SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ustawianie wiązań snowboardowcyh?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez zaborek z działu Sporty Extremalne.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 287 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3081
siemka. czy ktos moze zna, wie jak ustawic poprawnie wiazania w snowboard. chodzi mi konkretniej o rozstaw nog. jaka ma je odleglosc dzielic?

Znam umiary ale mijam standarty...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2
Też kiedyś sam grzebałem przy desce i skończyło się tak, jak ktoś już pisał wcześniej, kupnem nowej. Najlepiej znaleźć serwis snowboard i nie bawić się w żadne amatorskie naprawy, bo tylko się narazić można nie niepotrzebne wydatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1068 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7751
ej ... to jak komu wygodnie ... jesli jestes poczatkujacy to najlepiej wez se z 15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 287 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3081
w tym roku bede juz jezdzil 5 sezon... :) . 15-- ty chyba mowisz o kacie wiazania? czy o odleglosci miedzy wiazaniami? mi chodzi o odleglosc miedzy wiazaniami,(rozstaw nog, rozkrok)

Znam umiary ale mijam standarty...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to 5 sezon jezdzis zi neiwiesz?
zalezy to do jakiej jazdy bo do trickow to na typow akacxzke do zjazdu to rownolegly wyczubiony do przodu

a odleglosc to no kurde ustawiasz sobei tak ajak Ci najwygodniej jezdzic
im masz wieksza tym chyba łatwiej skrecac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6271 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15956
Kurde o co ci chodzi ? Powiem o wiązaniach tyle:

Jak w desce masz 4 rzędy po 2 inserty na jedno wiązanie to najlepiej ustaw sobie wiązanie w rzędzie 2 i 3 (czyli dwóch srodkowych). Jak to zrobisz to pamiętaj, ze baza wiązań (czyli to okrągłe kółeczko, na ktorym są wypisane stopnie) powinna byc ustawiona równo, czyli prostopadle do krawedzi deski (te dziury w bazie powinny byc prostopadle do krawedzi deski). Teraz przechodzisz do ustawienia kątów - dla freeridu proponuje 30/15 lub coś koło tego. Dla freestylu proponuje mniejsze kąty, ale na kacze, czyli +x/-x ustawia sie raczej jak sie umie jezdzic na obie nogi (czyli robic fakie). Jezeli masz deske twardą do slalomu to kąty wiązań powinny być jeszcze wieksze niz do freeridu. Teraz pozostaje ustawienie pasków ściskających buta (ustaw tak, zeby ścisnąć buta tak jak chcesz i zeby jeszcze troche paska zostało). Teraz trzeba ustawic high back (jezeli mnie pamiec nie myli to to sie tak własnie nazywa), czyli to "opieradło" z tyłu wiazania. Ustaw tak, by troche wymuszało na tobie lekkie ugiecie kolan - czyli wymuszało prawidłową pozycję. Pozostają jeszcze pedała gazu - jeżeli je posiadasz. Całe wiązanie dobrze jest tez ustawic na środku deski, czyli nie przesówasz bazy ani do tyłu ani do przodu tylko centralnie na środku deski (centralnie, ale i tak mierzone to jest na oko).

Mam nadzieje, ze wyraziłem sie jasno , ale nie wiedziałem do konca o co ci chodzi.

Co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 287 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3081
deske mam miekka. ale deska ma służyć do szybkiego zjazdu po stoku (czyli nawierzchnia utwardzona). mam 185cm wzrostu, noga prowadzaca prawa. a wiec najlpeiej w jakich rzedach powinno byc ustawione wiazanie (noga prowadzaca i tylna)?

Znam umiary ale mijam standarty...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6271 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15956
Ja tez mam 185 cm, tez mam miękką deske i mam w rzędach 2 i 3 oba wiązania. Rozstawienie to jest dobre, bo nie masz nog ani za szeroko ani za blisko.

Co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w desce fr jak najbardziej do taila
w fs zalezy co chcesz robic-jesli wieksze spiny to wasko rostwawione nogi, jesli bardziej na slope, jiby itd. to rozstaw szeroko.
tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 393
Witam
Z tymi wiązaniami to nie tak trudno. Szerokość powinna być mnniej, więcej taka jak długośc od kolana do "ziemi" ale to tylko teoria. Najlepiej dopasowac to metodą prób i błędów, czyli wziąść ze sobą śróbokręt i próbować każdego ułożenia. Wybrać to ,które najbardziej pasuje i nie naraża stawów na kontuzje. Co do kątów to tak jak wyżej każdy styl ma swój przedział. Polecam stronę dla początkujacych i zaawansowanych. http://snowboard.interia.pl/sprzet?art_id=21098  , mozna tu znalec wiele ciekawostek. Oprócz tego polecam książkę, Lecha Powolnego, Piotra Kunysza i Ewy Powolnej pt. "SNOWBOARD technika, metodyka, szkolenie"( niebieska okładka, o ile sie nie mylę)
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11
Ja kiedyś też wziąłem się za samodzielny serwis i regulację, i niestety skończyło się to tak, że musiałem kupić nowo deskę. Przy drugiej desce już byłem mądrzejszy, a dodatkowo fajnych rad udzielili mi chłopaki z serwisu, także polecam, można podyskutować z nimi o każdych wątpliwościach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8
Na pewno warto zapewnić sobie odpowiednie wiązania, ale ja postawiłbym też na odpowiednio dopasowane do stopy buty, jak i całą resztę sprzętu. Zazwyczaj takie wyposażenie kupuję za pośrednictwem http://www.skifanatic.pl/sklep/buty-narciarskie-fischer i nie narzekam. Zaraz na początku stycznia jadę na stok i już nie mogę się doczekać. ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dynamika nog(szybkosc) - pomocy

Następny temat

Łokieć tenisowy w siatkówce

WHEY premium