SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uraz kolana - naderwanie więzadła..

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29149

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1
Witam!
Doznałem urazu kolana. Mianowicie kolano jakby wyskoczylo i zaraz wskoczylo spowrotem. Przez pierwsze 10 min bardzo bolalo. Pozniej umialem normalnie zginac, ale towarzyszyl temu bol (nie byl on juz taki silny). W nocy kolano spuchlo i na drugi dzien poszedlem do lekarza. Lekarz sciagnol mi krwiaka i uznal naderwanie wiezadla pobocznego bocznego z niestabilnoscia 2 stopnia - efektem jest gips na 4 tyg. Od czasu jak mi zagipsowali noge ani troszeczke mnie nie zabolala. Po 2 tyg w gipsie chodze i obciazam ta noge i dalej nic nie boli. Chcialem sie dowiedziec jak dlugo moze trwac rehabilitacja po zdjeciu gipsu i czy bede mogl wrocic do sportu?
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 84
podobno można wrócić do trenowania 6 tyg po zdjęciu gipsu .. ale nie radze też byłam taka napalona jak Ty :p i po ok 3 tyg chodziłam na siłownie i fizjoterapie itp wydawałoby sie ze wszystko jest ok ... a jak poszłam na trening to znowu mi wyskoczyło i wróciło jak to nazwałeś groziła mi operacja :P ale okazało sie ze poprostu sie za bardzo pospieszyłam teraz już nie trenuje narazie od dówch miesięcy tylko na siłownie i znowu fizjoterapia ale tym razem na miesień którego nie mam praktycznie :P ale jakoś mi sie nie śpieszy wszystko w swoim czasie ale wiem ze bedzie ok.. wiec warto troche poczekac np ze 2 miesiące radziłabym Ci nic ci sie nie stanie uwierz chociaż wiem jako to jest chce sie jaknajszybciej wrocić i grać pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12
hmm ja mam dziwny problem piec lat temu nagle zaczelo bolec mnie kolano az nie moglam normalnie chodzic noge mialam bardzo spuchnieta okazalo sie po usg ze mam przerosniete cialo tluszczowe hoffa i ogolne zapalenie dostalam dwie blokady wszystko bylo ok (tak mi sie wydawalo) chociaz czesto prawie przy kazdym kucaniu obciazajacym noge jakby wlasnie kosc wyskakiwala mi ze stawu kolanowego dochodzilo do tego ze musialam kogos wolac zeby mi noge nastwaial bo nie moglam nia ruszac ale zwylke samo wskakiwalo z wielkim trzaskiem i bolem ale pozniej jakos normalnie chodzilam teraz ostatnio boli mnie strasznie kolano po wewnecznej stronie jak dlugo chodze to mam z tej strony spuchnieta banie jak spie na boku to mnie boli bo czuje jak mi sie kosc przesowa na ten bok na ktorym leze a jak ide mam wrazenie ze staw kolanowy wygina mi lekko noge w luk lekarz ogolny pow ze mam b niestabilne kolano i ze mam uszkodzone wiezadla przysrodkowe dlatego staw sie nie trzyma w tej plaszczyznie co powinien... chcialabym wiedziec jakie w tym przypadku jest leczenie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131
witajcie,
stwierdzilam ze nie ma sensu zasmiecac forum nowym tematem jesli juz taki jest wiec :) mam nadzieje ze tutaj ktos odpowie . przed sylwestrem mialam maly wypadek na nartach.
W miejscowym szpitalu stwierdzili skrecenie kolana oraz leki uraz stopy.Zalozyli szyne.Stopa powoli przestaje bolec.Po powrocie do domu poszlam do szpitala na kontrole lekarz pozginal noge w kolanie dal jakis zastrzyk(znieczulenie) niby po to aby stwierdzic czy wiezadla nie sa pekniete, i postawil diagnoze" naderwane wiezadla.lekotka" :-/ dal mi luske adama na 6-7 tyg.Sciagajac luske przy wchodzeniu pod prycznic zauwazylam jednak ze noga mi sie wogole nie zgina a przeciez jeszcze w tym tyg. zginala sie czy to jest normalne?? mozliwe ze przy chodzeniu nonstop w tej luske miesnie i wszystko sie zastalo i nie moge wogole jej zginac jest sztywna i dosc czesto mam skorcze z tylu pod kolanem i w lydce
bylabym wdzieczna gdyby ktos cos na ten temat napisal moze ktos mial podobne objawy??
pozdrawiam

