ale próbowałbym. Myślę że skoro masz próbować stopniowo, to ta aktywność, ostrożna na początku, może pomóc dojść do siebie.
Jeśli złożone ćwiczenia w staniu będą problematyczne to chyba trening na ławce i maszynach powinien być OK - nie masz tu specjalnego ryzyka przy utracie równowagi czy zawrotach głowy.
Wysłana -
damian1910
a jak zapytałem co z siłownia i praca to jedna lekarka powiedziała mi, że mam prowadzić oszczędny tryb życia, a druga na drugiej wizycie, że ruch i praca są jak najbardziej wskazane tylko żeby robić wszystko stopniowo.


to dostałeś zalecenia , nie szalej z intensywnością tylko stopniowo wprowadzaj
i jak wspomniał kolega wyżej szczególnie uważaj tam gdzie równowaga ma znaczenie , najpierw wszystko delikatnie i statycznie (np. siedzace , lezace pozycje)
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź