SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uraz przy łokciu, co to może być? fot.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 331
Witam,

Na fotce zaznaczyłem w czerwonym kółku miejsce napuchnięcia, patrząc prosto na łokieć napuchnięcie idzie w górę, może nie widać tego tak mocno na fotce, ale w realu jest dosyć mocno napuchnięte, nigdzie nie uderzyłem się, stało się tak po mocnym treningu siłowym, dawno nie ćwiczyłem, może jest to tym spowodowane? jak dotykam to boli tak jakbym gdzieś się uderzył, najgorzej jak zginam rękę to mocno boli i chyba nie mogę teraz ćwiczyć, bo boję się, że coś poważnego stanie się, smarowałem wczoraj cały dzień voltarenem MAX na zmianę z maścią niedźwiedzią, ale za bardzo nie pomogło, może ktoś poleci jakiś dobry preparat na takie urazy? miał ktoś podobny uraz?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam




Zmieniony przez - febonek w dniu 2015-03-20 11:38:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
moze zerwałes sobie cos przy cwiczeniu.. opcji moze byc sporo, dlatego najlepiej przejdz sie do specjalisty jak dalej boli, zrób jakies przeswietlenia itp. i bedziesz mial czarno na białym .. bo tutaj mozna sie jedynie bawic w zgadywanke

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Cześć,
miejsce, które wskazujesz to przejście brzuśca w ścięgno mięśnia trójgłowego ramienia. Z doświadczenia wiem, że częste kontuzje tego mięśnia spowodowane są brakiem należytej rozgrzewki przed treningiem. Nie jestem w stanie ocenić uszkodzenia, ale jeśli to jest pierwszy tego typu problem, to uraz prawdopodobnie jest niewielki i stosowanie maści, których obecnie używasz + Dicloziaja pomoże w regeneracji. Oczywiście potrzebny do tego jest również czas. Po powrocie do zdrowia poświęć więcej czasu na rozgrzewkę ćwiczonych partii mięśni.
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - nosor w dniu 2015-03-21 20:56:33

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 331
nosor bardzo dziękuję za pomoc, opiszę dokładnie jak to wyglądało

5 lat temu jak zaczynałem ćwiczyć to miałem dokładnie to samo, ale przeszło po kilku dniach i ćwiczyłem dalej, widocznie za słabo się rozgrzałem, lub od razu za wysokie ciężary, następnie po 3 latach przestałem ćwiczyć, jakiś tydzień temu powróciłem do treningów i stało się to samo co kiedyś, to co przedstawiłem na fotce i w opisie, po 2 latach powrotu widocznie za słabo się rozgrzałem, albo za duże ciężary i intensywność, wydaje mi się, że stało to się jak robiłem ściąganie linki wyciągu w dół (triceps) i po tym od razu bez przerwy podciąganie linki z dołu (biceps), teraz jak robię ruch bez ciężaru tak jakbym wykonywał biceps to w końcowej fazie ruchu ciągnie mnie, a jak ruch jak na triceps to jak mam w górze, czuję się tak jakbym miał jakąś w środku ręku "linkę" za krótką i ona mnie ciągnie z tyłu ręki, jest tak, że jak robię ruch jakbym ćwiczył biceps to mnie w końcowej fazie boli, ale jak już wykonam ruch i przytrzymam chwilę to ból ustępuje i jeszcze parę ruchów mogę wykonać bez bólu, ale jak chwilę ręka jest bez ruchu to dalej to samo, tak jakby się coś naciągnęło na 30 sekund i wtedy nie boli ale jak pusci to dalej to samo, wytłumaczyłem to trochę nie po fachowemu, że tak powiem, ale mam nadzieję, że już wiadomo co się dzieje dokładnie :)

Używałem preparatów:
1. Maść niedźwiedzia
2. Altacet
3. Bengay
4. Dip Rilif

Wszystko na zmianę, teraz zostałem przy Dip Rilif i łykam tabletkę ibumprom max 400mg

Byłem w sklepie ortopedycznym po jakąś opaskę czy coś podobnego, ale powiedzieli mi, że na takie coś się nie zakłada nic. Powiedzieli, że tylko pomoże mi plastrowanie stawów i dali namiar na rehabilitanta, który mi to zrobi, ale zastanawiam się czy jest sens? Muszę zrobić w poniedziałek lub maksymalnie we wtorek trening, ale myślę, że do wtorku przejdzie.

nosor jutro rano kupię Dicloziaje i będę to stosował, bo widzę, że znasz się na rzeczy, więc i pewnie Dicloziaja będzie dobrym rozwiązaniem :)

Pozdrawiam

Zmieniony przez - febonek w dniu 2015-03-21 22:57:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Dicloziaja i Dip Riliff to są środki z tej samej grupy, tzw. NLPZ. Pierwsze słysze, żeby ktoś mial stosować dwa NLPZ na raz. Te środki resztą i tak dadzą przede wszystkim chwilowy efekt przeciwbólowy. Znacznie lepsze dzialanie mają okłady z lodu. Wystarczy spróbować, aby się przekonać. Polecam kupić coldpack za 40 zł i trzymać zawsze w zamrażalniku. Na początek można użyć mrożonki :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
bomber
Znacznie lepsze dzialanie mają okłady z lodu. Wystarczy spróbować, aby się przekonać.

Leki mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, a zimno tylko przeciwbólowe, poza tym z zimnem można przedobrzyć i zakłócić prawidłowy proces regeneracji.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 331
bomber
Dicloziaja i Dip Riliff to są środki z tej samej grupy, tzw. NLPZ


Dlatego napisałem, że stosowałem na zmianę, a nie razem. Zależy mi na leczeniu, a nie złagodzeniu bólu, bo mnie nie boli jak nie ruszam intensywnie.

Nie wiem co mam zrobić, bo lekarz to co mi powie? weźmie 200 pln za wizytę, powie, żebym przestał ćwiczyć i da maść... kumpel był ostatnio i dokładnie tak było... żadnych badań usg itp.

Zostaję przy Voltarenie MAX, rozumiem, że jest to dokłanie to samo co Dicloziaja tylko Voltaren MAX ma dwa razy większe stężenie substancji aktywnej?


Zmieniony przez - febonek w dniu 2015-03-22 13:06:04

Zmieniony przez - febonek w dniu 2015-03-22 13:08:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Tych maści na rynku jest sporo i właśnie różnią się zawartością substancji aktywnej.
Musisz zdawać sobie z tego sprawę, że znaczna część leku nie przejdzie przez skórę (bo taka jest jej rola), jednak można na to poradzić zabiegiem fizykoterapeutycznym jakim jest Jonoforeza.
Jeśli przysługuje Ci darmowe leczenie, to nie zaszkodzi zafundować sobie rehabilitację. Lub możesz wykupić kilka zabiegów prywatnie.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 331
chyba jednak przejdę się do lekarza na szczegółowe badania bo nic nie przechodzi, a nawet jest gorzej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Oczywiście, że możesz iść do lekarza, Konstytucja daje Ci takie prawo. Tyle, że przy drobnych urazach nie ma to żadnego sensu, na 99% dostaniesz te same maści i tabletki NLPZ. Badanie ograniczy się do palpacji, a może nawet nie będzie go wcale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 331
To fakt, przyznaję rację, dzisiaj już jest lepiej, w końcu czuję ulgę, mogę już bardziej zginać i ból przy zginaniu nie jest już taki intensywny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ziemne stopy i dłonie!

Następny temat

Skręcenie stawu skokowego

Wiecej