Zmieniony przez - Caroline8x w dniu 2009-01-11 20:15:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Główny watek kolanowy jest tutaj https://www.sfd.pl/Kolano,_artroskopia,_łękotka,_więzadło,_ACL,_rekonstrukcja_itp.-t371686-s243.html, tam na pewno szybko znajdziesz odpowiedź na swoje pytania, te obecne i te przyszłe, bo na pewno bedziesz miała ich jeszcze wiele.
Łuska Adama ma regulację z tego co wiem, czyżby nastawił ją lekarz w taki sposób, ze masz nogę unieruchomioną? To chyba nie jest najlepsze wyjście, zwłaszcza jesli diagnoza jest trafna. Unieruchomienie prowadzi do zaniku mięśni, mnie po 2 m-cach został nędzny flak! Skurcze w łydce też miałam i pomagało mi masowanie i wyciąganie nogi poprze kierowanie palców stopy do głowy, to pewnie jakiś przykurcz, ale skoro masz uszkodzoną stopę to nie wiem czy to dobry pomysł. Nie mogłam zgiąć kolana przez 3 m-ce iokazało się, ze zrobiły się zrosty, po uwolnieniu zrostów podczas artroskopii ćwiczyłam nad zgięciem i wyprostem 2 m-ce. Niestety im dłużej kolano jest unieruchomione tym dłuższy powrót do sprawności, unieruchomienie chyba nie jest dobrym lekarstwem!
Proponuję iść do innego lekarza i uzyskać diagnozę poprzez badanie rezonansowe. Z mojego doswiadczenia wynika, ze nie można poprzestać na jednej diagnozie, mnie dwóch lekarzy (na oko) stwierdziło uszkodzenie łękotki, a podczas artroskopii okazało się, że mam zerwane ACL. Zdrowia życzę


Zmieniony przez - Gita w dniu 2009-01-11 21:13:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131
no wlasnie rece opadaja zebysmy my pacjenci musieli mowic i prosic sie jeszcze o skierowanie na rezonans ;( ciekawe czy wogole skierowanie na rezonas dostane napewno powiedza lekarze ze jest zbedne ale chyba prywatnie z tego co czytalam nie kosztuje duzo jezeli to tylko kolano ma byc robione dzieki za szybka odpowiedz chetnie poczytam watek noge mam sztywna tzn leciutko moge poruszac kolanem przod tyl w tej lusce ale ta sa naprawde minimalne ruchy.Napisze moze to samo pytanko ale w tym watku co mi podalas
:)

Zmieniony przez - Caroline8x w dniu 2009-01-11 21:52:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
witam. jestem nowy tu nowy wiec witam serdecznie wszystkich. otoz 2 tygodnie temu na wf skrecilem kolano z naderwaniem wiazadel pobocznych (orzeczenie chirurga na pogotowiu) zalozyl mi gips na noge od kosti go pachwiny i powiedzial ze po 2 tygodniach moge zdjac, dzis probowalem wszelkich metod umowienia sie do ortopedy na zdjecie gipsu jednak najblizszy termin byl na za tydzien wiec zdjalem go sam. w czym problem, nie moge tej nogi zgiac ani wyprostowac do konca, czy to wina gipsu i poprostu musze to "rozchodzic" czy sa jakies inne powody tego? z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam Moris
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w kolanach

Następny temat

glyconutrients

WHEY premium